طراحی سایت

مزایای موشن گرافیک در بازاریابی و افزایش بازدید وب سایت

مقدمه:

مزایای موشن گرافیک باعث شده است که امروزه از این روش کاربردی برای خلق ویدیوها و تیزرهای تبلیغاتی استفاده شود. علاوه بر این از مزایای موشن گرافیک در دیجیتال مارکتینگ نمی توان غافل شد. به همین دلیل امروزه اغلب کسب و کارها برای معرفی محصول یا خدمات خود از تیزرها یا ویدیوهای موشن گرافی استفاده می کنند.

بهترین نرم افزار موشن گرافیک

به کمک بهترین نرم افزار موشن گرافیک می توانید ویدیوهای موشن گرافی خلاقانه و شگفت انگیزی را خلق کنید. امروزه نرم افزارهای زیادی برای ساخت موشن گرافیک طراحی شده اند که هر یک از این نرم افزارها دارای ویژگی های خاص خود هستند. برخی از نرم افزارها دارای محیط حرفه ای هستند و برخی دیگر دارای محیط کاربر پسند و آسانی می باشند.

در صورتی که در اوایل کار طراحی موشن گرافی هستید بهتر است از نرم افزارهای راحت برای ساخت موشن گرافی استفاده کنید. افراد حرفه ای تر می توانند از نرم افزارهای پیچیده برای طراحی موشن گرافیک استفاده کنند. در صورتی که موشن گرافی به صورت حرفه ای طراحی شود بدون تردید شما می توانید از مزایای موشن گرافیک بهره مند شوید.

از انواع بهترین نرم افزار موشن گرافیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. نرم افزار Adobe After Effects

 2. نرم افزار Cinema 4D

 3. نرم افزار Autodesk Maya

 4. نرم افزار Blender

 5. نرم افزار Nuke

بهترین نرم افزارهای طراحی موشن گرافی

گرایش های موشن گرافیک

به کمک موشن گرافی می توان تصاویر مختلف را متحرک سازی کرد که برای انجام متحرک سازی می توان از نرم افزارهای مخصوص استفاده کرد. موشن گرافیک ها را می توان به صورت سه بعدی یا دو بعدی طراحی کرد.  امکان طراحی موشن گرافیک کوتاه نیز وجود دارد و علاوه بر این امروزه استفاده از موشن گرافیک آماده افزایش پیدا کرده است. از انواع گرایش های موشن گرافی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. ویدیو موشن

 2. استاپ موشن

 3. انیمیشن

 4. اینفو موشن

کاربردهای موشن گرافیک

کاربردهای بیشمار موشن گرافیک باعث شده است که امروزه از این تکنیک استفاده زیادی شود. از مهم ترین انواع کاربردهای موشن گرافیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. انجام تبلیغات

 2. برندسازی

 3. جذب مخاطبان بیشتر

 4. ماندگاری بالا در ذهن مخاطبان

 5. هزینه مقرون به صرفه

 6. استفاده از موشن گرافیک برای اینستاگرام و سایر پلتفرم های مختلف

 7. افزایش کیفیت دیجیتال مارکتینگ و…

انواع کاربرد موشن گرافی

معجزه اینفوگرافیک و موشن گرافیک ها

اینفوگرافیک و موشن گرافیک از انواع روش هایی هستند که در آژانس های تبلیغاتی از آن ها استفاده زیادی می شود. علاوه بر این از معجزه اینفوگرافیک و موشن گرافیک ها در دیجیتال مارکتینگ نباید غافل شد. به کمک این دو تکنیک می توان پیام های مد نظر را به مخاطبان انتقال داد.

علاوه بر این انجام تبلیغات به کمک این دو تکنیک به راحتی امکان پذیر است. برای طراحی اینفوگرافیک و موشن گرافیک از نرم افزارهای مختلف استفاده می شود. از مهم ترین تفاوت اینفوگرافیک و موشن گرافیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. از موشن گرافی برای انجام تبلیغات در زمینه معرفی محصول یا معرفی کسب و کار استفاده می شود. در حالیکه از اینفوگرافیک برای کسب اطلاعات آماری بیشتر درباره کسب و کار یا محصولی خاص استفاده می شود.

 2. برای طراحی موشن گرافی از تصاویر متحرک استفاده می شود که این تصاویر با صوت، افکت و… ترکیب می شوند. برای ساخت اینفوگرافیک از تصاویر استفاده می شود ولی این تصاویر فقط قادرند اطلاعاتی را به مخاطب ارائه دهند.

 3. برای طراحی موشن گرافیک از برنامه های خاص نظیر افتر افکت، cinema 4D و… استفاده می شود. نرم افزارهایی که برای ساخت موشن گرافی مورد استفاده قرار می گیرند دارای Time Line می باشند و طراحان می توانند به کمک این نرم افزارها به آسانی زمان و حرکت مناسبی را برای پروژه هایشان تعریف نمایند. ساخت اینفوگرافیک آسان تر است و برای طراحی آن کافی است که شما به یکی از نرم افزارها یا سایت های آنلاین مخصوص طراحی گرافیک نظیر ایلوستریتور، فتوشاپ و… تسلط لازم را داشته باشید.

بررسی معجزه موشن گرافیک و اینفوگرافیک متحرک

سبک های اینفوگرافیک متحرک

سبک های مختلف اینفوگرافیک متحرک را می توان با توجه به میزان داده های موجود طراحی نمود. برای طراحی اینفوگرافیک می توانید تعداد زیادی گزینه برای مقایسه، تجسم، ایجاد جدول زمانی، اینفوگرافیک های آموزشی و… استفاده کنید. از مهم ترین کاربردهای اینفوگرافیک متحرک می توان به طراحی ویدیوهای سرگرم کننده، طراحی ویدیوهای آموزشی، طراحی ویدیوهای تبلیغاتی، تولید محتوا برای پلتفرم های مختلف و… اشاره کرد.

چگونه ویدیوهای موشن گرافیک عالی بسازیم!

با توجه به مزایای موشن گرافیک برای کسب و کار، آموزش و… بهتر است در زمان ساخت ویدیوهای موشن گرافی توجه لازم را به خرج دهید. برای ساخت ویدیوهای موشن گرافیک عالی بهتر است نکات زیر را مد نظر داشته باشید:

نحوه ساخت موشن گرافی حرفه ای

 1. ابتدا هدف خود را از طراحی موشن گرافی تعیین کنید. توجه داشته باشید که هدف تان باید واقع بینانه و قابل اندازه گیری باشد.

 2. بودجه ای مناسب را برای طراحی موشن گرافیک در نظر بگیرید.

 3. برای ساخت موشن گرافی از یک استودیوی خوب و تیم اجرایی حرفه ای کمک بگیرید.

 4. سبک مناسبی را برای طراحی موشن گرافیک انتخاب کنید.

 5. ایده پردازی جدیدی را برای طراحی موشن گرافی و نوشتن سناریو داشته باشید.

 6. برای طراح پروژه داده های مربوط به خدمات یا محصول را ارسال نمایید. با انجام این کار به طراح پروژه کمک خواهید کرد تا منظور شما را از طراحی موشن گرافی راحت تر متوجه شود.

 7. برای طراحی موشن گرافی باید از نرم افزارهای مخصوص استفاده کنید.

 8. در این مرحله باید صداگذاری روی بخش های مختلف موشن گرافی انجام شود.

 9. بعد از ساخت ویدیوی موشن گرافی باید نسبت به ویرایش برخی از قسمت ها اقدام کنید.

مزایای موشن گرافیک

از مهم ترین مزایای موشن گرافیک که باعث افزایش استفاده از این تکنیک شده است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بررسی مزیت های موشن گرافی

 1. به کمک موشن گرافیک می توانید محتواهای پیچیده و خسته کننده را تبدیل به محتواهای جذاب و پرطرفدار کنید. این مورد یکی از مهم ترین مزایای موشن گرافیک به شمار می رود.

 2. یکی دیگر از انواع مزایای موشن گرافیک این است که باعث افزایش آگاهی مخاطب از برند می شود. در صورتی که مخاطبان از برند شما و نوع محصولات یا خدمات تان آگاه باشند بدون تردید پیشرفت قابل توجهی در کسب و کارتان خواهید داشت.

 3. محتواهای موشن گرافی بسیار کوتاه هستند به همین دلیل به کمک این ویدیوها می توانید به راحتی مفاهیم پیچیده را به مخاطبان در رده سنی مختلف انتقال دهید.

 4. یکی دیگر از انواع مزایای موشن گرافیک این است که برای طراحی ویدیوهای موشن گرافی نیاز به صرف هزینه زیادی نیست.

 5. کلیه مراحل طراحی موشن گرافی به کمک رایانه یا گوشی هوشمند قابل انجام است. فقط کافیست شما روی دستگاه تان یک نرم افزار مخصوص و کاربردی را نصب کنید. به کمک هر یک از این نرم افزارها می توانید در سریع ترین زمان ممکن ویدیوی موشن گرافی را طراحی نمایید. در نتیجه می توان گفت یکی از مهم ترین مزایای موشن گرافیک صرفه جویی در زمان است.

 6. از دیگر مزایای موشن گرافیک می توان به افزایش بازدید از وب سایت اشاره کرد.

هم اکنون سفارش موشن گرافیک خود را ثبت کنید!

حال که با مزایای موشن گرافیک آشنا شدید بهتر است با نحوه ثبت سفارش موشن گرافی در مجموعه های معتبر آشنا شوید. موشن گرافیک از ایده آل ترین ابزارها برای انجام بازاریابی و آموزش است. امروزه شرکت های زیادی در زمینه طراحی موشن گرافیک در حال فعالیت هستند که بهتر است شما مجموعه ای معتبر را برای انجام این کار انتخاب کنید.

سیتی سایت یکی از معتبرترین مجموعه هایی است که خدمات طراحی موشن گرافیک را به مشتریان ارائه می دهد. هزینه طراحی موشن گرافیک در این مجموعه مقرون به صرفه است. در صورتی که تمایل دارید از کیفیت پروژه های موشن گرافی سیتی سایت مطمئن شوید بهتر است نمونه کارهای موشن گرافیک را مشاهده کنید.

علاوه بر این می توانید قبل از ثبت سفارش طراحی موشن گرافیک و ثبت سفارش تولید محتوا و… با کارشناسان ما تماس بگیرید و از آن ها مشاوره لازم را دریافت کنید.

نحوه ثبت سفارش طراحی موشن گرافی در سیتی سایت

کلام پایانی:

چرا موشن گرافیک مهم است؟ امروزه از موشن گرافی در زمینه کسب و کار، آموزش و… استفاده زیادی می شود. شایان ذکر است که از نقش موشن گرافی در بازاریابی نمی توان غافل شد. بنابراین امروزه ساخت موشن گرافی به صورت قابل توجهی افزایش پیدا کرده است.

با طراحی یک نمونه موشن گرافیک حرفه ای می توانید به رشد کسب و کار یا خدمات خود به صورت قابل توجهی کمک کنید. در این مطلب با مزایای موشن گرافیک و کاربرد این تکنیک بی نظیر آشنا شدید. امیدواریم با توجه به مطالب ذکر شده توانسته باشید اطلاعات مفیدی را در زمینه تکنیک موشن گرافی بدست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *