طراحی سایت

کاهش رتبه الکسا با ۱۰ تکنیک کاربردی

یکی از راه‌های بررسی ترافیک سایت استفاده از ابزار Alexa است. افزایش ترافیک سایت راه‌کارهای مختلفی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به رعایت اصول سئو سایت و استفاده از گوگل ادوردز اشاره کرد. در این مقاله شما را با ۱۰ نکته کاربردی به‌منظور کاهش رتبه الکسای وب‌سایت آشنا می‌کنیم.

الکسا چیست؟

کاهش رتبه الکسا - Decreased rank

الکسا محصولی از آمازون است که رنکینگ وب‌سایت‌ها را مطابق با عملکردشان حفظ می‌کند.

میزان بازدید روزانه وب‌سایت و ترافیک ورودی به آن در رنکینگ رتبه الکسای آن تعیین کننده خواهد بود.

مهم‌ترین بخش رنکینگ الکسا این است که ارزش بیشتری به ترافیک ناشی از جستجویی که از یک وب‌سایت صورت می‌گیرد می‌دهد. بدین معنی که زمانی‌که بازدیدکنندگان روی نوارابزار مرورگر خودشان الکسا را نصب دارند و از سایت شما دیدن می‌کنند رنکینگ وب‌سایت شما افزایش پیدا می‌کند.

نکات مهم برای بهبود رتبه الکسا

۱. نوشتن محتوایی با کیفیت

کاهش رتبه الکسا - نوشتن محتوا

همانطور که می‌دانید تولید محتوا مهم‌ترین بخش وب‌سایت شماست. اگر شما از محتوای غیرتکراری و پیشنهادات برای هر وب‌سایتی استفاده کنید قطعا رنکینگ الکسای شما بهبود پیدا خواهد کرد.

استفاده از محتوای یکتا و منحصر‌به‌فرد= بهبود رنکینگ موتور جستجو = بهبود رنکینگ الکسا

در واقع موتور جستجو محتوای منحصر‌به‌فرد وب‌سایت‌ها و پیشنهاداتشان را دوست دارد. اگر محتوای شما یکتاست رنکینگ موتور جستجوی شما بهبود پیدا می‌کند و اگر رنکینگ موتور جستجو بهبود پیدا کند الکسا نیز بهبود پیدا می‌کند.

مقالات مرتبط : پنالتی گوگل چیست؛ ۱۲ دلیل پنالتی و راه حل رفع آن‌ها

۲. نصب نوار ابزار الکسا

این بهترین راه برای بهبود رنکینگ الکسای شماست، چراکه تمام بازدیدکنندگان وب‌سایت در رنک شما تاثیرگذار خواهند بود. این شامل پاپ بلاکر، جعبه موتور جستجو، لینکی به amazon.com و اطلاعاتی در مورد رنکینگ اخیر الکسا می‌باشد.

۳. از ویجت رنک الکسا استفاده کنید

این یکی از مهم‌ترین ویجت‌ها برای وب‌سایت یا بلاگ شماست. اگر از این ویجت استفاده کنید رنکینگ الکسای شما با نرخ خوبی بهبود پیدا می‌کند. هر کلیک روی این ویجت محاسبه می‌شود و باعث افزایش رنکینگ شما خواهد شد.

۴. پست کردن محتوا

سودمندترین و مهم‌ترین بخش پست کردن محتوا می‌باشد، لذا شما ترافیک موتور جستجوی بیشتر و بیشتری دریافت می‌کنید که به‌سادگی در بهبود رنکینگ الکسا کمک می‌کند. در اینجا لینک پشتیبان خوب به‌معنای= لینک‌های پشتیبان “فالو کن” می‌باشد.

افزایش لینک‌های “فالو کن”= افزایش PR

افزایش PR= وب‌سایت به اندازه کافی قادر هست که اسپانسر شود، بازاریابی وابسته انجام دهد و غیره.

۵. شبکه‌یابی اجتماعی

در واقع شبکه‌یابی اجتماعی باعث می‌شود بازدیدکنندگان بیشتری سمت وب‌سایت شما بیایند، و به‌دلیل افزایش اعداد بازدیدکننده‌ها رنکینگ الکسا به‌قطع بهبود پیدا خواهد کرد. انواع متعددی از وب‌سایت‌های شبکه‌یابی اجتماعی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تعداد بازدیدکنندگان بیشتری بدست آورید:

لذا اگر زمان خالی دارید باید این کار را انجام دهید.

۶. ارسال بلاگ یا وب‌سایت‌ها به موتورهای جستجوها و دایرکتوری‌ها

کاهش رتبه الکسا - ارسال بلاگ

شاخص‌های بلاگ، وب‌سایت و مقاصد آنلاین ژورنال را که با کلاس معین و متمایزی نشان داده می‌شوند ذخیره می‌کند. زمانی‌که وب‌سایت شما با یک کاتالوگ تایید می‌شود، می‌توانید دارنده یک صفحه‌ی وب مارک شده‌ی ژورنالی شوید. این باعث می‌شود سایت شما تکانی به خودش بدهد و بتوانید از آن در راستای ارتباطات درونی خود استفاده کنید.

۷. وب‌سایت خودتان را در com اعتبار سنجی کنید

شما باید وب‌سایت خودتان را در Alexa اعتبار سنجی کنید تا از نظر Alexa مورد اعتماد به‌نظر بیایید.

پلاگین‌های متعددی وجود دارند که وب‌سایت شما را به‌سادگی اعتبار سنجی می‌کنند. بعضی از آن‌ها عبارتند از:

 • Claim Alexa
 • Alexa Claim & Verify

۸. ایجاد یک نوار ابزار شخصی‌ساز با استفاده از Alexa Toolbar Creator

این به شما کمک می‌کند به مشتریان خود متصل شوید و ترافیک بیشتری را به سمت وب‌سایت خود روانه کنید. هرکسی خواهد توانست که نوارابزار شخصی‌ساز الکسای خود را بسازد و وب‌سایت شما را با آن ارتقا بخشد. طبق این میزان بازدید وب‌سایت شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

۹. افزایش ترافیک جستجو در وب‌سایت‌تان

ترافیک وب‌سایت طبق ترافیک بیشتر موتور جستجو بهبود پیدا خواهد کرد. اگر وب‌سایت شما در صفحه‌ی اول موتور جستجوست می‌توانید ترافیک موتور جستجوی بیشتر و بیشتری بگیرید و به همین دلیل نیز رنکینگ الکسا افزایش پیدا می‌کند.

نکاتی غیرسئویی

کاهش رتبه الکسا - نکات غیر سئویی

 • بلاگینگ منسجم
 • تشویق بازدیدکنندگان به اشتراک‌گذاری سایتتان
 • بلاگینگ مهمان
 • لیست دایرکتوری‌های وب‌سایتتان

نکات سئویی

 • استفاده از کلمات کلیدی مناسب. استفاده از کلمات کلیدی از عنوان صفحه وبتان، توصیف، نام دامنه (در پیج سئو)
 • استفاده از تگ‌های ALT در تصاویر و لینک‌ها
 • استفاده از تگ‌های Anchor
 • پیدا کردن کلمات کلیدی و استفاده از آن در عنوان متا
 • انجام بهینه‌سازی درون و برون سایتی
 • لینک‌های پشتیبانی خوب تا بتواند سایتتان را در موتورهای جستجو به رنک بالایی برساند. استفاده بیشتر از لینک‌های “فالو کن”
 • دریافت ترافیک پولی با کمک گوگل ادوردز یا مایکروسافت اد سنتر

۱۰. مهم‌ترین نکات و آخرین نکته

من این نکته را براساس تجربه خودم بیان می‌کنم. من توصیه می‌کنم اگر چند کامیپوتر دارید و وب‌سایت خودتان را به‌عنوان وب‌سایت پیش‌فرض در میان همه آن‌ها تنظیم کرده‌اید، ویجت الکسا یا نوارابزار آن را روی تمام بروزرهای کامپیوترها نصب کنید. تا جایی‌که می‌توانید محتوایتان را در شبکه اجتماعی پخش کنید و تغییر رنکینگ الکسا را هفته به هفته مشاهده کنید.

نتیجه

افزایش رنکینگ الکسای سایت شما نتیجه جستجو‌های فعال در سایت شماست. اقداماتی که از نوارابزار الکسا استفاده کنند یک معیار بسیار مهم به‌شمار می‌آیند. هیچ اتصال فوری بین قرارگیری SERP و قرارگیری الکسا در سایت شما وجود ندارد. این اتصال تنها به میزان فعالیت بستگی دارد. زمانی‌که سایت شما قانونا در نتایج SERP وجود دارد فعالیت افزایش پیدا خواهد کرد و جایگاه بهتری را برای الکسا به ارمغان می‌آورد. هرچه جایگاه الکسا بهتر باشد سایت برجسته‌تر می‌شود. هرچه سایت سرراست‌تر باشد فعالیت مهمان‌ها بیشتر می‌شود که این امر پشتیبانی بیشتر در جایگاه الکسا را به بار می‌آورد.

برچسب ها :

منبع :
admecindia.co.in

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *