طراحی سایت

Smo

Smo چیست؟

Smo یکی از الگوریتم های رسانه اجتماعی میباشد که برای سئو بسیار مهم و کاربردی میباشد که ما در این مقاله به برسی Smo میپردازیم

در واقع smo مربوط میشود به بهینه‌سازی رسانه‌های‌اجتماعی و با استفاده از اصول یا قوانینی که smo دارد میتوان با پیگیری و صحیح انجام دادن آن‌ها رشد مناسبی را در صفحات‌مجازی خود تجربه کنید. اما ممکن است برایتان سوال شود که چرا باید شبکه‌های‌اجتماعی را بهینه سازی کنیم؟ که باید گفت هدف ما از بهینه‌سازی‌رسانه، فروش و جذب‌مخاطب بیشتر است و در زمانی که شما در رسانه‌های‌اجتماعی مخاطب داشته باشید میتوانید آن‌ها را دعوت به دیدن محصولات خودتان کنید.

اما از ابتدا و پایه بهینه‌سازی‌موتور‌های‌جست‌و‌جو را به عنوان یکی از استاندارد‌های بازاریابی‌دیجیتال میشناسیم که افراد کمی به smo یا بهینه‌سازی‌رسانه‌ی‌اجتماعی توجه میکنند و ممکن است برخی از افراد اسم آن را تا به کنون نشنیده باشند اما باید گفت که smo و seo یک هدف مشترکی را دنبال میکنند ولی تفاوت‌هایی باهم دارند زیرا که هر کدام از آن‌ها برای یک بخش جداگانه فعالیت میکنند.

بازاریایی از طریق رسانه‌های اجتماعی نیز بسیار در این دوره‌ی اخیر رواج داشته است و نمونه‌ی بارز آن فعالیت افراد زیادی در برنامه‌ی اینستاگرام میباشد که خیلی از افراد برای کسب‌و‌کار خود صفحه‌ای را راه‌اندازی کرده‌اند ودر آن فعالیت‌های خود را انجام میدهند. اما ما در برخی مواقع شاهد همگرایی smo با seo بوده‌ایم و در برخی مواقع به عنوان تقویت کننده یک برند،هدایت تولید، دیده شدن شرکت و یا خدماتی که انجام میدهید و همچنین ارتباط با مخطبین شناخته میشود.

هدف از استفاده‌ی smo چیست؟

همانطور که در بالاتر گفته شد smo با صححات اجنماعی ارتابط موثری دارد و اگر بخواهید در این گونه صه هات رشد خوبی را داشته باشید بدیهی است که باید از smo استفاده کنید زیرا که smo به شما کمک میکند با اصولی انجام دادن یکسری از کار‌ها به رشدی که میخواهید برسید و بهتر دیده شوید. اما با حضور شما در این گونه شبکه‌های اجتماعی و تعامل جوامع بیشتر شبکه‌های مجازی را در کسب و کار خود دخالت میدهید.

اگر قصد دارید در صفحات مجازی کسب‌و کار و برند خود را تبلیغ کنید، smo میتواند به شما کمک کند و همچنین استفاده از این الکوریتم ها و زمان گذاشتن برای رشد در این صفحات به صورت قطعی فروش شما نیز بیشتر میشود. یکی دیگر از اهدافی که نیاز است تا بهتر دیده شوید این است که الگوریتم smo را جدی تر بگیرید و برای برند سازی تلاش کنید.

چند اشتباه در بهینه سازی شبکه‌های اجتماعی

اگر به دنبال این هستین که رسانه های اجتماعی را بهینه سازی کنید لازم است بدانید که ایجاد کردن لینک های زیاد از شبکه ها اجتماعی به وب سایت خودتان کار مناسبی نیست و ممکن است برای کاربران نا خوشایند باشد و این کار به معنی بهینه سازی و رعایت کردن الگوریتم smo نیست بلکه باید بدانید لینک دادن به رسانه های اجتماعی مانند لینکدین و فیسبوک و یا گوگل فقط برای الگوریتم smo اثر مناسب دارد.

زمانی اشتراک گذاری پست ها و محتوا‌های شما زمانی مفید و کاربردی هست که توسط دیگران به اشتراک گذاشته شود و به اشتراک گذاشتن محتواهای شما توسط دیگران در صورتی اتفاق میوفتد که محتوای شما مفید و کاربردی باشد. اما اگر به مقدار زیادی لینک در محتوای شما وجود داشته باشد ممکن است کاربر شما کلافه شود و از آن محتوا خارج شود و یا شما را آنفالوو کنند اما اگر محتوای شما خوب و کاربر پسند باشد ممکن است شما را فالوو کنند و یا پست شمارا به اشتراک بگذارند به همین دلیل محتوای خوب و مناسب با جذب مخاطب ارتباط مستقیم دارد.

دلیل استفاده از smo

گوگل در سال های اخیر یک بروزسانی کلی در الگوریتم های خود ایجاد کرد که میتوان گفت تمامی الگوریتم ها زیرو رو شد و جایگاه برخی از سایت ها جا به جا شد اما در سال 2013 این الگوریتم ایجاد شد و به خواطر سرعت زیاد به Hummingbird  معروف شد.

در حال حاضر اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی درحال محاسبه بندی رتبه بندی میباشد اما طبق شواهد و  و پیش بینی ها احتمال میرود در اینده ی نه چندان دور الگوریتم smoبسیار پیشرفت کند و رتبه و جایگاه بالاتری از موقعیت امروزی داشته باشد اما الگوریمتی که در بالا معرفی شد یعنی الگوریتم Hummingbird  تمام تلاش خود را میکند که محتوا و پست هایی که مرتبط و معتبر و همچنین قابل اشتراک گذاری باشد را ارزشمند و مفید میداند و به آن رتبه ی بهتری میدهد به همین دلیل میبایست الگوریتم smo را نیز جدی بگیریم.

نکاتی که لازم است در اگوریتم اس ام او رعایت کنید

ابتدا لازم است تا مخاطبین خود را آنالیز کنید و ببینید آن ها به محتوا و یا چه پستی نیاز دارند که با این کار باعث میشوید پست های شما برای کاربرنتان مهم باشد انتخاب یک پلتفرم مناسب یکی دیگر از قدم هایی است که باید رعایت کنید به همین دلیل لازم نیست در تمامی صفحات اجتماعی حضور داشته باشید و در آن جا فعالیت کنید بلکه لازم است در یک پلتفرم مناسب و کاربر پسند که مخاطبان زیادی در آن وجود دارد فعالیت کنید و تمامی حواس و نیرو خود را در آن شبکه ی اجتماعی بگذارید.

رقبای خود را آنالیز کنید و ببینید برای پیشرفت خودشان چه کار‌هایی انجام میدهند در قدم بعدی برای شروع از کارمندان دوستان و نزدیکان خود بخواهید که صفحات شما را به اشتراک بگذارند زیرا این روش کمک شایانی به رشد شما میکند. در صحفات خود محتوا‎های تصویری قرار دهید و از ایجاد کردن آن ها نترسید بلکه محتوا‎‌هایی که ترکیب متن و عکس هستند به نسبت کاربر پسند‌تر میاشند.

استفاده از یوتوب را دست کم نگیرید و تا جایی که میتوانید از آن استفاده کنید و محتوا های ویدویی را در آن به اشتراک بگذارند اگر موقعیت این را داشته باشید که خودتان یک محتوای ویدیویی را بسازید و آن را در یوتوب قرار دهید لازم به ذکر است که محتوا‌های یوتوب توسط گوگل ایندکس میشود و در نتایج سرچ های گوگل نشان داده میشوند. همچنین از هشتگ گذاری در پست های خود استفاده کنید اما اگر تعداد زیادی از آن ها را قرار دهید جلوه ی زیبایی برا کاربران نداشته باشد و عملی برعکس را در‌بر داشته باشد و تاثیرات منفی با خود به همراه بیاورد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *