طراحی سایت

7 روش افزایش بازدید سایت (بدون درد و خون ریزی)

افزایش بازدید سایت یکی از دغدغه‌های مهم هر کسب‌وکار آنلاینی است اما درصورتی‌که از روش‌های صحیحی برای افزایش بازدید سایت استفاده نکنید افزایش بازدید شما موقتی، پرهزینه و بدون استفاده خواهد بود.

آیا افزایش بازید به هر قیمتی خوب است؟ خیر! شما در ابتدای کار باید هدف و خود را از افزایش بازدید سایت مشخص کنید. اگر سایت فروشگاهی هستید قطعاً افزایش بازدید منجر به خرید برای شما مناسب خواهد بود پس ازاین‌رو شما باید در کانال‌های فعالیت کنید که منجر به جذب مخاطبان هدف شما شود و با استفاده از مخاطبان هدف شما بازدید سایت افزایش یابد که در نهایت به افزایش فروش شما ختم شود.

در حال حاضر کسب‌وکارهایی وجود دارند که با پرداخت هزینه‌ای افزایش بازدید بسیار زیادی برای سایت شما ایجاد می‌کنند. توجه داشته باشید که این افزایش بازدیدها اگر به‌وسیله ربات انجام شود هیچ‌چیز جز خرج کردن مقدار زیادی منابع و هزینه بی‌خود برای بالارفتن یک رقم بازدید از سایت نخواهد بود.

بهترین راه برای افزایش بازدید سایت استفاده از روش‌های ارگانیک است. زیرا در این صورت بازدید واقعی در سایت شما ایجاد می‌گردد و در نهایت به برندینگ، فروش و دیده‌شدن شما ختم می‌شود.

روش‌های ارگانیک افزایش بازدید سایت مخاطبان را در بلندمدت به وب‌سایت شما جذب می‌کند و بسیار بادوام‌تر است. ما در این مقاله ۷ روش افزایش بازدید سایت به‌صورت ارگانیک را برای شما بیان می‌کنیم تا بتوانید به کمک این روش‌ها بازدیدی بادوام و هدفمند را برای سایت خود ایجاد کنیم. 

یک نکته مهم: در این مقاله ما از کلمات، عناوین و یا اصلاحاتی استفاده کرده‌ایم که ممکن است به گوش شما آشنا نباشد ما برای این که مقاله پیش از حد بلند نباشد این عناوین را به توضیحات آن ها در صفحات دیگر لینک کرده‌ایم که شما می‌توانید آن مقاله را نیز مطالعه نمایید.

ما برای یافتن محصول، خدمات و یا اطلاعات مورد نیازمان در اینترنت به گوگل وابسته هستیم و برای پیداکردن هر چیزی یک جستجو انجام می‌دهیم. پس یکی از بهترین راه‌های جذب مخاطب برای سایت گوگل است. 

شما می‌توانید با تولید هرچه بیشتر محتوای باکیفیت و باارزش رتبه سایت خود را در گوگل ارتقا دهید. گوگل به محتوا، کیفیت و همچنین کاربردی بودن و مرتبط بودن آن با وب‌سایت شما اهمیت بسیاری می‌دهد. ما پیشنهاد می‌کنیم حتماً در مورد محصولات، خدمات و کسب‌وکار خود محتواهای باارزش و باکیفیت تولید کنید حال این محتوا می‌تواند به‌صورت مقاله‌ای در وبلاگ، ویدئو، پادکست، کلیپ‌های کوتاه در اینستاگرام و یا اینفوگرافی باشد.

توجه داشته باشید که هرچه محتوای شما از کیفیت بالاتری برخوردار باشد و ارتباط بهتری با مخاطب برقرار کند سبب ارتقاء رتبه شما در گوگل خواهد شد. شاید در ظاهر ساده به نظر بیاید ولی در عمل به این راحتی‌ها نیست!

مزیت ایجاد محتوای باکیفیت به همین‌جا محدود نمی‌شود. اگر مخاطبی که در حال استفاده از محتوای شما است از محتوای شما لذت ببرد، به مخاطب وفادار و طرف‌دار شما تبدیل می‌شود و حتماً مجدداً به سایت شما سر خواهد زد و پس از طی زمانی این مخاطب وفادار به مشتری شما تبدیل خواهد شد.

محتوای شما می‌تواند در طول مسیر سفر مشتری، کاربران جذب شده شما را تا تبدیل‌شدن به یک مشتری وفادار همراهی می‌کند.

برای ایجاد محتوای باکیفیت که مخاطب بیشتری جذب می‌کند چه ویژگی‌هایی را باید رعایت کنیم؟

افزایش بازدید سایت به وسیله تولید محتوا

برای محتوای سایت خود استراتژی داشته باشید

همه این را می‌دانیم که محتوا یک‌شبه مخاطبان مورد نظر شمارا جذب سایت نمی‌کند و از سوی دیگر گوگل و سایر موتورهای جستجو یک تنبل به‌تمام‌معنا هستند برای دستیابی به‌مراتب بالاتر نتایج جستجو شما باید یک برنامه از پیش تعیین شده و یک نقشه داشته باشید.

استراتژی محتوا دقیقاً یک برنامه بلندمدت در اختیار شما قرار می‌دهد و مشخص می‌کند که درباره چه موضوعاتی، در چه زمانی و به چه شکلی باید محتوا تولید کنید.

تولید محتوا بدون استراتژی ممکن است. سبب افزایش هزینه و سبب کسب بازخورد کم شود.

اگر قصد دارید خودتان برای کسب‌وکارتان استراتژی بچینید ما به‌زودی یک مقاله آموزشی درباره نحوهٔ ایجاد استراتژی در سیتی سایت خواهیم داشت که می‌توانید از آن کمک بگیرید. اما اگر حوصله تدوین استراتژی را ندارید می‌توانید کار را به ما بسپارید. ما می‌توانیم کسب‌وکار شما را بررسی نماییم و یک استراتژی ۶ ماهه و یا بلندمدت برای شما تدوین کنیم.

استراتژی محتوا در افزایش بازدید نقش مهمی دارد

در ایجاد محتوا هم مخاطب و هم گوگل را مدنظر قرار دهید

ایجاد محتوا برای مخاطبان بسیار خوب است. اما باید این را هم مدنظر قرار دهید که گوگل هم هنوز به آن اندازه هوشمند نیست که بتواند تفاوت میان محتوای خوب یا بد را کامل تشخیص دهد. محتوای را که تولید می‌کنید از لحاظ خوانایی و رعایت پارامترهای سئو بررسی کنید. محتواهایی منتشر کنید که تاحدامکان از خوانایی بالایی برخوردار باشد یعنی ابتدا به کاربرانتان اهمیت دهید سپس به پارامترهای سئو را در محتوای خود اعمال نمایید.

توجه کنید که با سئوفرندلی کردن محتوا، محتوا ارزش خود را از دست ندهد و کماکان به همان اندازه برای کاربرانتان کاربردی باشد.

ما در مقاله 14 روش افزایش سئو توضیح داده‌ایم که چگونه یک مقاله SEO Friendly ایجاد کنید

قانون 80-20 را رعایت کنید

بازاریابی که توسط محتوا انجام می‌شود یک بازاریابی ربایشی است. بازاریابی ربایشی به این معنا است که شما با خلق محتوای ارزشمند کاربران را به سمت کسب‌وکار یا محصول خود جذب می‌کنید. 

ازاین‌رو هدف شما در تولید محتوا باید خلق ارزش باشد یا به‌عبارت‌دیگر محتوایی بسازید که به کاربرانتان بیاید سپس در کنار محتوایی که تولید کرده‌اید به تبلیغ و معرفی محصولات یا خدمات خود بپردازید. اما توجه داشته باشید که تبلیغات شما بیشتر از ۲۰ درصد محتوای شما نباشد.

2- سئو به افزایش بازدید سایت کمک می‌کند

سئو یا بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو در واقع مجموعه کارهایی است در داخل سایت و در خارج از سایت در بستر اینترنت که سبب می‌شود سایت شما در موتورهای جستجو رتبه‌های بهتر دست یابد. اگر علاقه‌مندید که دربارهٔ سئو بیشتر بدانید ما توصیه می‌کنیم مقاله SEO چیست را مطالعه نمایید.

اگر بخواهیم سئو را ساده‌تر توضیح دهیم سئو شامل پارامترهایی است که موتورهای جستجو مخصوصاً گوگل به‌وسیله این پارامترها تشخیص می‌دهد که آیا سایت متناسب با نیاز کاربر است و آیا تجربه کاربری مناسب برای کاربران رقم می‌زند و درصورتی‌که این‌گونه باشد رتبه آن را در لیست نتایج ارتقا می‌دهد.

سئو یک فرایند یک‌شبه، یک‌ماهه و یا یک‌ساله نیست بلکه سئو باید به‌صورت مداوم انجام شود تا نتیجه مطلوب حاصل گردد. شما در سئو همواره باید رضایت و تجربه را برای کاربران در نظر بگیرید.

آپدیت: مفهوم سئو به جستجو Experience Optimization تغییر یافته که با بهینه سازی تجربه کاربر هنگام جستجو برابر است.  به عبارت دیگر؛ باید اهمیت ویژه ‌ای برای رضایت کاربر از نتیجه یافت شده در گوگل قائل شویم. فاکتور های متعددی بر سئو سایت و تعیین جایگاه آن در نتیجه جستجو تاثیرگذارند ، از کلمات بکار رفته در متن و محتوا گرفته تا لینک‌ های ورودی از سایت‌ های دیگر ، همچنین استاندارد بودن ساختار و کدنویسی سایت (تکنیکال) برای موتورهای جستجو بر بهبود سئو سایت ما تاثیرگذار است. همه این فاکتورها زمانی ارزشمند و اثربخش هستند که در راستای هدف بزرگتری به نام بهبود تجربه کاربری باشند.

3- تبلیغات با افزایش بازدید سایت

اگر به دنبال افزایش بازدید در زمان کوتاه هستید ما تبلیغ را به شما پیشنهاد می‌کنیم. تبلیغ در بستر اینترنت دارای تنوع بسیار زیادی است ازاین‌رو اگر آگاهانه و تیزبینانه در مورد نحوه تبلیغ خود در اینترنت تصمیم‌گیری نکنید و به نکات توجه نمایید شاید نتیجه موردنظر برایتان حاصل نشود. 

در بخش زیر ما چند نمونه رایج از تبلیغات اینترنتی را برای شما بیان می‌کنیم:

افزایش بازدید سایت با تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی نوع رایجی تبلیغات در فضای اینترنت است و به‌گونه‌ای است که شما به‌ازای هر ورودی به سایتتان هزینه پرداخت می‌کنید. در واقع هزینه به‌ازای کلیک محاسبه می‌شود. یکی از بهترین و مشهورترین روش‌های تبلیغات کلیکی گوگل ادز است.

افزایش بازدید با رپرتاژ

رپرتاژ نوعی تبلیغ است که در قالب یک گزارش در یک سایت پربازدید منتشر می‌شود. رپرتاژ هم برای سئو مؤثر است و بک‌لینک‌هایی را برای شما می‌سازد که سبب افزایش رتبه سایت شما در گوگل خواهد شد.

با افزایش رتبه شما در سئو بازی شما هم افزایش خواهد یافت. از سوی دیگر رپرتاژ سبب می‌شود مخاطبان سایتی که تبلیغات شما را قرار داده با نام برند شما آشنا شوند و برای دریافت خدمات و محصولات به سایت شما مراجعه نمایند. در نهایت رپرتاژ به برندسازی شما نیز کمک بسیاری می‌کند.

تبلیغات بنری

تبلیغات بنری یکی از رایج‌ترین نوع تبلیغات اینترنتی است. در این نوع تبلیغات شما با قراردادن بنر متحرک یا ثابت در سایت مقصد اقدام به تبلیغ و بازاریابی محصولات و خدمات خود می‌نمایید.

در این روش تبلیغ شما یک بازه زمانی در بخشی از سایت قرار می‌گیرد. این شیوه تبلیغات دارای نسبت هزینه به بازدید بالایی است. اگر هزینه تبلیغات شما محدود است ما این روش تبلیغ را به شما توصیه نمی‌کنیم.

شبکه های اجتماعی قدرت بسیاری در افزایش بازدید سایت دارد

4- افزایش بازدید به کمک شبکه‌های اجتماعی

تنها تولید محتوای باکیفیت کافی نیست شما باید علاوه بر تولید محتوا، محتوای تولید شده را در معرض دید هم قرار دهید که به این کار پرو موت کردن (Promotion) گفته می‌شود. 

افراد بسیاری عضو شبکه‌های اجتماعی بسیاری هستند. شما می‌توانید با انتشار چکیده‌ای از محتوای خود در شبکه‌های اجتماعی اقدام به جذب مخاطب برای سایت خود کنید.

داشته باشید که محتوایی که در شبکه‌های اجتماعی قرار می‌دهید باید کوتاه، وسوسه‌انگیز و چالشی باشد تا بتواند با کاربر ارتباط برقرار کند و نام برند شما در ذهن کاربرانتان بماند.

5- از عناوین جذاب استفاده کنید.

بهترین محتواها بدون داشتن عناوین جذاب خوانده نمی‌شوند. ازاین‌رو برای محتواهایی که تولید می‌کنید عنوان‌های جذاب در نظر بگیرید. حتماً قبل از انتشار محتوای خود عنوانی را انتخاب کنید که ترافیک بیشتری را برای سایت شما به ارمغان آورند.

برای انتخاب عنوان جذاب باید بر مهارت تیتر نوشتن مسلط شوید.

6- از لینکدین غافل نشوید

(Linkedin) یک شبکه اجتماعی قدرتمند و حرفه‌ای و ابزاری کاربردی برای یافتن حرفه است. شما می‌توانید با استفاده از این شبکه مخاطبان بسیاری را جذب وب‌سایت خود کنید.

خلاصه‌ای از مقالات و پروژه‌های خود را به‌صورت مرتب در Linkedin منتشر کنید و سعی کنید کاربران را برای مطالعه کامل کرد محتوا به سایت خود سوق دهید. (Linkedin) دارای ظرفیت بسیار بالایی است پس اصلاً آن را دست‌کم نگیرید. 

طراحی رسپانسیو سایت سبب خلق تجربه بهتر برای کاربران است

7- یک وب‌سایت رسپانسیو داشته باشید

در این دوره زمانه بیشتر کاربران در فضای اینترنت از گوشی موبایل استفاده می‌کنند. پس اگر سایت شما رسپانسیو نباشد. عملاً حجم عظیمی از مخاطبان را از دست خواهید داد. اگر در مورد رسپانسیو بودن سایت اطلاع ندارید ما پیشنهاد می‌کنیم مقاله سایت رسپانسیو در سیتی سایت را مطالعه نمایید.

یک سایت رسپانسیو علاوه بر جذب مخاطب بیشتر، ایجاد تجربه کاربری خوب بر روی سئو نیز تأثیرگذار است و یکی از پارامترهای ارزیابی سئو به شمار می‌رود. این را هم مدنظر قرار دهید که سایت‌های ارائه شده توسط سیتی سایت کاملاً رسپانسیو هستند و بهترین عملکرد را در تلفن‌های همراه در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

سایت ریسپانسیو (responsive ) یا سایت واکنش گرا سایتی است که با ابعاد و رزولوشن دستگاه های مختلف سازگاری دارد و مخاطبین بدون توجه به اینکه صفحه نمایش کوچک باشد مانند اکثر گوشی های هوشمند موبایل یا نمایشگر متوسط مانند لپ تاپ و تبلت و یا نمایشگر های بزرگ مانند کامپیوتر ها و ال سی دی های بزرگ داشته باشند ، به راحتی می توانند سایت را ارزیابی کنند و دیگر لازم نیست اندازه صفحه را تغییر دهند که سایت به صورت کامل دیده شود.

سایتی می تواند در فضای وب موفق باشد که بتواند به همه کاربران مراجعه کننده به سایت خدمات مناسب ارائه دهد و نمایش سایت به صورت کامل باشد. حدود 50 درصد از کاربران از موبایل و تبلت برای مشاهده سایت ها استفاده می کنند و در صورتی که قالب سایت شما نمایش درستی در موبایل و تبلت نداشته باشد کاربران بسیاری را از دست خواهید داد. زیرا این دسته از کاربران پس از ورود به سایت شما در صورتی که نتوانند مطالب سایت شما را به راحتی مشاهده نمایند ممکن است سایت شما را بلافاصله ترک کنند و وارد سایت دیگری شوند که به درستی در دستگاه آنها نمایش داده شود. با توجه به مورد مطرح شده وجود سایت ریسپانسیو ( واکنش گرا ) برای کلیه وب سایت امری لازم و ضروری می باشد.

قیمت خدمات سئو چه مقدار است ؟

سئو مجموعه از خدمات تخصصی است و تنها یک محصول نیست در نتیجه نمی توان برای همه سایت ها قیمت مشخصی را در نظر گرفت. ولی می توان خدمات سئو را در دسته بندی های مختلف شامل بهینه سازی سایت ، بازاریابی محتوا ، لینک سازی و … قرار داد و برای هر یک هزینه مشخصی را معین کرد.

قدم اول آنالیز دقیق سایت و تصمیم گیری در مورد خدمات مورد نیاز است که بر همین اساس می توان تخمین درستی از قیمت ارائه نمود.

مزایای سایت های ریسپانسیو چیست ؟

  • محبوبیت بیشتر در موتورهای جستجو
  • رتبه بهتر و بالا در گوگل
  • افزایش قدرت سئو سایت ( پوشش دهی همه کاربران )
  • افزایش بازدیدکنندگان سایت
  • سازگاری با همه سایزهای نمایشگرهای مختلف مثل موبایل ، تبلت و لپ تاپ و ….
  • انعطاف پذیری بالا و کارآمد
  • نمایش مناسب سایت در طیف وسیعی از مرورگرهای جدید و قدیمی
  • مقرون به صرفه بودن ( به نسب طراحی سایت با موبایل )

سخن آخر

حتماً پس از مطالعه این مقاله به این نتیجه رسیده‌اید که افزایش بازدید سایت کار یک‌شبه نیست و برای افزایش بازدید سایت باید پارامترهای بسیاری را رعایت کنید و فعالیت‌های بسیاری انجام دهید. افزایش بازدید به‌وسیله ربات هم برای سایت‌های که قصد فروش کالا و یا خدمات خود را دارند مناسب نیست زیرا کاربر واقعی راهی وب‌سایت شما نمی‌کند.

حال که این موضوع را درک کرده‌اید این را بدانید که ارزشش را دارد که برای افزایش بازدید سایت خود زمان و هزینه صرف کنید زیرا سایتی که از ترافیک بالایی برخوردار است می‌تواند در زمان بسیار کوتاهی هزینه‌های خود را جبران کند و علاوه بر این سوددهی بالایی داشته باشد.

شما می‌توانید در بخش تدوین استراتژی، تولید محتوا و سئو سازی سایت خود از خدمات سیتی سایت استفاده کنید و همچنین یک سایت حرفه‌ای برای کسب‌وکار خود تهیه کنید. سایت‌هایی که توسط سیتی سایت ارائه می‌شوند مستقیماً به نام کسب‌وکار شما راه‌اندازی می‌شود و مخصوص شما خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *