طراحی سایت

ویژگی های یک موشن گرافیست موفق

مقدمه:

موشن گرافیست موفق چه کسی است؟ بیشتر افرادی که در زمینه طراحی موشن گرافی در حالت فعالیت هستند این سوال ممکن است به ذهن شان خطور کند. در پاسخ به سوال مذکور باید بگوییم موشن گرافیست موفق فردی است که مهارت لازم را برای طراحی ویدیوهای تبلیغاتی و آموزشی داشته باشد. در صورتی که تمایل دارید با ویژگی های موشن گرافیست موفق آشنا شوید بهتر است تا پایان مطلب همراه ما باشید.

موشن گرافیک چیست؟

قبل از هر چیز بهتر است با مفهوم موشن گرافیک چیست؟ آشنا شوید. موشن گرافیک جزو ویدیوهایی است که می توان به کمک آن مفهوم و پیام مورد نظر را به صورت تصاویر متحرک به مخاطب انتقال دهد. استفاده از موشن گرافی دارای مزایای بسیار زیادی است و به کمک تکنیک موشن گرافی می توان محتواهای تاثیرگذار و خلاقانه تری را طراحی کرد.

ویدیوها یا تیزرهای موشن گرافیک را می توانید به صورت آفلاین و آنلاین به کمک پلتفرم های مختلف یا نرم افزارهای مخصوص به نمایش بگذارید.

ویژگی های موشن گرافیست موفق

ویژگی های یک موشن گرافیست موفق

موشن گرافیست موفق باید توانایی خلق تصاویر متحرک به صورت دو بعدی یا سه بعدی را داشته باشد. امروزه شرکت و سازمان های بزرگ برای طراحی ویدیوهای موشن گرافی افرادی را استخدام می کنند که مهارت زیادی را در زمینه طراحی موشن گرافیک دارند.

اگر شما نیز تمایل دارید در سازمان یا مجموعه ای بزرگ برای طراحی موشن گرافی استخدام شوید بهتر است با ویژگی های موشن گرافیست موفق آشنا شوید. از مهم ترین ویژگی های موشن گرافیست های موفق می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یادگیری سازماندهی:

مهم ترین ویژگی موشن گرافیست موفق این است که سازماندهی را یاد بگیرد. هر پروژه ای که روی آن کار می کنید دارای بخش های مختلفی نظیر فایل، لایه، کلیپ و… می باشد. در نتیجه شما باید با انجام نظم و دسته بندی آشنایی کامل را داشته باشید و بتوانید اجزای مختلف موشن گرافی را سازماندهی کنید. با انجام سازماندهی به شیوه ای صحیح می توانید در زمان و هزینه هایتان صرفه جویی کنید.

 • اعتماد به هنر خود:

هر موشن گرافیست موفق باید به هنر خودش اعتماد داشته باشد و همواره تمرین و تکرار لازم را در زمینه طراحی موشن گرافیک داشته باشد. می توانید هنر خود را تبلیغ کنید و از این طریق مشتریان بیشتری را بدست آورید.

 • الهام گیری از پیرامون:

موشن گرافیست های موفق توانایی الهام گرفتن از محیط خود برای خلق ویدیوها و تیزرهای حرفه ای را دارند. بهتر است برای تبدیل شدن به طراح موشن گرافی موفق خودتان را به چالش بکشید تا بتوانید تکنیک ها و مهارت های جدیدی را بیاموزید.

 • داشتن خلاقیت:

خلاقیت یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که یک موشن گرافیست موفق باید داشته باشد. ویدیوهای مختلف موشن گرافی که توسط یک فرد طراحی می شوند نباید شبیه به یکدیگر باشند. با داشتن خلاقیت بیشتر می تواند کلیه مفاهیم مختلف را با بیانی متفاوت به مخاطبان انتقال داد.

ویژگی های یک طراح موشن گرافی موفق

طراحان موشن گرافیک به چه مهارت هایی نیاز دارند؟

موشن گرافیست موفق باید مهارت های فنی زیر را داشته باشد:

 • توانایی مدل سازی به صورت سه بعدی:

بیشتر ویدیوهای موشن گرافی به صورت سه بعدی ساخته می شوند در نتیجه یکی از مهم ترین مهارت هایی که یک موشن گرافیست موفق باید داشته باشد طراحی موشن گرافی به صورت سه بعدی است.

 • داشتن درکی واضح از ساخت موشن گرافیک:

 یک موشن گرافیست موفق باید درک واضحی از طراحی موشن گرافی داشته باشد. طراح موشن گرافیک باید توانایی کار با نرم افزارهای مخصوص ساخت موشن گرافی را داشته باشد. علاوه بر این موشن گرافیست باید بداند پروژه ای که هم اکنون در حال ساخت آن است مناسب چه کاری می باشد؟ این پروژه قرار است در کدام پلتفرم پخش شود؟ و…

شایان ذکر است موشن گرافیست ها نباید برای ساخت موشن گرافیک فقط چند لایه متحرک را به کمک نرم افزار در کنار یکدیگر قرار دهند بلکه هر موشن گرافی باید درک واضحی از داستان سرایی و دلایل طراحی پروژه های موشن گرافی داشته باشد.

 • داستان سرایی به صورت بصری:

موشن گرافیست موفق باید از عناصری مختلف برای خلق سناریو استفاده کند تا بتواند ارتباط بهتری را بین محتوا و مخاطب برقرار کند. شایان ذکر است هر چقدر داستان و فیلمنامه به صورت جذاب تر نوشته شود مخاطبان بیشتری جذب موشن گرافی می شوند.

در نتیجه می توان گفت کسب مهارت سناریو نویسی برای موشن گرافی از اهمیت زیادی برخوردار است. علاوه بر موارد ذکر شده موشن گرافیک باید مهارت های لازم را در زمینه انتخاب شخصیت ها، انتخاب رنگ و… داشته باشد. رنگ، شخصیت و سایر اجزای موشن گرافی باید بر اساس سناریو و ریتم انتخاب شوند. 

طراحی موشن گرافیک

 • تسلط بر کار تیمی و داشتن روحیه همکاری با تیم اجرایی:

ویدیوی موشن گرافیک خوب دارای بخش های مختلفی است که هر یک از این بخش ها باید توسط فردی متخصص طراحی شوند. در صورتی که برای طراحی موشن گرافیک نیاز به یک تیم حرفه ای دارید باید اعضای تیم با یکدیگر همکاری لازم را داشته باشند.

اگر موشن گرافیست به کار تیمی تسلط داشته باشد بدون تردید خروجی حاصل با کیفیت و جذاب تر خواهد بود. علاوه بر این در صورتی که اعضای یک تیم اجرایی دارای مهارت های مختلفی باشند می توانند پروژه های بیشتری را قبول کنند.

 • رنگ شناسی:

یکی از مهم ترین مهارت های موشن گرافیست موفق رنگ شناسی است. با داشتن اطلاعات کافی در زمینه رنگ شناسی می توانید پیشرفت بیشتری برای ساخت موشن گرافی داشته باشید. با استفاده صحیح از رنگ ها در زمان ساخت موشن گرافیک ارتباط مخاطبان با تصاویر تقویت خواهد شد.

 • توانایی ارتباط با افراد متخصص:

با برقراری ارتباط با افراد متخصص می توانید در زمینه ساخت موشن گرافیک به صورت موفق تر عمل کنید. ارتباط با افراد متخصص باعث می شود تا شما از استخدامی ها و پروژه های جدید زودتر آگاه شوید.

ابزارهای پیشنهادی مناسب برای انجام موشن گرافی

از مهم ترین ابزارهای مناسب برای انجام پروژه های موشن گرافی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ساخت موشن گرافیک به کمک AE Freemart:

این ابزار دارای قالب های رایگان زیادی است و افراد مبتدی می توانند به کمک آن ویدیوهای موشن گرافی را طراحی کنند. در این ابزار امکان انجام آموزش طراحی موشن گرافی به صورت رایگان برای علاقه مندان به این هنر وجود دارد.

 • طراحی موشن گرافی با Emotion:

Emotion یکی از تخصصی ترین ابزارها برای ساخت موشن گرافیک به شمار می رود. به کمک این ابزار می توان ویدیوهای خلاقانه تری را طراحی کرد. این نوع نرم افزار قابلیت ساخت موشن گرافیک در سایت های روی صفحه و خارج از صفحه را برای کاربران فراهم می آورد. 

ابزارهای مناسب برای طراحی موشن گرافی

 

 • ساخت موشن گرافی با vvvv:

به کمک این نوع ابزار طراحی موشن گرافیک می توانید ویدیوهای موشن گرافی با ویژگی های جالب و کیفیتی بالا را طراحی کنید. در صورتی که شما در زمینه ساخت موشن گرافی در حال فعالیت می باشید بهتر است از استفاده از این نرم افزار غافل نشوید.

 • طراحی موشن گرافیک به کمک Adobe Illustrator:

این نوع ابزار ساخت موشن گرافیک را می توانید روی سیستم عامل های مختلف نظیر ویندوز، آی پد و مک نصب کنید. از این نرم افزار می توانید برای طراحی موشن گرافیک های سه بعدی استفاده کنید. علاوه بر این قابلیت ویرایش ویدیوهای موشن گرافی به کمک این ابزار امکان پذیر است. به کمک این ابزار می توان تصاویر را به شکل برداری ایجاد نمود به همین دلیل امکان ایجاد تغییر در اندازه و تغییر در عناصر مختلف موشن گرافی وجود دارد. ایجاد تغییر روی کیفیت تصاویر خروجی تاثیری نخواهد داشت.

 • ساخت موشن گرافی با استفاده از Pencil 2D:

یکی از کاربردی ترین انواع نرم افزار موشن گرافیک برای ساخت موشن گرافی های دو بعدی نرم افزار Pencil 2D است. به کمک این ابزار می توان موشن گرافی های دو بعدی را طراحی کرد. به کمک Pencil 2D می توان پروژه های تجاری و شخصی را به راحتی طراحی نمود. نحوه انجام موشن گرافیک به کمک این ابزار برای افراد مبتدی و حرفه ای به راحتی امکان پذیر است و به کمک آن می توان تصاویر مورد نظر را به موشن گرافی های خلاقانه و جذابی تبدیل کرد.

میزان تقاضای موشن گرافی در دنیای تولید محتوا

با توجه به اینکه 65 درصد از مخاطبان بیشتر از 4/3 ویدیو را مشاهده می کنند به همین دلیل میزان تقاضای موشن گرافی در دنیای تولید محتوا و دیجیتال مارکتینگ افزایش پیدا کرده است. علاوه بر این به کمک موشن گرافی می توان پیام های پیچیده یا ساده را به مخاطبان در رده سنی مختلف انتقال داد.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که هر مخاطبی تمایل زیادی برای اشتراک گذاری ویدیوهای موشن گرافی نسبت به اشتراک گذاری محتواهای متنی و تصاویر دارد. از مهم ترین مزایای استفاده از موشن گرافیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. اشتراک گذاری راحت و آسان

 2. افزایش بهره وری

 3. پرداخت هزینه های پایین برای طراحی موشن گرافی

 4. ساخت موشن گرافیک در سریع زمان ممکن و…

بررسی بازار کار موشن گرافیک

انیماتورها و گرافیست ها چقدر درآمد دارند؟ در پاسخ به سوال مذکور باید بگوییم که هر چقدر موشن گرافیست موفق تر باشد و دارای تجربه و تخصص بیشتری باشد بدون تردید می تواند درآمد بیشتری داشته باشد. انیماتورها و طراحان گرافیست می توانند در دفاتر فیلمبرداری، شرکت های نرم افزاری، آژانس های مربوط به انجام تبلیغات و… مشغول به کار شوند. امروزه امکان فعالیت طراحی موشن گرافیک به صورت دورکاری نیز برای طراحان فراهم شده است.

بررسی بازار کار موشن گرافیست ها

سخن پایانی:

یک موشن گرافیست موفق می تواند با توجه به مهارت ها و تخصصی که دارد در مجموعه های معتبر نظیر سیتی سایت مشغول به فعالیت شود. استخدام طراح موشن گرافیک در مجموعه سیتی سایت با توجه به میزان مهارت و تخصص طراح انجام می شود.

علاوه بر این موشن گرافیست می تواند با داشتن سبک کاری منحصر به فرد توجه مخاطبان بیشتری را به سمت خود جلب کند. کاربران عزیز می توانند برای تولید محتوا و طراحی موشن گرافیک سفارش خود را به راحتی در مجموعه سیتی سایت ثبت کنند. قبل از ثبت سفارش تولید محتوا و ساخت موشن گرافی امکان انجام مشاوره رایگان با کارشناسان مجموعه ما وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *