طراحی سایت

معرفی ۵ تا از بهترین منابع و سایت ها برای طراحی گرافیک

اگر شما هم یک طراح گرافیک هستید و به دنبال لیست منابع طراحی گرافیک خوب هستید، مقاله امروز ما می تواند گزینه خوبی برای شما باشد. مطمئنا یافتن منابع طراحی گرافیک یک فعالیت سخت به حساب می آید که همه افراد از پس آن بر نمی آیند. این کار دشوار بوده و می تواند شما را با چالش های مختلفی مواجه سازد. از همین رو، اگر شما هم به دنبال پیدا کردن بهترین سایت ها برای طراحی گرافیک هستید، حتما باید از وب سایت ها و منابعی استفاده کنید که فایل های خراب به شما تحویل نمی دهند و نیاز های کلی و جامع شما را به صورت رایگان برآورده می کنند. همه طراحان گرافیک به یک منبع طراحی گرافیک نیاز دارند. امروز ما قصد داریم تا لیستی از بهترین وب سایت ها برای طراحان گرافیک را در اختیار شما قرار دهیم. با استفاده از این لیست شما می توانید نمونه های گرافیکی و طرح های مختلف را مشاهده کنید. پس با ما همراه باشید تا بهترین منابع طراحی گرافیک سایت را مشاهده کنید.

چه مسائلی باعث می شود تا یک وب سایت در لیست بهترین منابع طراحی گرافیک قرار گیرد؟


شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که بهترین منابع طراحی گرافیک چگونه مشخص می شوند؟ قبل از پرداخت به خود منابع طراحی گرافیک، بهتر است که این موارد را با هم مورد بررسی قرار دهیم. بالاخره طراح های گرافیک به منابع مختلفی نیاز دارند تا با استفاده از آنها بتوانند آیکون ها و وکتور های مختلفی را در پروژه های خود مورد استفاده قرار دهند. وب سایتی که قصد دارد تا در لیست بهترین منابع طراحی گرافیک قرار گیرد، حتما باید از این نظر عملکرد مناسبی داشته باشد. یعنی سایت مورد نظر شما باید لیست کاملی از وکتور ها و طراحی های گرافیکی به صورت اولیه داشته باشد.

وب سایت مورد نظر باید به گونه ای طراحی شده باشد تا کاربران بتوانند بدون مشکل طراحی های گرافیکی خود را درون آن قرار دهند تا دیگران از آن استفاده کنند. طراحی گرافیک یک فعالیت مهم و نسبتا دشوار به حساب می آید که بدون منابع با کیفیت تقریبا غیر ممکن است. پس، کیفیت عکس های به کار رفته در این وب سایت ها باید حد مناسبی داشته باشد. همچنین، این وب سایت ها باید خدمات خود را به صورت رایگان یا اشتراکی عرضه کنند. ما سعی کرده ایم تا بیشتر بر روی وب سایت های رایگان تمرکز داشته باشیم ولی چند مورد وب سایت اشتراکی و پولی هم در لیست قرار دارد. برخی از وب سایت ها برخی از وکتور ها و سایر تصاویر را پولی می کنند. شما می توانید با پرداخت هزینه، خدمات مربوط به این وکتور ها و تصاویر ویژه را دریافت کنید.

بهترین منابع طراحی گرافیک در چه دسته بندی هایی فعالیت می کنند؟

دیگر مسئله مهمی که قبل از پرداخت به بهترین منابع طراحی گرافیک شما باید آنها را مد نظر قرار دهید، شاخه فعالیت این وب سایت ها است. ما سعی کردیم تا از همه شاخه های طراحی گرافیک یک منبع را در اختیار شما قرار دهیم. بالاخره طراحی گرافیک فقط مربوط به استفاده از وکتور ها و عکس های مختلف نمی باشد. برای طراحی گرافیک شما به فونت، طراحی قالب، رنگ بندی و غیره نیاز دارید. اگر شما در حال طراحی و ایجاد مدل های سه بعدی باشید، کارتان در این زمینه سخت تر خواهد بود. چرا که شما باید از منابع سه بعدی هم استفاده کنید. در ضمن، شما باید به این مسئله هم توجه کنید که برخی از منابع طراحی گرافیک مخصوصا منابعی که در زمینه ارائه فونت فعالیت می کنند، از زبان فارسی پشتیبانی نمی کنند. گاهی اوقات شما مجبور می شوید تا از ابزار های تغییر آی پی استفاده کنید تا بتوانید خدمات این مراکز را به کار گیرید.

اولین وب سایت موجود در لیست بهترین منابع طراحی گرافیک، Dibbble.com

Dribbble.com یکی از وب سایت های فعال در زمینه ارائه خدمات مربوط به طراحی گرافیک رایگان به حساب می آید. اگر شما در زمینه های مختلف طراحی گرافیک همچون طراحی رابط کاربری و طراحی وب سایت فعالیت می کنید، با این وب سایت آشنا هستید. این وب سایت به کاربران اجازه می دهد تا طراحی های ایجاد شده توسط خود را به صورت رایگان یا پولی منتشر کنند. در این وب سایت شما می توانید طراحی های منتشر شده توسط طراحان گرافیک دنیا را مشاهده کنید. این مورد از منابع طراحی گرافیک، می تواند قدرت زیادی داشته باشند. شما می توانید از آن فایل PNG یا PSD را دریافت کنید. شما می توانید انواع قالب وب سایت، وکتور، آیکون و … طراحی شده را در این وب سایت مشاهده کنید.
طراحان این وب سایت موفق شده اند تا یک پلتفرم همچون شبکه های اجتماعی ایجاد کنند. به همین علت هم این مورد از منابع طراحی گرافیک در میان کاربران به شدت محبوب شده است. شما با خیال راحت می توانید از خدمات اصلی آن استفاده کنید. کاربر پسند بودن و دارا بودن امکانات فوق العاده باعث شده تا هم طراح های تازه وارد و هم طراح های حرفه ای از خدمات کلی و جامع این وب سایت استفاده نمایند.

دومین وب سایت موجود در لیست، MaterialPallete.com

این مورد از لیست بهترین منابع طراحی گرافیک، مربوط به انتخاب رنگ است. اگر شما در انتخاب رنگ های اصلی در طراحی به مشکل برخورد کرده اید و به دنبال یک پالت رنگی خوب و قوی هستید، با خیال راحت می توانید خدمات کلی و جامع این وب سایت را به کار گیرید. این وب سایت به گونه ای طراحی شده است که می تواند بر اساس نیاز های شما، پالت های رنگی مختلفی را در اختیارتان قرار دهد. همچنین شما با رفرش کردن می توانید پالت های رنگی جدیدی را نیز دریافت کنید.
استفاده از این وب سایت برای همه افرادی که در زمینه طراحی گرافیک فعالیت می کنند یک مسئله ضروری به حساب می آید. البته که منابع طراحی گرافیک دیگری هم در زمینه ارائه خدمات مربوط به انتخاب رنگ فعالیت می کنند. ولی همخوانی
رنگ ها در طراحی سایت، استفاده از هوش مصنوعی و سیستم رنگ بندی درست از جمله مهم ترین ویژگی هایی است که این وب سایت در خود جای داده است. همین ویژگی ها هم به محبوبیت آن کمک کرده اند.

سومین وب سایت موجود در لیست بهترین منابع طراحی گرافیک، Vecteezy.com

دریافت وکتور از منابع طراحی گرافیک، یک فعالیت دشوار است. چرا که اکثر منابع معمولا وکتور ها و آیکون های خود را به صورت پولی در اختیار کاربران قرار می دهند. اگر شما به دنبال یک منبع طراحی گرافیک خوب هستید که خدماتش را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می دهد، این گزینه می تواند مورد مناسبی برای شما باشد. برخی از وکتور های به کار رفته در این وب سایت حق اشتراک داشته و پس از خرید اشتراک شما به آنها دسترسی خواهید داشت. ولی، باز هم تعداد زیادی از وکتور ها و آیکون های موجود در این وب سایت رایگان هستند. شما با خیال راحت می توانید این وکتور ها و طراحی های جالب را در موقعیت های مختلف به کار گیرید.

چهارمین وب سایت موجود در لیست، 1001fonts.com

انتخاب یک فونت مناسب در طراحی سایت، یک مسئله مهم برای همه طراح ها به حساب می آید. برای طراحی گرافیک شما فقط از رنگ، وکتور یا طرح های اولیه استفاده نمی کنید. شما می توانید از فونت ها و نوشته های مختلفی هم استفاده کنید. اینجاست که این مورد از بهترین منابع طراحی گرافیک پدیدار می شود. گاهی اوقات یک طراحی گرافیک مجبور می شود تا چندین ساعت را صرف یافتن بهترین فونت برای طراحی کند. چرا که صرف مدت زمان زیادی فقط برای پیدا کردن بهترین فونت، باعث می شود تا پروژه شما با تاخیر مواجه شود.
در چنین شرایطی، استفاده از 1001fonts به شما توصیه می شود. یک ویژگی مثبت که این وب سایت در مقایسه با دیگر وب سایت ها دارد، مربوط به قابلیت جستجوی پیشرفته است. در این منبع طراحی گرافیک قابلیت جستجوی پیشرفته قرار گرفته و شما می توانید بسته به نوع طراحی خودتان، یک فونت خوب را انتخاب کنید. البته که این منبع فقط برای فونت های انگلیسی زبان کاربرد داشته و شما نمی توانید از آن برای یافتن فونت های فارسی استفاده کنید. وب سایت هایی همچون fontyab.com نمونه ایرانی 1001fonts هستند. در این وب سایت ها هم جستجو به صورت پیشرفته بوده و شما می توانید بسته به نیاز های کلی و جامع خود یک فونت خوب را انتخاب کنید.

پنجمین وب سایت موجود در لیست بهترین منابع طراحی گرافیک، free3d.com

این مورد از منابع طراحی گرافیک که همچون بهشت طراحان سه بعدی به حساب می آید، به علت دارا بودن یک سری ویژگی های کلیدی به شدت محبوب شده است. این وب سایت طرح های سه بعدی را در خود جای داده است. با ورود به این وب سایت شما می توانید بیش از 100 طرح سه بعدی مختلف را مشاهده کنید. اگر شما با نرم افزار هایی همچون 3دی مکس، بلندر، سینما 4 دی یا مایا کار می کنید، با خیال راحت می توانید از خدمات کلی و جامع این وب سایت استفاده کنید. این وب سایت به شما اجازه می دهد تا به صورت کامل به طرح های گرافیکی 3 بعدی دسترسی داشته باشید و از آنها در طراحی انیمیشن، بازی، پوستر و … استفاده نمایید.

طراحی گرافیک یک وب سایت اهمیت بسیار بالایی دارد و گرافیست ها باید از بهترین منابع معتبر برای طراحی گرافیک استفاده کنند تا بتوانند گرافیک وب سایت را به صورت حرفه ای طراحی و پیاده سازی کنند. چرا که طراحی حرفه ای یک وب سایت از لحاظ گرافیک باعث جذب بیشتر مخاطب و درک آسان تر المان ها و محتوای صفحه توسط کاربر می شود. از همین رو ما سعی کردیم در این مقاله از سری مقالات وب وان به موضوع مهم معرفی بهترین سایت ها برای طراحی گرافیک بپردازیم. طراحان گرافیست سایت ها میتوانند با مراجعه به این منابع، وب سایتی زیبا و خلاقانه را طراحی کند.

مقالات مرتبط:

ایلوستریتور یا فتوشاپ
نکات مهم طراحی صفحه اصلی سایت


اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *