طراحی سایت

حقوق دیجیتال مارکتینگ در کانادا + راهنمای تحصیل بازاریابی در کانادا

 مقدمه

حقوق دیجیتال مارکتینگ در کانادا با توجه به گسترش حوزه دیجیتال در این کشور پیشرفته، بسیار بالا میباشد. اگر جز کسانی هستید که به حوزه دیجیتال علاقمند هستید و دوست دارید شرایط تحصیل در این رشته را بدانید، با ما همراه باشید.

رشته بازاریابی دیجیتال در کشور کانادا، رشته ای نوظهور در راستای دیجیتالی شدن کسب و کارها میباشد. هدف اصلی این رشته، رونق کسب و کارها در فضای دیجیتال و ارتباط هر چه بهتر با مشتریان در سراسر جهان میباشد.

در مورد دیجیتال مارکتینگ

کمتر کسی است که این روزها در مورد دیجیتال مارکتینگ یا کسب و کارهای دیجیتال چیزی نداند. کانادا یکی از پیشرفته ترین و مکانیزه ترین کشورهای دنیاست که در حوزه دیجیتال فرصت های شغلی بسیاری دارد.

کسب و کارهای کوچک و بزرگ با فعالیت در حوزه دیجیتال می توانند جایگاه خود در بازار آنلاین را پیدا کنند. قبل از بررسی حقوق دیجیتال مارکتینگ در کانادا بهتر است به بررسی دیجیتال مارکتینگ و اینکه به چه معناست بپردازیم.

بازاریابی آنلاین

دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی دیجیتال، به کسب و کاری گفته میشود که در حوزه آنلاین انجام میشود. در بستر اینترنت محصول معرفی شده و خرید و فروش میشود. ابزارهایی برای معرفی برند در سطح وب وجود دارد که در رشته دیجیتال مارکتینگ، باید کار با آنها را فراگرفت.

برای رشد کسب و کار در فضای مجازی لازم است اصول تبلیغات صحیح، جهت معرفی شغل و محصول را فرا گرفت. بنابراین کسی که به تحصیل در حوزه بازاریابی دیجیتال اقدام می کند، باید در حوزه سئو به کلیه ابزارهای سئو مسلط گردد.

شناخت اپلیکیشن های حوزه سوشال مدیا، انواع تبلیغات آنلاین مثل پرداخت به ازای هر کلیک، تدوین استراتژی تولید محتوا و بازاریابی دیجیتال با ابزارهای مختلف از جمله شاخه هایی است که یک دیجیتال مارکتر باید در آن مسیر حرکت کند. پس نتیجه میگیریم برای برجسته شدن بین سایر کسب و کارها در بستر اینترنت، لازم است قوانین حاکم بر این حوزه را شناخته و کار با ابزارهای دیجیتال را فراگرفت.

چرا دیجیتال مارکتینگ در کانادا محبوبیت دارد ؟

حقوق دیجیتال مارکتینگ در کانادا با توجه به میزان تسلط مارکتر بر کار خود تعیین میشود. هر چه مهارت شخص در برجسته کردن کسب و کار آنلاین در بین سایر رقبا بیشتر باشد، میزان دریافتی او نیز بیشتر خواهد بود.

در واقع کار شخص در حوزه دیجیتال مارکتینگ، تبدیل یک کسب و کار سنتی به یک فروشگاه آنلاین و اینترنتی میباشد. باید بتواند با کلمات کلیدی مناسب، برند را در بین سایر رقبا برجسته کند. اما علت محبوبیت دیجیتال مارکتینگ در کشور کانادا، کامپیوتری شدن اکثر کسب و کارها و زندگی اشخاص میباشد.

دیجیتال مارکتینگ

بیشتر افراد دوست دارند، در کسری از ثانیه و در کوتاه ترین زمان، تمامی خدماتی که به آن احتیاج دارند را در اختیار داشته باشند. پس با توجه به جمعیت بالای این کشور و افزایش مهاجرت ها و افزایش سیاست های محافظت از محیط زیست، دیجیتالی شدن هر چه بیشتر کسب و کارها در این کشور تعجب آور نخواهد بود.

در راستای اجرای سیاست های آنلاین شدن کسب و کارها در این کشور، مسلما مهارت های مرتبط با این حوزه نیز رونق می یابد. سفارش تولید محتوا افزایش یافته و کسانی که در زمینه نویسندگی، تولید ویدیو و پادکست و گرافیک کار می کنند، میتوانند در این زمینه در این کشور موفق شوند.

میزان حقوق دیجیتال مارکتر در کانادا چقدر است ؟

با توجه به کم بودن تورم در کانادا بر خلاف ایران که میزان تورم روزانه بالا می رود، میتوان میزان درآمد و حقوق ثابت برای حوزه های دیجیتال را ذکر کرد. میزان حقوق دیجیتال مارکتینگ در کانادا بین 30 هزار دلار تا صد هزار دلار در سال میباشد.

حقوق افراد مبتدی و تازه کار به میزان 30 هزار دلار در سال بوده و افراد متخصص با تجربه بالا در حوزه مارکتینگ، حدود 100 هزار دلار حقوق دریافت می کنند. در این بین کسانی هستند که به صورت متوسط در سال به میزان 60 هزار دلار سالانه، کسب درآمد دارند.

حقوق دیجیتال مارکتینگ

لازم به ذکر است میزان حقوق دیجیتال مارکتینگ در کانادا، در ایالت های آلبرتا، انتاریو و کبک بیشترین مقدار است. کسانی که در این ایالت ها و ایالت های بریتیش کلمبیا و نوا و نیوبرانزویک کار می کنند، میتوانند به میزان 200 هزار دلار در سال نیز کسب درآمد کنند.

اگر بخواهیم میزان درآمد حوزه دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی آنلاین را در شاخه های مختلف بیان کنیم، باید بدانیم میزان درآمد یک استراتژیست بازاریابی جستجو بیش از سایر حوزه های سئو است. او دارای حقوق سالیانه 171 هزار دلار میباشد. اما یک متخصص تجزیه تحلیل، سالانه 90 هزار دلار حقوق دارد.

یک استراتژیست بازاریابی محتوا، 128 هزار دلار، یک نویسنده تولید محتوا 78 هزار دلار دریافت حقوق دارد. علاوه بر این موارد یک تحلیلگر و مدیر محتوای وب یا متخصص رسانه های اجتماعی چیزی حدود 120 تا 130 هزار دلار حقوق دریافت می کند.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته دیجیتال مارکتینگ در کانادا

برای داشتن بیشترین حقوق دیجیتال مارکتینگ در کانادا، علاوه بر داشتن تحصیل در بهترین دانشگاه ها باید تجربه کاری بالایی نیز داشت. اگر قصد شما برای ورود به این حوزه و مهاجرت جدی است باید بهترین دانشگاه های این کشور را بشناسید. دانشگاه آلبرتا، واترلو، دانشگاه های یورک و دانشکده فنی در انتاریو از جمله محل های تحصیل دیجیتال مارکتینگ میباشد.

دانشگاه مک مستر، لاوال، رایرسون، دوک و سایمون فریزر از جمله دانشگاه های تدریس کننده رشته دیجیتال مارکتینگ میباشند. کالج های سنتنیال، جورج براون، کالج کسب و کار schulich و cu Denver نیز از دیگر مراکزی هستند که در کانادا به پرورش دانشجو در حوزه دیجیتال مشغول هستند.

هزینه تحصیل دیجیتال مارکتینگ در کانادا چقدر است ؟

هزینه تحصیل در کانادا

حقوق دیجیتال مارکتینگ در کانادا، به دلیل افزایش کسب و کارهای آنلاین و شرکت های بازاریابی آنلاین، برای کسانی که در این حوزه فعالیت دارند، بسیار مناسب است. میتوان با کار در این حوزه در کشور کانادا به درآمد مکفی و قابل قبولی رسید. هر چه میزان تجربه شخص بالاتر رود، میزان درآمد او نیز افزایش خواهد یافت.

اگر تصمیم شما برای تحصیل در کانادا و مهاجرت به این کشور قطعی است یا میخواهید حدود هزینه در رشته دیجیتال مارکتینگ در کشور کانادا را بدانید، بهتر است این بخش را مطالعه نمایید. به طور تخمینی تحصیل در کلیه دانشگاه های دولتی کانادا در مقاطع تحصیلی مختلف، برای دانشجوهای مهاجر و بین المللی، چیزی حدود 13 تا 38 هزار دلار آب میخورد.

برای استخدام حضوری یا استخدام غیر حضوری در حوزه دیجیتال مارکتینگ، نیاز به تحصیلات و کسب تجربه کاری دارید. اگر مقطع شما کارشناسی باشد، هزینه سالانه شما، 25 الی 30 هزار دلار در سال خواهد بود. اگر مقطع تحصیلی شما کارشناسی ارشد باشد، هزینه سالانه شما، بین 20 الی 30 هزار دلار میباشد.

در نهایت برای کسب دکترا نهایتا 15 هزار دلار در سال در کانادا پرداخت خواهید کرد.تحصیل در کالج های این کشور هزینه کمتری نسبت به دانشگاه ها دارد و تحصیل در هر کدام از این مراکز تحصیلی، به انتخاب شما بستگی دارد.

کلام پایانی

اپلای در کانادا

در بخش پایانی این مقاله حول حقوق دیجیتال مارکتینگ در کانادا، میخواهیم در مورد شرایط و مراحل اپلای رشته بازاریابی آنلاین صحبت کنیم. برای شروع تحصیل در رشته دیجیتال مارکتینگ در کانادا، باید ابتدا با تحقیق، دانشگاه مورد نظر خود را شناسایی کنید. در سایت این دانشگاه ثبت نام کرده و درخواست خود برای پذیرش توسط دانشگاه را ارسال کنید.

بعد از اینکه فرمی برای شما ارسال شد، مدارک مربوطه را تهیه کرده و در سایت بارگذاری نمایید. مهمترین مرحله اپلای رشته دیجیتال مارکتینگ در کانادا، ارسال مدارک است و باید به صورت کامل بدون سرسری گرفتن کار، مدارک را ارسال نمایید. برای اینکه درخواست شما بررسی شود، باید هزینه ای را پرداخت کنید.

این هزینه بسته به دانشگاهی که در آن ثبت نام کرده اید، متفاوت خواهد بود. در صورت واجد شرایط بودن، قادر خواهید بود، بورسیه تحصیلی از دانشگاه را نیز کسب نمایید. در نهایت این دانشگاه است که باید درخواست شما را بررسی کرده و نامه پذیرش یا رد پذیرش را برای شما ارسال نماید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *