طراحی سایت

موسسه خیریه سگال حامی کودکان فلج مغزی

در این مقاله بیماری فلج مغزی و راه درمان این بیماری و همچنین موسسه خیریه سگال را معرفی خواهیم کرد

فلج مغزی چیست؟

موسسه خیریه سگال - فلج مغزی چیست
فلج مغزی عارضه‌ای ست که در زمان تولد برای کودکان تازه متولد شده اتفاق می‌افتد و دلیل آن کمبود سطح اکسیژن به کودک هنگام تولد رخ می‌دهد که باعث کاهش سطح اکسیژن در مغز و بروز عارضه‌های فیزیکی در کودک می‌گردد.

عوارض ناشی از این کاهش اکسیژن در مغز می‌تواند منجر به از کارافتادن بخشی از اعضای بدن یا از کارافتادگی کل بدن یا قدرت تکلم و یا تحرک سر شود.

راه‌های درمان فلج مغزی

موسسه خیریه سگال - راه‌های درمان فلج مغزی

بیمار فلج مغزی در صورتی که زود تشخیص داده شود می‌توان با فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتار درمانی و آب درمانی تا حد زیادی از اسپاسمهای ناخواسته کاست که این مورد در کودکان زیر ۱۴ سال بهتر جواب می‌دهد . فلج مغزی تا این لحظه که این مقاله در حال نگارش می‌باشد درمان صددرصدی ندارد ولی با کاردرمانی و فیزیوتراپی می‌توان تا حد قابل توجهی به افزایش کارایی ماهیچه‌ها کمک کرد و حتی به کاهش درد در اندام های مختلف نیز منجر می‌شود.

در کشورمان نیز بسیاری از موسسه‌های خیریه، بی‌سر و صدا و آرام با الگوگیری از باطن زیبای انسانیت، در حال پوشش کودکان و افرادی هستند که چشم انتظار حمایت هم‌نوعان خود هستند تا هیچ کودکی و هیچ فرد مبتلا به بیماری یا گرفتار شده در بند تهی‌دستی، آن هم در این روزهای سخت معیشتی به لحاظ اقتصادی، بی‌پشتوانه و تنها نمانند تا حرکت عظیم عموم جامعه در یاری آنها باعث شود که کودکان بیشتری تحت سرپرستی افراد قرار بگیرند، هرچند که هنوز هم کودکان بسیاری چشم انتظار یاری من و شما سروران گرامی هستند، همانند کودکان مبتلا به فلج مغزی در مؤسسه سگال که اکنون نیازمندی یاری و حمایت انسان‌دوستانه‌مان دارند
کودکان فقط تا قبل از ۱۴ سالگی امکان‌پذیر است با تشخیص درست و بهنگام می توان زندگی دوباره به آنها بخشید.

موسسه خیریه سگال - موسسه حمایت از کودکان فلج مغزی سگال

موسسه خیریه سگال در راستای کمک‌رسانی به خانواده‌های این عزیزان در جهت تامین هزینه های دارو و درمان و فرهنگ سازی در زمینه این بیماری فعالیت خود را در سال ۱۳۹۶ آغاز نمود. این موسسه با جلب کمک‌های نقدی خیرین عزیز تا به امروز فعالیت خود را حفظ و اجرایی نموده است . ما امیدواریم که با جذب کمک‌های بیشتر درصدد آن برآییم که کودکان بیشتری را تحت حمایت و پوشش این موسسه قرار دهیم و این را مثمرثمر نخواهد شد مگر با مساعدت و همیاری شما عزیزان

راه های کمک به این کودکان معصوم

  1. کمک نقدی
  2. درمانیاری
  3. استند تسلیت
  4. دریافت قلک

امید است با همیاری و همدلی شما عزیزان بتوانیم از درد و رنج خانواده‌های این عزیزان بکاهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *