طراحی سایت

طراحی سایت خبری | ساخت سایت خبری

امروزه اکثر افراد اخبار مورد نیازشان را از طریق فضای مجازی و اینترنت به دست می آورند، بنابراین روش های قدیمی نشر خبر دیگر به کار نمی آید. بدیهی است که راه اندازی و طراحی سایت خبری، بسیار مورد اهمیت است. در ادامه این مطلب قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که چطور یک سایت خبری حرفه ای طراحی کنیم؟

وب سایت خبری چیست؟

با گذشت زمان و استفاده روزافزون افراد از اینترنت، روند بسیاری از کارهای روزمره تغییر کرده است. برای مثال مردم برای خواندن اخبار روز، دیگر نیازی به خرید روزنامه ندارند و با استفاده از یک وب سایت خبری معتبر می توانند به جدیدترین اخبار دسترسی داشته باشند.

تعریف RSS یا وب سایت خبری چیست؟ وب سایتی است که در آن تمامی اخبار جدید و معتبر جهان قرار می گیرد و افراد  در هر مکان و موقعیتی با دسترسی به اینترنت می توانند از آن مطلع شوند.

از جمله اهداف راه اندازی سایت خبری حرفه ای، منتشر کردن اخبار و کسب درآمد می باشد که این کار از طریق قرار دادن تبلیغ در سایت امکان پذیر است.

هزینه طراحی سایت خبری با وردپرس

طراحی سایت خبری آماده با امکانات کامل و مدیریت فارسی در سیتی سایت به شما عرضه می شود. با بهبود سئو و جذب بازدیدکنندگان بیشتر می توانید درآمد زیادی را تجربه کنید.

شروع قیمت از:

2.700.000 تومان

  طراحی سایت خبری

هدف راه اندازی سایت خبری

امروزه کمتر کسی از روزنامه ها و مجلات اخبار را دنبال می کند و بیشتر از طریق رسانه ها و سایت ها پیگیر اخبار هستند. به همین دلیل اکثر رسانه ها به فکر ساخت سایت خبری افتادند. از سوی دیگر طراحی سایت خبری به افزایش اعتبار یک رسانه کمک شایانی می کند.

ویژگی های طراحی سایت خبری چیست؟

هر وب سایت با توجه به نوع کاربردی که دارد، ویژگی ها و امکانات متفاوتی خواهد داشت. سایت های خبری نیز یک سری ویژگی هایی دارند که آنها را از سایر وب سایت ها متمایز می کند. برای طراحی سایت خبری پر بازدید، می توانید از مواردی که در ادامه آورده شده است، استفاده کنید:

1. از قالب های سبک و کم حجم استفاده کنید

اگر از وردپرس استفاده می کنید، قالب های سبک و ساده را انتخاب کنید. چرا که در وب سایت های خبری، حجم مطالب بالا بوده و ممکن است پس از گذشت مدتی سرعت سایت کند شود.

2. سرعت سایت را بهینه کنید

سرعت بالای سایت های خبری یکی از مواردی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشید. اگر از قالب های وردپرسی استفاده می کنید، می توانید با مطالعه محتوا ” افزایش سرعت سایت وردپرس” سرعت سایت خود را بهینه کنید.

3. از اخبار جدید و بروز استفاده کنید

یکی از ویژگی هایی که شما را از رقیبانتان متمایز می سازد، بروز و دست اول بودن اخبار شما است. شما باید تمامی اخباری که هر لحظه منتشر میشود را پیش از رقیبانتان در سایت قرار دهید.

4. اخبار را با قلمی جذاب و گیرا بنویسید

جذابیت تیترهای خبری، متن اخبار و لحن بیان باید به گونه ای باشد که مخاطبان، ترغیب به خواندن خبرها شوند. از آنجایی که موضوع خبر ها در تمامی سایت ها یکسان می باشد، متفاوت بودن نحوه نوشتن اخبار با سایر سایت ها می تواند شما را در این زمینه متفاوت کند.

5. ساعت، تاریخ و نویسنده خبر را ذکر کنید

زمانی که تاریخ و ساعت انتشار خبر را ذکر کنید، کاربران به جدید بودن اخبار پی برده و اعتماد بیشتری به سایت شما می کنند.

6. بخش اعلانات در سایت داشته باشید

قسمتی از سایت را به عنوان اعلانات، برای دسترسی کاربران به اخبار جدید و تازه اختصاص دهید.

7. امکان انتشار مطالب را در شبکه های اجتماعی فراهم کنید

دسترسی به شبکه های اجتماعی از طریق سایت را امکان پذیر کنید. با این امکان کاربران سایت، مطالب شما را در شبکه های اجتماعی مختلف منتشر کرده و این موضوع می تواند در سئو و بهبود رتبه سایت شما تاثیر مثبت داشته باشد. در محتوا ” تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو سایت ” به صورت کامل به این موضوع پرداخته ایم.

8. اخبار را به صورت دسته بندی شده در سایت قرار دهید

امروز کسب و کار اینترنتی خود را آغاز کنید

فروشگاه ساز

با دسته بندی اخبار به کاربران کمک می کنید تا به راحتی به خبر مورد نظرشان دسترسی داشته باشند. این موضوع می تواند در بهبود رابط کاربری و سئو شما رابطه مستقیم داشته باشد.

9. امکان جستجوی ساده و پیشرفته را در سایت خود قرار دهید

با این امکان بازدید کنندگان سایت شما می توانند به راحتی موضوع مورد نظرشان را جستجو کرده و اخبار مرتبط با آن را مطالعه کنند.

10. از اسلایدر خبری استفاده کنید   

از اسلایدر های جذاب در صفحه اصلی سایت برای نشان دادن اخبار مهم استفاده کنید. از آنجایی که اسلایدر ها در سایز بزرگ و در صفحه اصلی سایت قرار می گیرند، می توانند بازدید کننده را جذب کنند.

11. آمار بازدید هر روز سایت را درج کنید

درآمد و موفقیت یک سایت خبری به میزان بازدید روزانه آن بستگی دارد؛ بنابراین شما باید به طور روزانه میزان بازدید سایت را چک کرده و برای بهبود سایت برنامه ریزی کنید.

12. از تصاویر، ویدیو و فایل های صوتی در سایت خود استفاده کنید

بعضی افراد تمایل دارند اخبار را به وسیله تصویر، صوت و یا هر دوی آنها مشاهده کنند. البته حجم تصاویر، فایل های صوت و ویدیوی سایت نباید زیاد باشد؛ چرا که در سرعت سایت تاثیر می گذارد. از طرفی فایل های صوتی و ویدیویی نباید بیش از حد طولانی باشند؛ طولانی بودن آنها می تواند کاربر را خسته کند. شما می توانید با کمک منابعی که در محتوا ” بهترین افزونه های بهینه سازی تصاویر ” گفته شده است، تصاویر سایتتان را بهینه کنید.

13. اخبار را به طور منظم در آرشیو وب سایت قرار دهید

برخی کاربران به دنبال خبری هستند که مدت زمانی قبل منتشر شده است؛ بنابراین اخبار قدیمی را در دسته بندی های مناسب و بر اساس تاریخ آرشیو کنید. هیچ گاه اخبار قدیمی خود را حذف نکنید تا هم برای کاربران به راحتی در دسترس باشد و هم گوگل نسبت به محتواهای سایت شما بی اعتماد نشود.

14. از کلمات کلیدی اصلی در متن اخبار استفاده کنید

در محتوای خبرها از کلمات کلیدی و پر سرچ استفاده کنید. با این کار زمانی که کاربری، موضوع مورد نظرش را جستجو می کند، شما اولین سایتی هستید که در نتایج به او نشان داده می شوید. علاوه بر مواردی که در بالا ذکر کردیم، سایت شما از لحاظ فنی نیز باید ویژگی هایی داشته باشد. برای مثال به یک میزبان و یا هاستینگ خوب، دامنه و قالب مناسب سایت خبری نیاز دارید.

برای این که مخاطبان زیادی داشته باشید، باید کاری کنید که کاربر از هنگام سرچ آدرس شما تا یافتن سایتتان، زمان زیادی را صرف نکند. این کار نیاز به رعایت دو اصل دارد: اول داشتن هاستینگ قوی و قابل دسترس و دوم این که از یک قالب سبک در سایت خود استفاده کنید.

15. قسمتی را برای پر بازدید ترین اخبار و نظرات کاربران در نظر بگیرید

بخشی از صفحه اول وب سایت خبری خود را برای نمایش پربازدیدترین اخبار اختصاص دهید. از آنجایی که وب سایت های خبری مملو از اطلاعات هستند، کاربران آن میخواهند در وقت خود صرفه جویی کنند و مایل هستند اخباری که برای سایر کاربران مهم بوده را بخوانند. همچنین نظرات اخیر کاربران هم میتواند توجه آنها را جلب کند و باعث تعامل و ماندگاری بیشتر کاربر در سایت شما شود.

16. چند مدیر برای وب سایت خود انتخاب کنید تا درج اخبار به سهولت انجام شود

برای بخش ها و دسته بندی های مختلف، دسترسی اختصاصی مدیران آشنا به همان حوزه را تعریف کنید. تفکیک بخش ها و انتخاب مدیر مسئول خبری آگاه در همان شاخه، میتواند کیفیت محتوا سایت شما را بهتر کند و کار برنامه ریزی درج خبر در سایت را آسان تر کند.

مزایای ساخت سایت خبری

اگر امکاناتی که در سایت قرار گرفته است، دقیقا مطابق با انتظارات کاربران از سایت باشد، می توان از اطمینان را داشت که کاربر از دیگر صفحات سایت هم بازدید می کند که این مسئله در سئو و بهینه سازی سایت تاثیر مثبتی دارد. در صورت راه اندازی سایت خبری به صورت حرفه ای و توجه به تمام جزئیات، تعداد بازدیدکنندگان و نرخ کلیک سایت روز به روز بیشتر می شود و نرخ پرش سایت کاهش پیدا می کند. از دیگر مزایای سایت خبری به کسب درآمد از طریق تبلیغات و درج ریپورتاژ اشاره کرد. در صورتی که سایت خبری نرخ بازدید بالایی داشته باشد از طریق فروش رپورتاژ و تبلیغات میتوان درآمد بالایی بدست آورد. با درج تبلیغات در سایت نرخ بازدیدکنندگان سایت افزایش پیدا می کند و اعتبار سایت بهبود می یابد.

آموزش راه اندازی سایت خبری با وردپرس

تا اینجامتوجه شدیم سات خبری چیست و با ویژگی های سایت خبری آشنا شدیم. اما در ادامه می خواهیم نحوه راه اندازی سایت خبری را به کمک سایت ساز خبری آموزش بدهیم. ساده ترین راه برای راه اندازی سایت خبری، استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس است. شما می توانید به راحتی برای ساخت سایت خبری رایگان اقدام کنید. در ادامه در 5 گام، به آموزش ساخت سایت خبری با وردپرس می پردازیم.

امروز کسب و کار اینترنتی خود را آغاز کنید

فروشگاه ساز

1. انتخاب یک دامنه برای سایت

نام دامنه در واقع آدرس سایت شما است. برای نمونه  webpouya.com  نام دامنه سایت ما است. شاید در انتخاب یک نام دامنه مناسب به مشکل برخورد کنید. در صورتی که دامنه مناسبی پیدا نکردید، باید هزینه ای پرداخت کنید تا نام مورد نظر خود را یافت کنید. مطالعه محتوا ” راهنمای انتخاب اسم برای سایت ” می تواند به شما در این زمینه کمک بزرگی کند.

2. خرید میزبانی وب یا هاستینگ

حالا به یک سرور احتیاج داریم؛ وقتی یک نفر به وب سایت شما مراجعه می کند، سرور یا هاست سایت، پرونده های مربوط به وب سایتتان را برای مرورگر ارسال کرده تا آن شخص بتواند از مطالب شما استفاده کند.

کیفیت و نوع هاست در سرعت سایت تاثیر زیادی میگذارد، بنابراین باید در انتخاب آن دقت زیادی داشته باشید. محتوا ” برترین شرکت هاستینگ ” می تواند به شما کمک کند تا بهترین هاست را برای سایتتان خریداری کنید.

3. نصب وردپرس

همانطور که می دانید وردپرس یکی از CMS های محبوب جهان به شمار می رود و ساخت پنجاه درصد از سایت ها، توسط وردپرس ساخته شده اند. برای راه اندازی وب سایت خبری به شما وردپرس را پیشنهاد می کنیم، زیرا وردپرس قادر است سایت شما را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کند و  به شما امکانی دهد تا بتوانید، محتوای خود را در گوگل نیوز هم وارد کنید.

در محتوا ” آموزش طراحی سایت با وردپرس ” می توانید مراحل کامل نصب سایت وردپرسی را مطالعه کنید.

4. نصب قالب خبری وردپرس

شما بایستی یکی از قالب های خبری وردپرس را انتخاب کرده و آن را نصب کنید؛ قالب در واقع یک الگو برای طراحی سایت شما است. در محتوا “قالب سایت رایگان” می توانید بهترین قالب سایت خبری را دانلود کنید.

امکانات سایت خبری

 • دسته بندی جامع برای پوشش تمامی اخبار
 • ارائه خدمات به صورت 24 ساعته
 • طراحی سایت خبری به صورت دو زبانه
 • نمایش اخبار بر اساس زمان
 • نمایش اخبار پربازدید
 • قابلیت تبدیل به pdf متن اخبار و پرینت گرفتن
 • امکان درج خودکار خبر در زمان تعیین شده

چرا سایت خبری را سئو کنیم؟

هدف از راه اندازی سایت خبری، ارائه اخبار روز به کاربران می باشد. افراد برای اطلاع از اخبار مدنظرشان در گوگل جستجو می کنند. سپس با لینک های بسیاری در این صفحه روبرو می شوند. در این شرایط روی لینکی کلیک می کنند که از عنوان جذاب تری برخوردار است و رتبه بهتری دارد. بنابراین احتمال کمی وجود دارد که برای اطلاع از اخبار، به صفحات دوم و سوم گوگل بروند.

در نتیجه سایت هایی از بازدید بیشتری برخوردارند که در اولین نتایج جستجو قرار گرفته اند. این موضوع نشان می دهد که سایت های خبری با پیاده سازی تکنیک های سئو روی سایت خود می توانند، در اولین نتایج گوگل ظاهر شوند و نرخ کلیک بیشتری داشته باشند.

البته در طراحی یک سایت خبری نباید به حضور در صفحه اول اکتفا کرد. چرا که در اکثر مواقع، کاربران حاضر به اسکرول صفحه نتایج نیز نخواهند شد و از همان سه لینک اول، پاسخ خود را دریافت می کنند. حضور در اولین نتایج صفحه اول گوگل، کاری سخت و زمان بر اما شدنی است. این کار تنها با ارائه محتوای با کیفیت و اخبار صحیح، رفع نیاز کاربران، آشنایی با آخرین تغییرات الگوریتم های گوگل و پیاده سازی آنها روی سایت امکان پذیر است. شما می توانید با اطلاع از تعرفه سئو، نسبت به سئو سایت خبری خود اقدام کنید.

مزایای سئو سایت های خبری

از مزایای سئو سایت های خبری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قرار گرفتن در بخش اخبار گوگل (Google News)
 • افزایش ترافیک سایت خبری
 • کاهش نرخ پرش کاربران
 • افزایش نرخ تبدیل در سایت خبری
 • افزایش نرخ تعامل در سایت های خبری

نحوه راه اندازی سایت خبری در سیتی سایت

همانطور که گفتیم وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای سئو محور است که به بالا رفتن رتبه سایت شما کمک می کند؛ به همین دلیل برای طراحی سایت خبری حرفه ای به شما وردپرس را پیشنهاد می کنیم. اگر به دنبال طراحی جدیدترین و پیشرفته ترین سایت های خبری هستید که دارای تمام ویژگی های ذکر شده باشد، می توانید از گروه طراحی سیتی سایت کمک بگیرید. به کمک سایت ساز خبری در سیتی سایت می توانید در مدت 3 روز کاری یک سایت حرفه ای داشته باشید.

کلام آخر

در این محتوا تمامی نکاتی که برای طراحی یک سایت خبری حرفه ای، سئو سایت خبری و نحوه راه اندازی آن مورد نیاز بود را بیان کردیم. اگر میخواهید یک وب سایت خبری پربازدید داشته باشید، می توانید از مشاوره رایگان سیتی سایت استفاده کنید. سیتی سایت می تواند به شما راه اندازی سایت خبری حرفه ای با پشتیبانی رایگان ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *