طراحی سایت

طراحی بنر تبلیغاتی با بنرساز رایگان-مزایا و معایب

بنرساز رایگان معتبر، اصلی ترین ابزار لازم برای طراح گرافیکی می باشد. اپلیکیشن و نرم افزارهای متنوعی برای ساخت بنر در مجموعه سیتی سایت معرفی شده است. هر طراح گرافیکی می تواند مطابق با توانایی ها و قابلیت های خود، بنرسازی را انتخاب کند. مجموعه سیتی سایت سال‌هاست در زمینه تولید محتوا و دیجیتال مارکتینگ در حال فعالیت می باشد. بازار کار طراحی بنر را می توانید از میزان تقاضای افراد، بسنجید. استفاده از بنرساز رایگان در بین طراحان گرافیکی متداول می باشد و علت آن، عدم دسترسی به بنرسازهای پولی و عدم پرداخت هزینه های آن ها، می باشد. 
طراحی بنر ثابت و متحرک برای امر تبلیغات یکی از پرطرفدارترین شیوه تبلیغات می باشد. از این رو، اکثر صاحبان برند و مشاغل، به دنبال ثبت سفارش طراحی بنر تبلیغاتی هستند. بنر تبلیغاتی با قیمت های مختلفی طراحی می شود و بسته به خواست سفارش دهنده، می تواند متفاوت باشد. سلیقه و مهارت طراح گرافیکی در طراحی بنر ثابت و متحرک، اهمیت بالایی دارد. برای آشنایی کامل با بنرسازهای رایگان (چه اپلیکیشن ها و چه نرم افزارها) می توانید این مقاله را مطالعه نمایید. جهت مطالعه مقاله بنرساز رایگان، با ما در ادامه همراه باشید!

منظور از بنرساز رایگان چیست؟

بنرساز به اپلیکیشن ها، برنامه ها و نرم افزارهایی گفته می شود که برای ساخت انواع بنر تبلیغاتی مورد استفاده قرار گرفته است. برخی از این اپلیکیشن ها و نرم افزارها، پولی هستند و طراح گرافیکی برای کار با این برنامه ها می بایست سالانه پول پرداخت کند. اپلیکیشن ها و نرم افزارهای پولی، تعداد فوق العاده زیادی آپشن و قابلیت دارد که اکثر این آپشن ها، با پول قابل استفاده هستند. در مقابل بنرساز پولی، بنرساز رایگان یا بنرساز فیری/فری قرار دارد که تعداد آپشن ها و قابلیت های آن، اندک است. 

طراحی بنر

طراح گرافیکی از تمام آپشن ها و قابلیت های بنرساز رایگان به صورت رایگان و بدون پرداخت هزینه ای استفاده می کند. البته در ایران، اکثر طراحان گرافیکی از ورژن اپن سورس (منبع آزاد) برنامه ها، اپلیکیشن ها و نرم افزارها استفاده می کنند تا بتوانند بر برنامه های پولی، دسترسی پیدا کنند و از آن ها، بهره‌مند شوند. اکثر اپلیکیشن ها و نرم افزارهایی که در ایران به عنوان بنرساز رایگان مورد استفاده قرار گرفته اند در خارج از کشور، پولی هستند. از این رو، منبع آزاد بودن این برنامه ها و نرم افزارها، به نوعی به نفع ما ایرانی ها، می باشد. 
 
اپلیکیشن ها و نرم افزارهای رایگان، آپشن ها و قابلیت های کمتری دارند ولی برای طراحی و ساخت انواع بنر تبلیغاتی، مناسب هستند. برخی از بنرسازها بر روی تلفن همراه و تبلت (اندروید یا آیفون) قابل اجرا هستند و برخی دیگر بر روی سیستم کامپیوتر و لپ تاپ  (ویندوز یا مک بوک) قابل نصب هستند. طراح گرافیکی می تواند با داشتن یکی از لوازم الکترونیکی اعم از تلفن همراه، تبلت، کامپیوتر و یا لپ¬تاپ، بنر تبلیغاتی ثابت یا متحرکی را طراحی و تولید کند. اصولا بنرسازهای معتبر، برای فضای تلفن همراه و سیستم کامپیوتری، اپلیکیشن و نرم افزار طراحی کرده اند.

آیا استفاده از بنرساز رایگان برای طراحی بنر توصیه می شود؟

قطعا، بله. در ایران، اکثر طراحان گرافیکی از بنرساز رایگان استفاده می کنند و بنر تبلیغاتی ثابت و متحرکی را تولید می کنند. انواع و اقسام بنرساز رایگان در ایران موجود می باشد که طراحان گرافیکی می توانند از آن ها استفاده کنند. انتخاب یکی از بنرسازها، کاملا به طراح گرافیکی مربوط می شود. طراح گرافیکی بسته به توانایی ها و مهارت هایی که دارد، اپلیکیشن یا نرم افزاری را انتخاب می کند. قاعدتا توانایی و مهارت گرافیست می بایست با قابلیت های اپلیکیشن یا نرم افزار، هم‌خوانی داشته باشد. 

طراحی بنر تبلیغاتی در سیتی سایت

انتخاب ورژن بنرساز هم بسته به تجهیزات طراح گرافیکی دارد. برخی طراحان از سیستم PC استفاده می کنند و برخی دیگر از تلفن همراه و تبلت بهره‌مند می برند. برخی به اشتباه گمان می کنند که بنرسازهای رایگان، قابلیتی ندارد و کیفیت بنر خروجی این نوع بنرسازها، در حد فوق العاده پایینی است. در حالی تمام این صحبت ها بی‌پایه و اساس است! چرا که کیفیت بنر خروجی، بسته به عکس تصویر زمینه و فرمت خروجی، متفاوت است و اصولا بنر ثابت به دلیل حجم پایینی که دارد، از آن با کیفیت فوق العاده بالایی، خروجی گرفته می شود. در حالی که بنرهای متحرک، حجیم هستند و سعی می شود برای کنترل حجم فایل خروجی بنرهای متحرک، کمی کیفیت فایل خروجی را کاهش داد. 
 جهت مطالعه مقاله های “ویژگی های بنر تبلیغاتی” و “نحوه ساخت بنر تبلیغاتی“، کلیک نمایید. هر چند بنرساز رایگان نسبت به بنرساز پولی، آپشن های کمتری دارد ولی آپشن ها و آیتم های لازم برای طراحی بنر تبلیغاتی ثابت و متحرک را دارد. به بیان دیگر، طراح گرافیکی می تواند از بنرساز رایگان با تمام قابلیت هایش، استفاده کند، بدون آن که کم و کاستی احساس نماید. جهت آشنایی با آموزش طراحی بنر، می توانید کلیک نمایید. 

معرفی بهترین بنرسازهای رایگان

بنرساز آنلاین Canva:

مناسب ساخت انواع پوستر، بنر تبلیغاتی و سایر محتواهای دیجیتالی می باشد. جهت آشنایی با ایده طراحی بنر، می توانید کلیک نمایید. در این بنرساز رایگان، می توانید از بنر خام هم استفاده نمایید.

بنرساز آنلاین Adobe Spark:

از این نوع بنرساز امروزه برای ساخت و طراحی کاورهای هایلایت اینستاگرام استفاده می شود. کاربرد دیگر آن، در طراحی بنر ثابت و بنر متحرک می باشد. برای آشنایی با بنر تبلیغاتی اینستاگرام، کلیک نمایید.

بنرساز حرفه ای Adobe Illustrator:

طراحان گرافیکی از ورژن نرم افزاری بنرساز حرفه ای Adobe Illustrator استفاده می کنند و بنرهای حرفه ای ثابت و متحرکی را طراحی می کنند. از این بنرساز برای ساخت لوگو هم استفاده می شود. برای مشاهده سایت طراحی بنر آنلاین، می توانید کلیک نمایید.

بنرساز Bannersnack:

طراحان گرافیکی از بنر اسنک برای ساخت بنرهای جذاب تبلیغاتی اینستاگرامی استفاده می کنند. تمام امکانات و قابلیت های بنر اسنک، رایگان هستند.

بنرساز آنلاین Poster Maker:

اسم کامل این اپلیکیشن بنرساز، Poster Maker bt Photo Cool Apps می باشد که بر روی تلفن همراه های اندرویدی قابل اجرا است.

بنرساز آنلاین Desygner:

این برنامه قابل اجرا بر روی اندروید و آیفون می باشد و تنها برخی از ابزارهای اضافه آن پولی است. تمام قابلیت های لازم و ضروری این برنامه، رایگان است.

بنرساز Cover Photo Maker:

اپلیکیشنی جهت طراحی و ساخت انواع بنر ثابت و متحرک و پوستر در ابعاد مختلف می باشد. جهت مطالعه مقاله بنر ساز حرفه ای، کلیک نمایید.

ساخت بنر ثابت و متحرک

 

بنرساز آنلاین Poster Maker & Poster Designer:

این بنرساز برای ساخت انواع بنر و پوستر، کاربرد بالایی دارد و طراحان گرافیکی می توانند از بنر خام برای طراحی بنر تبلیغاتی استفاده کنند. 

بنرساز CorelDRAW:

برنامه ای فوق العاده کامل برای طراحی تصاویر، انواع بنرها و پوسترها می باشد. 

کلام آخر

مجموعه سیتی سایت دارای تعداد زیادی طراح گرافیکی می باشد. علاوه بر تمام طراحانی که در مجموعه مشغول به کار هستند، هم چنان مجموعه در حال جذب نیرو می باشد. اگر شما هم در طراحی بنر استعداد دارید و می خواهید در مجموعه ای منظم فعالیت کنید، پیشنهاد می کنم به سیتی سایت سر بزنید. جهت استخدام طراح بنر، می توانید کلیک نمایید و مشخصات خود را وارد کنید. در این مجموعه، شما می توانید همراه با تولید محتوا و خلق انواع بنر تبلیغاتی و کسب درآمد، آموزش ببینید. 
در پنل هر طراح گرافیکی، دوره های آموزشی رایگان آپلود شده است تا طراحان گرافیکی فرآیند یادگیری را طی کنند. در مجموعه سیتی سایت، شما توانایی های خود را شکوفا می کنید. تمام طراحان این مجموعه، بنرهایی را که خلق می کنند، مطابق با اصول و ویژگی های متعارف می باشد. خروجی انواع بنرهای تبلیغاتی طراحی شده، همگی منطبق بر اصول و ویژگی های بنرهای استاندارد، می باشند. برای آشنایی با ساخت بنر در فتوشاپ، کلیک نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *