طراحی سایت

راهنمای کامل طراحی بنر سایت+ سفارش انواع بنر

طراحی بنر سایت یکی از زمینه های تولید محتوا و دیجیتال مارکتینگ می باشد که در مجموعه سیتی سایت توسط طراحان گرافیکی (گرافیست ها) صورت گرفته است. بنر تبلیغاتی طراحی شده به صورت ثابت و متحرک را می توان در فضای وب سایت ها منتشر کرد و به نمایش گذاشت. یکی از شیوه های تبلیغات، نمایش بنرهای تبلیغاتی می باشد. از این طریق، برند و کسب و کار تبلیغ دهنده به افراد زیادی معرفی می شود و افراد با آن، آشنا می شوند. برای مشاهده نمونه کار طراحی بنر که در مجموعه سیتی سایت توسط طراحان ماهر انجام شده است، کلیک بفرمایید. 

زمانی که به عنوان یک مخاطب وارد وب سایتی می شوید، قاعدتا تبلیغات بنری که در گوشه و کنار وب سایت مشاهده خواهید کرد. اصولا این تبلیغات با محتوای وب سایت، هم‌خوانی دارد. از این رو، مخاطب جذب مطالعه و دنبال کردن این نوع بنرهای سایتی می شود.

بنر سایت چیست؟

بنر سایت نوعی بنر ثابت و متحرک است که در قسمتی از صفحه وب سایت، نمایش داده می شود. بر روی بنر سایت، دکمه فراخوان عمل یا Call To Action یا CTA طراحی می شود تا مخاطب از بنر تبلیغاتی به صفحه فرود وب سایت منتقل شود. البته، راز موفقیت انواع بنر سایت، انتشار بنر تبلیغاتی در وب سایت های مرتبط است. موضوع و محتوای بنر می بایست با حیطه ی کاری وب سایت مرتبط باشد. بنر تبلیغاتی متحرک بیشتر از بنر تبلیغاتی ثابت مورد توجه مخاطبان در وب سایت قرار گرفته است. برای آشنایی با خدمات طراحی بنر ثابت و متحرک، می توانید کلیک نمایید.

ابزار طراحی بنر

 

چگونه یک بنر وب طراحی کنیم؟

 حفظ ترتیب در طراحی بنر سایت

در طراحی انواع بنر تبلیغاتی (ثابت و متحرک) و تاثیرگذار می بایست لوگوی شرکت، ارزش پیشنهادی برند و دکمه فراخوان عمل یا کال تو اکشن گنجانده شوند. لوگوی شرکت، مخاطبان را با برند و کسب و کار بنر سایت، آشنا می کند و می بایست کمی برجسته‌تر از سایر موارد (ارزش پیشنهادی برند و دکمه کال تو اکشن) باشد. ارزش پیشنهادی همان منافعی است که خدمات یا محصولات به مشتری ارائه می کنند. بخش جذاب یک بنر سایت، ارزش پیشنهادی آن است. طراحی دکمه کال تو اکشن یا فراخوان عمل، ضروری است و کاربر را از بنر سایت به صفحه فرود وصل می کند. طراحی دکمه کال تو اکشن (CTA)، از اهمیت بالایی برخوردار است. جهت آشنایی با مقاله استراتژی بنر تبلیغاتی، می توانید کلیک نمایید.

 حفظ سادگی در بنر سایت

در گذشته، گمان می کردند هر چه بنر تبلیغاتی شلوغ‌تر و پرمحتواتر باشد، جذاب‌تر است. ولی با گذشت زمان، طراحان گرافیکی متوجه شدند که تبلیغات شلوغ و شلخته، اثر عکس دارند. از این رو، تبلیغات شلوغ نه تنها جذاب نیستند، بلکه برای مخاطب دافعه ایجاد می کنند. بنر سایت جذاب و تاثیرگذار، در عین رعایت سادگی، شیک و تاثیرگذار می باشد.

استفاده درست و مناسب از دکمه فراخوان عمل (CTA)

پیش تر اشاره شد که طراحی دکمه فراخوان عمل فوق العاده بااهمیت است. اما این دکمه، نباید هر جایی از بنر سایت قرار بگیرد. می بایست دکمه فراخوان عمل در جای مناسبی طراحی شود و در معرض دید باشد. مقاله “آیا تبلیغات بنری موثر است؟” کلیک کرده و مطالعه نمایید.

 ایجاد چهارچوب مشخص برای طراحی بنر سایت

بنرهای تبلیغاتی که در چهارچوب و کادر قرار دارند، فوق العاده جذاب و تاثیرگذار هستند. توصیه می شود که در طراحی بنر سایت حداقل به اندازه یک پیکسل، چهارچوب و کادر، درنظر گرفته شود.

بنر وب سایت باید شامل چه مواردی باشد؟

 قوانین متن بنر سایت

متن بنر تبلیغاتی می بایست فونت مشخص و معینی داشته باشد و توصیه می شود فونت عنوان و متن اصلی با یکدیگر متفاوت باشند. سایز متن هم مهم است و اصولا طراحان گرافیکی، سایز متن را کمی کوچک‌تر از سایز عنوان درنظر می گیرند. بهتر است کل متن، کوتاه باشد تا مخاطب تمام متن را با یک چشم ببیند و مطالعه کند. از نگارش متن های طولانی و توضیحات اضافه بپرهیزید. 

استفاده از تصاویر متحرک در طراحی بنر 

طراحی بنر سایت با تصاویر ثابت و متحرک انجام می شود. تجربه ثابت کرده است که بنر سایت، از تصاویر باکیفیت و متحرک ساخته شده است.

 سازگاری بنر تبلیغاتی با محیط وب سایت

قاعدتا بنری که در وب سایت های مختلف منتشر می شود، بایستی با فضای وب سایت هماهنگ باشد. این هماهنگی بیشتر در زمینه محتوا و موضوع است. سازگاری بین بنر تبلیغاتی و محیط وب سایت، باعث افزایش جذابیت تبلیغات بنری می شود.

طراحی بنر سایت

 

 ایجاد احساس فوریت در مخاطبان

ایجاد احساس فوریت و ضرورت در کاربران و مخاطبان بنر، باعث می شود بنر تبلیغاتی برای کاربر جذاب شود و حس کند از سایرین عقب مانده و سریعا اقدام به پیوستن کند.

 استفاده از تصاویر باکیفیت

تصاویر باکیفیتی که طی عکاسی آماده می شوند، قاعدتا تاثیرگذارتر از عکس هایی هستند که در بستر اینترنت، موجود می باشند. ولی اگر به هر دلیلی قادر به استفاده از تصاویر عکاسی شده، نیستید، می توانید از تصاویر موجود در اینترنت استفاده کنید که کیفیت بالایی دارند.

 حجم فایل خروجی بنر طراحی شده

هر حجم فایل خروجی بنر سایت کم باشد، سریع‌تر در وب سایت ها آپلود می شود. اصولا اگر حجم فایل بنر تبلیغاتی بیشتر از 150 کیلو بایت باشد، فایل تبلیغاتی حجیم خواهد بود و در صفحه تبلیغات، کندتر لود می شود. 

ابعاد بنر وب سایت

استفاده از سایزهای تاثیرگذار، ویوی بنر سایت را بالا می برد. بنر تبلیغاتی دارای سایزی مناسب با فضای تبلیغات است. وب سایت ها، اپلیکیشن ها و سایر فضاهای مجازی مرتبط که در آن ها از بنر تبلیغاتی استفاده می شود، نیازمند ابعاد مناسب هستند. سایز بنر تبلیغاتی در هر فضایی، مختص به آن می باشد و به نحوی طراحی می شود که بر روی بیننده بیشترین اثر را بگذارد. طراحی بنر سایت، بسته به ابعاد و سایزش، ممکن است مربع و یا مستطیل باشد و به صورت افقی یا عمودی قرار بگیرد. جهت ثبت سفارش آنلاین بنر تبلیغاتی، می توانید کلیک نمایید.

قیمت طراحی انواع بنر وب سایت

مقاله “قیمت تبلیغات بنری چقدر است؟” به صورت کامل قیمت بنرهای تبلیغاتی را بررسی کرده است. قیمت و هزینه طراحی بنر وب سایت بسته به عوامل مختلفی، متفاوت است. برای مثال، بنر ثابت کم‌هزینه‌تر و ارزان‌تر از بنر متحرک می باشد. از طرفی، هر چه ابعاد بنر سایت بزرگ‌تر باشد، هزینه طراحی و تولید آن، متفاوت خواهد بود. برای اطلاع دقیق از هزینه طراحی بنر، می توانید کلیک نمایید و با فرضیات خود، قیمت طراحی بنر سایت مدنظر خود را محاسبه کنید. هزینه ارائه شده در مجموعه سیتی سایت، نیست به سایر مجموعه ها، فوق العاده مناسب و در حد معقولی است. از این رو، ثبت سفارش طراحی بنر تبلیغاتی در سیتی سایت، مقرون به صرفه می باشد.

طراحی بنر در سیتی سایت

 

نکات پایانی

سیتی سایت با انجام صدها پروژه موفق، جزو مجموعه های قابل اعتماد می باشد. قیمت های این مجموعه، منصفانه می باشند و همین امر، موجب جذب سفارش های بیشتر شده است. مطابق آن چه در مقاله گفته شد، قیمت سیتی سایت نسبت به قیمت سایر مجموعه ها، مناسب‌تر می باشد. طراحی بنر می بایست توسط گرافیست خوش‌ذوق و مجرب، صورت گیرد. رعایت اصول در طراحی بنر فوق العاده از واجبات می باشد. بنری که در طراحی و تولید آن از اصول استفاده شده است، تاثیرگذار می باشد و می تواند مخاطبان زیادی را به وب سایت فرود برند، هدایت کند. 

به عنوان کلام آخر، توصیه می شود از مشاوران و کارشناسان مجموعه سیتی سایت، مشاوره دریافت کنید و در مدت زمان کوتاهی، سفارش خود را ثبت نمایید. در حین انجام سفارش، می توانید با گرافیست و کارشناسان سیتی سایت در تماس باشید. برای ثبت سفارش بنر ثابت، می توانید کلیک نمایید. در نهایت، کیفیت خروجی توسط سیتی سایت تضمین شده می باشد و مطابق خواست شما خواهد بود. از همکاری با مجموعه سیتی سایت، هیچ گاه پشیمان نخواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *