طراحی سایت

راهنمای خرید سرور مجازی و اختصاصی؛ ۷ نکته برای خرید یک سرور عالی

سایت‌های پربازدید برای پاسخگویی حجم ترافیک بالای سایت خود به منابعی بیشتری از هاست اشتراکی نیاز دارند. این قبیل سایت‌ها برای ارتقا میزبانی سایت خود به راهنمای خرید سرور مجازی و اختصاصی نیاز خواهند داشت. بسیاری از مشتریان وب‌رمز در زمان خرید سرور مجازی و سرور اختصاصی سوالات زیادی در خصوص انتخاب یک سرور مناسب دارند و از کارشناسان ما مشورت می‌گیرند. برای انتخاب یک سرور نمی‌توان یک قاعده کلی را مطرح کرد زیرا هر سایت با توجه به نوع عملکردش نیازهای متفاوتی دارد. در این مقاله شما را با راهنمای خرید سرور مجازی و اختصاصی و ۷ نکته کاربردی برای خرید یک سرور عالی آشنا خواهیم کرد.

چرا به سرور نیاز دارید؟

برای انتخاب یک میزبانی مناسب باید در ابتدا هدف سایت خود را به درستی تعیین کنید تا بتوانید منابع لازم را در اختیار سایت خود قرار دهید. راهنمای خرید سرور به شما برای یک انتخاب بهینه کمک خواهد کرد .
اگر شما پیش بینی می‌کنید که سایت شما به سهم مشخصی از منابع یک سرور نیاز دارد استفاده از سرور مجازی یک انتخاب مناسب برای بهره‌مندی از منابع بیشتر نسبت به هاست اشتراکی برای میزبانی می‌باشد و هزینه کمتری نسبت به سرور اختصاصی دارد.
سرور مجازی در هر زمان قابل ارتقا به سرور اختصاصی می‌باشد.
سرور اختصاصی منابع یک سرور کامل را به صورت کاملا اختصاصی در اختیار سایت شما قرار می‌دهد و به سادگی می‌توانید حجم بالای اطلاعات و ترافیک سایت را مدیریت کنید.

پيشنهاد سیتی سایت: وب سرور چیست؛ ۷ نوع وب سرور محبوب جهان و تفاوت آن‌ها

۷ نکته که در هنگام خرید سرور باید به آن توجه کنید

این موارد در کیفیت سرویسی که ارائه می‌شود بسیار تاثیرگذار است.

۱- انواع مجازی‌ساز

راهنمای خرید سرور مجازی و اختصاصی - انواع مجازی ساز

اولین نکته برای خرید و انتخاب سرور مجازی که باید به آن توجه داشت نوع مجازی‌ساز آن است. چندین مدل مجازی‌ساز داریم :

مجازی ساز openVZ

مجازی‌ساز openVZ منابع سرور را به صورت اختصاصی تقسیم نمی‌کند. درست است که این مجازی‌ساز یک سیستم عامل در اختیار هر vps قرار می‌دهد اما عملا رم و پردازنده کل سرور را برای کل vps‌ها به اشتراک گذاشته می‌شود.
به عنوان مثال اگر یک سرور با اختصاص 4 گیگ رم کندی داشته باشد با مجازی‌ساز open VZ می‌توان بیشتر از 4 گیگ رم را به سرور اختصاص داد تا کندی سایت برطرف شود. ظرفیت اختصاص رم به vps تا جایی امکان پذیر است که رم کلی سرور خالی باشد.
در مجازی‌ساز openVZ اگر مصرف یک vps بالا باشد عملکرد سایر vpsها تحت تاثیر قرار می‌گیرد و باعث کند شدن آن‌ها می‌شود و این یک ضعف برای مجازی‌ساز openVZ محسوب می‌شود.

مجازی‌ساز kvm

مجازی‌ساز kvm منابع را به صورت اختصاصی بین vps ها تقسیم می‌کند. در این حالت اگر یک vps 2 گیگ رم در اختیار داشته باشد اجازه استفاده بیشتر از مقدار دو گیگ رم از سرور را ندارد. در این حالت vps‌ها بر روی تاثیرگذار نبوده و مصرف منابع کاملا کنترل شده بود و کیفیت سرویس‌دهی بالا می‌رود. شرکت سیتی سایت سرور مجازی خود را با مجازی‌ساز kvm ارائه می‌کند.

۲- لوکیشن سرور

راهنمای خرید سرور مجازی و اختصاصی - لوکیشن سرور

لوکیشن سرور بستگی زیادی به نوع کارکرد سایت شما دارد. اگر تمامی کاربران سایت شما از داخل ایران هستند استفاده از سرور مجازی ایران یا سرور اختصاصی ایران به علت داشتن PING TIME پایین‌تر سرعت لود بالاتری خواهد داشت زیرا سرورهای ایران داخل فاصله جغرافیایی کمتری تا مخاطبین شما دارند.

اما اگر سایت شما کاربرانی از داخل و خارج ایران دارد، بهتر است از VPS آلمان استفاده کنید تا کاربران با آی پی خارج از ایران با کندی سایت مواجه نشوند.

۳- استفاده از تکنولوژی RAID

در سرورهای شرکت وب‌رمز دیتا بر روی یک دیسک ذخیره نمی‌شود بلکه با استفاده از تکنولوژی RAID 10 دیتا همزمان بر روی چهار دیسک نوشته می‌شود تا در صورت بروز خطا از سمت یک یا دو دیسک بتوان دیسک سالم را جایگزین کرد. در این حالت به دلیل خوانده شدن اطلاعات از طریق چهار دیسک سرعت لود اطلاعات بالا می‌رود و دیسک‌ها فشار کمتری را تحمل می‌کنند و احتمال خطای دیسک کاهش می‌یابد. شرکت وب‌رمز برای سرورهای اختصاصی و نیمه اختصاصی از تکنولوژی RAID 10 بهره می‌گیرد.

۴- مدیریت سرویس‌های لینوکسی

راهنمای خرید سرور مجازی و اختصاصی -مدیریت سرویس‌های لینوکسی

مدیریت سرورهای لینوکسی تخصصی بوده و برای کار با سرور شما باید با command ها و مفاهیم لینوکسی آشنایی کافی داشته باشید.
بسیاری از شرکت‌های ارائه دهنده سرور مجازی لینوکسی خدمات مدیریت سرور را به همراه سرویس‌های خود ارائه نمی‌کنند.
شرکت وب‌رمز با همکاری تیم متخصص فنی خود خدمات سرور مجازی مدیریت شده را برای مشتریان خود به صورت حرفه‌ای ارائه می‌کند و تمام پیکربندی‌ها و رفع نواقص توسط تیم پشتیبانی وب‌رمز انجام می‌شود.

۵- سخت افزار سرور اختصاصی

در سخت افزار سرور اختصاصی مدل هارددیسک، پردازنده و معماری رم حائز اهمیت است.
معماری رم شامل رم DDR3 و DDR4 می‌شود و نوع هارد دیسک شامل SSD,SATA و NVMe می‌شود.

مزایای سرور مجازی NVMe آلمان

· NVM express یا همان NVMe از سری جدید سرورهای ارائه شده توسط دیتاسنتر هتزنر آلمان می‌باشد و استانداردی برای دسترسی به حافظه‌های SSD می‌باشد که موجب کاهش تاخیر و افزایش سرعت پاسخگویی سایت ‌می‌شود. با هارد SSD NVMe سرعت پردازش تا 5 برابر افزایش می‌یابد و توان و قدرت بازدهی سرور بالا می‌رود.
· امکان مدیریت کامل سرور از طریق کنترل پنل سی پنل و دایرکت ادمین با رابط کاربری ساده از مزایای سرور مجازی می‌باشد.
· آپتایم به معنی در دسترس بودن یک سایت در طول سال است که و به صورت درصدی محاسبه می‌شود. شرکت وب‌رمز به عنوان یکی از معتبرترین هاستینگ‌های کشور خدمات میزبانی سایت خود را با بالاترین آپتایم ارائه می‌کند.

۶- انعطاف پذیری در گسترش و تقلیل منابع

انعطاف پذیری سرور مجازی به معنی امکان ارتقا منابع سخت افزاری مانند حافظه رم ، پردازنده و فضای هارد دیسک می‌باشد. حتی در شرایطی که منابع بیشتر از حد نیاز در اختیار سایتتان قرار گرفته باشد می‌توانید رم و پردازنده را تقلیل دهید.
اما سرور اختصاصی با داشتن امتیازهای فراوان انعطاف پذیری لازم را برای ارتقا یا تقلیل منابع ندارد و شرایط پیچیده‌تر و زمانبری دارد.

۷- قیمت سرور

راهنمای خرید سرور مجازی و اختصاصی - قیمت سرور

در نظر داشته باشید که در هنگام خرید یک سرور ممکن است با قیمت‌های متفاوتی از سوی چندین سایت مواجه شوید. هیچ گاه بر اساس قیمت یک سرویس برای خرید آن اقدام نکنید. ممکن است یک سایت یک سرویس با مشخصات سخت افزاری مشابه را با قیمت پایین‌تری از شرکت وب‌رمز ارائه کند و این سوال برای خریدار پیش می‌آید که سرویس شما چه امتیازی دارد که با قیمتی بالاتر ارائه می‌شود؟
شرکت وب‌رمز با توجه به رسالت ویژه خود در حمایت از کارآفرینان، بیشتر خدمات خود را به صورت پکیج ارائه می‌کند تا در هزینه‌های میزبانی صاحبان مشاغل صرفه‌جویی شود .
سرویس‌های سرور مجازی که با حداقل قیمت توسط سایر شرکت‌ها و گاها توسط اشخاص ارائه می‌شود در واقع یک سرور مجازی خام را در اختیار شما قرار داده و بعد از خرید آن سرویس نیاز است که شما یک سیستم عامل اورجینال روی آن نصب کنید و برای خرید لایسنس سی‌پنل باید هر ماه هزینه مشخصی را پرداخت کنید. همچنین وب سرور لایت اسپید و هزینه مدیریت سرور را به مجموعه این هزینه‌ها اضافه کنید.
اما قیمتی که توسط شرکت وب‌رمز برای سرور مجازی مدیریت شده تعیین می‌شود شامل تمام این خدماتی است که توسط شرکت وب‌رمز با کیفیت بالا و در یک پکیج ارائه می‌شود و اتفاقا نسبت به شرکت‌های هم رده قیمت مقرون‌به‌صرفه‌تری را ارائه می‌کند.

خرید سرور  وب‌رمز  چه امکاناتی را در اختیار سایت قرار می‌دهد؟

· هدف از ارائه سرویس خرید سرور مجازی و سرور اختصاصی دادن استقلال عمل بیشتر به صاحبان سایت می‌باشد. این استقلال عمل در مدیریت سیستم عامل و و نصب انواع نرم‌افزار می‌باشد.
· تفاوت سرور اختصاصی و مجازی مدیریت شده و مدیریت نشده این است که اگر دانش کافی برای مدیریت سرور مجازی خود ندارید احتیاجی به استخدام ادمین سرور نخواهید داشت. ارائه سرور مجازی مدیریت شده این امکان را فراهم کرده است تا سرور شما توسط تیم متخصص فنی وب‌رمز مدیریت شود . با استفاده از سرور مدیریت شده وب‌رمز خیالتان از بابت به روزرسانی سخت افزاری و نرم افزاری سرور آسوده باشد.
· تخصص تیم فنی وب‌رمز سرورهای لینوکسی بوده و برای سرور مجازی ویندوزی وب‌رمز به صورت مدیریت شده ارائه نمی‌شود و مدیریت سرور مجازی ویندوزی با خود مشتری است.
· در شرکت وب‌رمز سرور اختصاصی نیز به صورت مدیریت شده ارائه می‌شود.
· وب سروری که توسط شرکت وب‌رمز ارائه می‌شود بصورت پیشفرض Apache‌ بوده و در صورت تمایل کاربر امکان نصب لایت‌اسپید که داری سرعت پردازش بالایی می‌باشد وجود دارد.
· یک خدمت ویژه که توسط تیم وب‌رمز برای سرور مجازی مدیریت شده ارائه می‌شود خدمات ریموت بکاپ می‌باشد. ریموت‌بکاپ بدین معنی است که علاوه‌ بر بکاپی که از دیتا روی سرور نگهداری می‌شود، در یک دیتاسنتر جداگانه نیز از اطلاعات سایت بکاپ تهیه می‌شود. این بکاپ‌گیری هفته‌ای یکبار توسط تیم فنی وب‌رمز انجام می‌شود. در این حالت حتی در بدترین حالت مثل سوختن دیسک، یک نسخه بکاپ از اطلاعات سایت در دسترس خواهد بود و می‌توان اطلاعات را بازیابی کرد.
· در دسترس‌بودن منابع مستقل و بیشتر از هاست اشتراکی این امکان را فراهم می‌کند تا بتوانید چندین سایت را در بر روی سرور اختصاصی خود مدیریت کنید.
· بهره‌گیری از آنتی DDOS آنتی‌شل و آنتی‌ویروس‌های معتبر و به‌روز امنیت بالای سرور مجازی و اختصاصی را تضمین می‌کند.
· تحویل آنی سرور مجازی به همراه یک هفته مهلت تست با گارانتی عودت وجه این فرصت را در اختیار صاحبان سایت قرار می‌دهد تا سرعت و قدرت سرور را تست کرده و در صورت عدم رضایت تمام هزینه عودت داده ‌می‌شود. این مهلت زمانی این شانس را برای ما فراهم می‌کند تا در جریان نواقص احتمالی سرویس‌هایمان باشیم و ضمن احترام به حقوق مشتری سرویس‌های خود را با کیفیت بالاتری ارائه کنیم.
. اعتبار یک شرکت هاستینگ در گرو اعتبار کسب‌و‌کار مشتریانش است. مسئولیت‌پذیری مهم‌ترین ویژگی یک شرکت هاستینگ است. یک شرکت هاستینگ باید در قبال خدماتی که ارائه می‌کند مسئولیت داشته باشد و مشکلات احتمالی را با پیگیری مداوم برطرف نماید. هر مشکلی که اعتبار کسب‌وکار آنلاین مشتری را متزلزل کند در اصل اعتبار هاستینگ را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
· شرکت وب‌رمز با مانیتورینگ ۲۴ ساعتِ برای سرورهای مدیریت شده در کمتر از یک دقیقه متوجه بروز قطعی شده وسریعا در جهت رفع مشکل اقدام می‌کند.

چه زمانی باید برای خرید سرور اقدام کنید؟

هر زمان که خدمات میزبانی هاست اشتراکی پاسخگوی نیازهای سایت شما نباشد به سادگی می‌توانید بدون ایجاد وقفه در عملکرد سایت‌تان سرویس میزبانی خود را به سرور مجازی یا سرور اختصاصی ارتقا دهید.
سایت‌های فروشگاهی با توجه به حجم داده زیاد و ترافیک بالای بازدید نیازمند ترافیک ماهیانه بالا و فضای ذخیره‌سازی بیشتر و پردازنده قدرتمند هستند و برای دست‌یابی به منابع بیشتر نیازمند سرور اختصاصی یا سرور مجازی می‌باشند.
با توجه به محدودیت تعداد در ارسال ایمیل در هاست اشتراکی می‌توان با استفاده از خرید و انتخاب سرور این محدودیت را برطرف کرد.
در استفاده از سرور مجازی و سرور اختصاصی محدودیتی در استفاده از حجم دیتابیس نخواهید داشت و با خرید سرور فضای ذخیره‌سازی بیشتری نسبت به هاست اشتراکی در اختیار سایتتان قرار می‌گیرد.

کلام آخر

راهنمای خرید سرور شامل اطلاعاتی است که در هنگام خرید و انتخاب سرور باید بدانید اما ما همچنان توصیه می‌کنیم برای یک انتخاب به‌صرفه از تیم پشتیبان فنی ما کمک بگیرید. واحد پشتیبانی فنی وب‌رمز به صورت شبانه روزی از طریق چت، تلفن و تیکت پاسخگوی مشتریان خود می‌باشد.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *