طراحی سایت

پرداخت به ازای هر کلیک، تبلیغ کلیکی یا تبلیغات PPC چیست ؟

مقدمه

پرداخت به ازای هر کلیک یکی از سریع ترین روش های به بازدهی رساندن سایت ها میباشد. تنها با راه اندازی وب سایت برای یک کسب و کار نمیتوان به فروش یا بازدید بالا رسید. راه های بسیاری برای بالا آوردن یک سایت وجود دارد که یکی از این روش های تبلیغاتی، روش کلیکی است.

در این روش، پرداخت به ازای هر کلیک انجام میشود. نام دیگر روش تبلیغات کلیکی، تبلیغات ppc میباشد. این حروف، مخفف pay per click است. این روش بازاریابی انواع مختلف دارد که در یکی از موارد به ازای هر کلیک روی لینک مورد نظر، از هزینه هایی که صاحب کسب و کار پرداخت کرده است کسر میشود.

در روشی دیگر تبلیغات ppc یا پرداخت به ازای هر کلیک، صاحب سایت یا کسب و کار به ازای هر کلیک جهت ورود به سایتش، کسب درآمد دارد. هزینه ای که بابت این نوع بازاریابی پرداخت میشود، بسیار ناچیز است، اما نتیجه آن جهت دیده شدن سایت بسیار چشمگیر است.

تبلیغات کلیکی

پرداخت به ازای هر کلیک یعنی چه؟

آیا تا به حال حین جستجوی یک نام یا برند، در کنار صفحات وب، شاهد تبلیغات و نشان های کوچک تبلیغاتی شده اید ؟ این لینک ها یا بنرهای تبلیغاتی، همان ppc یا تبلیغات کلیکی هستند. در این تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک صورت میگیرد. اگر به دنبال سریع ترین راه برای داشتن بازدید از پیج خود هستید، میتوانید از این روش بهره ببرید.

ممکن است هزاران نفر برند شما را ببینند، اما با تبلیغات ppc و هزینه ای که می کنید، میتوانید مشتریان به خصوصی را هدف گیری کنید. میتوانید مشخص کنید که افرادی که قرار است تبلیغات شما را ببینند، از چه گروه سنی، چه جنسیت و از کدام منطقه باشند؟

پرداخت به ازای هر کلیک، با نام دیگر cpc نیز شناخته میشود. زمانی که شما هزینه این تبلیغات را پرداخت می کنید، تبلیغ سایت شما یا برند و کسب و کارتان، در سایر سایت ها به نمایش گذاشته میشود. این تبلیغ توجه بازدید کنندگان را جلب کرده و با یک کلیک به سایت شما هدایت می شوند. این هزینه باید در پلتفرم هایی با نام google ads یا Microsoft ads پرداخت شود.

گوگل ادوردز یا google ads چیست ؟

پرداخت به ازای هر کلیک، از طریق موتور جستجوی گوگل بر روی سایت ها اعمال میشود. برای جستجوی هر مطلب نیاز است از google منبع جستجوی معروف استفاده شود. زمانی که کاربر کلمه کلیدی خاصی را جستجو میکند در صفحه SERP گوگل، نتایج مشاهده میشود.

با استفاده از تبلیغات ppc میتوان پرداخت به ازای هر کلیک را به عنوان کانال بازاریابی انتخاب کرده و مبلغی را جهت هر کلیک پرداخت نمود. در گوگل ادز، زمانی که میزان کیفیت تبلیغ یا quality score در یک برند بالاتر باشد میزان پرداخت به ازای هر کلیک یا تبلیغات ppc کاهش می یابد.

گوگل ادز

quality score ابزاری است برای اندازه گیری کیفیت تبلیغ یک برند، نسبت به سایر برندها، که با کلمه کلیدی یکسان، خدمات شان را ارائه میدهند. در واقع در بازه امتیازی 1 تا 10  امتیازات اندازه گیری میشود. هر چه امتیاز بالاتر باشد به این معنی است که این صفحه، نسبت به سایر رقبا یا تبلیغ کنندگان بسیار مرتبط تر و مفید تر واقع شده است.

زمانی که شما از کانال تبلیغات ppc اقدام به تبلیغ کسب و کار خود کنید، در کنار نتایج جستجو در کنار سایت شما، علامت AD درج میشود. این علامت نشان از تبلیغ پولی است و باقی نتایج ارگانیک، حاصل از تبلیغات سئو و بر حسب کلمات کلیدی که روی آنها کار شده است، در ادامه آنها قرار میگیرد.

لازم به ذکر است کسانی که قصد خرید اجناس را دارند و اقدام به جستجوی کلمه کلیدی می کنند، در کانال بازاریابی PPC ، نزدیک 65 درصد کلیک دریافت می کنند. اگر در سایت خود فروشنده اجناسی هستید که اکثر کاربران آنها را در محیط یوتیوب و شبکه های مجازی مشاهده می کنند، باید بدانید نزدیک 43 درصد از مشتریان در تبلیغات PPC آنرا خریداری می کنند.

آشنایی با انواع تبلیغات PPC

با انتخاب تبلیغات از نوع پرداخت به ازای هر کلیک، با انواع این روش بازاریابی آشنا خواهید شد. اگر بخواهید روی سایت خود کار کرده و به صورت طبیعی آنرا در بین رتبه های برتر گوگل قرار دهید، باید از ابزارهای سئو استفاده کنید. اما اگر به دنبال فروش و بازدید سریع هستید بهتر است از روش پرداخت به ازای هر کلیک استفاده نمایید.

کسانی که در پی خرید و پیدا کردن فروشندگان کلمه کلیدی مورد جستجوی خودشان هستند، با دیدن آگاهی های مختلف روی آنها کلیک کرده و سایت آنها را مورد بررسی قرار میدهند. علت این امر مقایسه قیمت اجناس و محصولات فرهنگی و آموزشی ارائه شده در لینک های مختلف و خرید مناسب تر است.

تبلغ در گوگل

انواع تبلیغات کلیکی، تبلیغات PPC در اپلیکیشن ها، تبلیغ در گوگل ، تبلیغات بنری در سایت های مختلف و غیره میباشد. علاوه بر این اگر از تبلیغات کلیکی به صورت همسان و متناسب با مقالات و موضوعات سایت های مرتبط استفاده شود، شانس کلیک و بازدید بالا میرود.

شرح انواع روش های بازاریابی کلیکی

تبلیغات بنری در روش تبلیغاتی پرداخت به ازای هر کلیک، نوعی از بازاریابی است که شما بارها آنرا در سایت های مختلف مشاهده کرده اید. در بنرهای بالای هر سایت، ممکن است تبلیغاتی از برند یا سایت مشاهده کرده اید که توجه شما را به خود جلب نموده است.

اگر در یکی از سایت های همسان با خدمات خود از لحاظ محتوایی تبلیغ کنید، شانس کلیک و فروش و بازدید خود را بالاتر خواهید برد. مدل دیگر پرداخت به ازای هر کلیک، خرید تبلیغ در برگه های جستجوی گوگل است. اگر بخشی از سرمایه سئو و بازاریابی خود را برای کمپین های تبلیغات PPC بگذارید، در کنار تولید محتوا بر اساس سئو، میتوانید بازدید و فروش خود را بالا ببرید.

خرید بنر و تبلیغات در اپلیکیشن های مختلف نیز روش دیگری است که میتوانید با پرداخت هزینه و ایجاد قرارداد با شرکت های بازاریابی دیجیتال، بازدید خود را بالا ببرید. شرکت های دیجیتال مارکتینگ مثل، سیتی سایت میتواند متناسب با محتوای سایت شما، تبلیغات شما را در سایت های همسان ارائه داده و برای شما مشتری فراهم کند.

 بازاریابی کلیکی

بررسی کاربردهای تبلیغات کلیکی

تبلیغات از نوع پرداخت به ازای هر کلیک، کاربرد و مزیت های فراوانی دارد که نسبت به سایر تبلیغات، بازدهی بالاتری دارد. نسبت به بازدهی سریعی که دارد، بسیار مقرون به صرفه است. بسته به بودجه ای که هر شرکت قصد دارد برای تبلیغات خود و تعداد کلیک هایی که در نظر دارد، هزینه کند، میتواند بهترین بازده را از این روش بگیرد.

این قضیه مشروط به انتخاب شرکتی معتبر و باتجربه جهت تعیین سایت هایی درست برای اجرای تبلیغات PPC میباشد. شما در این کانال قادر به ایجاد کمپین هدفمند تبلیغاتی هستید. میتوانید مکان، مقصد، لوکیشن و سن و جنس مخاطبان خود را تعیین کنید تا مشتریان متناسب با خدمات خود را پیدا کنید. اما عیبی که این نوع تبلیغات دارد، وجود رقیبان بسیار بر سر کلمات کلیدی تاثیرگذار و رایج میباشد.

تبلیغات

اگر بتوانید به صورت اصولی اقدام به سفارش تولید محتوا درست و متناسب با خدمات خود کنید بهتر میتوانید به جایگاه درست بین رقبا برسید. در صورتی که از تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک استفاده کنید، اما سایت درست و پری ندارید، مشتری هرگز رغبت به خرید از سایت شما نخواهد کرد.

کلام پایانی

یکی از شرکت های معتبر در زمینه بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ، سیتی سایت است. متخصصان کارآزموده بسیاری در این شرکت، کار سئو، تولید محتوا و تبلیغات برندهای مختلف را بر عهده دارند. به راحتی میتوانید با متخصصان این مجموعه تماس حاصل فرمایید و با شرح کسب و کار خود، نوع تبلیغ مناسب خود را دریافت نمایید.

تبلیغات PPC در کنار سایر روش های بازاریابی میتواند برای دیده شدن بسیاری از برندها، مناسب باشد. اما اگر جای مناسبی برای این نوع تبلیغات انتخاب نشود، نتیجه عکس داده و باعث بدبینی جستجوگران نسبت به برند شما خواهد شد.

در ضمن جهت استخدام غیر حضوری در حوزه دیجیتال مارکتینگ میتوانید به عضویت این خانواده بزرگ درآمده و با هر تخصص از هر کجای ایران اقدام به همکاری با کارمندان این مجموعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *