طراحی سایت

آموزش بک لینک در سایت وردپرسی و بررسی بهترین روش ها

مقدمه 

آموزش بک لینک در سایت وردپرسی را اینجا بخوانید. سایت ها برای دیده شدن در موتور های جست و جو، نیازمند طی کردن فرایندی به نام بهینه سازی یا سئو هستند که از این طریق به بالاترین رنک های پیشنهاد های موتور های جستجوگر برسند و در بین افراد بازدید کننده ضریب دیداری پیدا کنند.

یکی از عناصر مهم در سئو، ایجاد بک لینک است. موتور های جستجوگر این عناصر را از طریق الگوریتم هایی شناسایی کرده و در امتیاز دهی به سایت ها استفاده می کنند. بک لینک ها، لینک های قابل کلیکی هستند که در بخشی از محتوای یک سایت به کار رفته اند و به سایت دیگری اشاره می کنند.

این لینک ها در اصل یک مرجع برای محتوای سایت محسوب می شوند که از طریق الگوریتم های موتور های جستجوگر، ردیابی می شوند و اعتبار سایت شما را بالاتر برده و تولید محتوا را به دید همگان می گذراند. همچنین برای بهینه سازی سایت خود، نیاز به مشاوره بازاریابی و سفارش تولید محتوا دارید.

آموزش بک لینک در سایت

اهمیت بک لینک در سایت وردپرس

به صورت کلی، دو نوع بک لینک در سئو محتوای یک سایت انجام می شود: این دو لینک سازی خارجی و داخلی نامیده می شوند. لینک سازی داخلی به ساختار درختی محتوا های یک سایت می گویند. هر لینکی که در محتوا به کار می رود به صفحه ای در همان سایت، لینک شده باشد.

کرول های موتور های جستجو گر این لینک ها را شناسایی کرده و در امتیاز دهی به محتوا، آن ها را دخیل می کنند. نوع دوم بک لینک ها، لینک های خروجی هستند که به صفحاتی خارج از دامنه سایت مرتبط می شوند. این لینک ها از سمت الگوریتم های موتور های جستجوگر، به عنوان یک مرجع و نشانی برای تایید اعتبار و ارزشمند بودن سایت شناسایی می شوند.

اما سوال پیش می آید که تمامی لینک های خارجی، این نقش تاثیرگذار را برای سئو سایت ایفا می کنند؟ برای یافتن جواب این پرسش باید مفهومی به نام فالو و نوفالو را در بک لینک ها شرح دهیم. الگوریتم های جستجوگر در هنگام شناسایی بک لینک ها، کد های یک بک لینک را مورد بررسی قرار می دهند.

حال لینک های فالو هیچ مشخصه ای در اسکریپت شان ندارند و به شکل یک لینک عادی در سایت دیده می شوند. الگوریتم ها از این طریق لینک های فالو را شناسایی می کنند. این لینک ها، ارزشمند و معتبر محسوب می شوند و در ارتقا و بهینه سازی سایت شما نقش موثری ایفا می کنند. در طرف مقابل ما لینک های نوفالو را داریم که در کد و اسکریپت شان عبارت rel = nofollow وجود دارد.

آموزش بک لینک در سایت وردپرسی

این لینک ها خنثی محسوب می شوند و به صورت مستقیم، هیچ تاثیری در فرآیند بهینه سازی سایت ندارند. لینک های ویکی پدیا، شبکه های اجتماعی و کامنت ها و نظرات وبلاگ ها، دارای عبارت rel = nofollow هستند و به صورت مستقیم در فرآیند سئو شرکت نمی کنند.

اما در این بین باید به نکته ای اشاره کرد: در جملات بالا باید به قید «به صورت مستقیم» توجه ویژه کرد چرا که وجود تعداد زیادی بک لینک فالو بدون حضور بک لینک های نوفالو از طریق بات های موتور های جستجوگر، یک خطای غیر طبیعی برداشت می شود و روند بهینه سازی و سئو را مختل می کند. بدین ترتیب بک لینک های نوفالو به صورت غیر مستقیم در فرآیند بهینه سازی شرکت می کنند؛ بدون اینکه ردی از خود برجای بگذارند. 

روش های دریافت بک لینک در وردپرس

روش های متفاوتی برای ساختن و به دست آوردن یک بک لینک وجود دارد که در ادامه آموزش بک لینک در سایت وردپرسی و روش های آن را شرح می دهیم:

  • شبکه‌های اجتماعی

شبکه های اجتماعی می توانند مهمترین ناشرین لینک ها باشند. همانطور که پیشتر هم اشاره شد، شبکه های اجتماعی و لینک هایشان تاثیر مستقیمی بر سئو ندارند اما می توانند با اشتراک لینک ها با بازدید آنها ضریب دهند و لینک ها را به صورت طبیعی گسترش دهند.

بهترین بک لینک ها کدام اند؟

  • محتوای مناسب

محتوا پادشاه است. این مهمترین راهبرد شما در تمام زمینه های دیجیتال مارکتینگ است. اما در زمینه سئو و بک لینک، بدین صورت است که اگر محتوای قدرتمند داشته باشید، دیگران از لینک های شما استفاده کرده و این استفاده مکرر موجب ارتقا رتبه شما در پیشنهاد های گوگل می شود.

  • پست مهمان

بعضی از سایت ها این اجازه را به کاربر می دهند که در آن مطلبی بنویسند. این یک فرصت برای شماست تا رتبه سایت خود را بهبود دهید.

  • انجمن‌ها

لینک ساختن در انجمن ها رایگان است. این فرصت دیگری برای شما به وجود می آورد تا رتبه سایت خود را بهبود دهید.

 روش های دریافت بک لینک برای سایت وردپرسی

بهترین روش دریافت بک لینک برای سایت وردپرسی چیست؟

در ادامه قصد داریم موثرترین و بهترین روش برای ایجاد لینک را به شما معرفی کنیم: این روش چیزی نیست جز رپورتاژ آگهی. در این روش شما یک لینک طبیعی و استفاده از اعتبار این بک لینک به صورت مداوم به دست می آورید. همچنین افزایش بدون شائبه ی رتبه ی سایت در نتایج گوگل یک محتوای حمایت شده را نیز به دنبال خواهد داشت. در ادامه به بیان تک تک مزایا و شرایط استفاده از این فرصت را شرح می دهیم.  

  • پر بازدید بودن

در ابتدا تمام سعی خود را بر این مسئله قرار دهید که از سایت هایی با رتبه خوب الکسا، رپورتاژ آگهی خریداری کنید. چرا که اعتبار این لینک ها به جذب ترافیک طبیعی آن است و با افزایش کاربران الگوریتم های گوگل، بیشتر از پیش بر فعالیت شما تمرکز می کنند.

  • لینک های دائمی

اگر لینک حذف شود تمام اعتباری که به سایت شما هدیه شده بود ازبین می رود. پس به دائمی بودن لینک ها دقت کنید.

  • اعتبار دامنه

شما با چند جستجوی ساده می توانید اعتبار دامنه سایتی که از آن رپورتاژ آگهی می گیرد را بررسی کنید. شما باید از نتایج موتورهای جستجو تشخیص دهید که موتور ها به کدام سایت اعتماد بیشتری دارند و شما باید از همان سایت ها اقدام به خرید رپورتاژ کنید.

چرا که اعتبار دامنه یعنی حرفه ای بودن و حرفه ای بودن یعنی لینک دائمی و لینک دائمی یعنی پربازدید بودن و پربازدید بودن یعنی رتبه برتر الکسا! فقط فقط با طی این مسیر می توانید به جذب لینک های قدرتمند و ترافیک طبیعی دست پیدا کنید.

  • بازه زمانی

همیشه بازه زمانی قرار دادن رپورتاژ را کنترل کنید. چرا که اگر این فاصله های زمانی کوتاه باشد، الگوریتم ها و بات ها شما را اسپم تشخیص داده و لینک را می سوزاند.

بک لینک چیست؟

  • تعداد لینک

هرچقدر تعداد لینک ها زیاد باشد، شک بیشتری برمی انگیزد و احتمال موفقیت شما را پایین تر می آورد. به صورت معمول در یک رپورتاژ نباید بیشتر از 4 الی 5 لینک وجود داشته باشد. تا هم ارزش لینک ها حفظ شود هم شکِ بات ها را برانگیخته نکند.

  • سینگل لینک

هیچ وقت نباید به یک صفحه چند لینک وارد شود؛ به این قانون سینگل لینک می گویند.

نکات پایانی

بک لینک ها، یکی از مهمترین عناصر بهینه سازی سایت محسوب می شوند. می توان با محتوای مناسب و استفاده اصولی از لینک های خروجی، آن ها را به وجود آورد. با این حال نباید از مباحث فنی بک لینک ها و سورس کد های آنها غافل شد. چرا که همه نوع بک لینکی نمی تواند به صورت مستقیم بر سئو سایت شما تاثیر بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *