طراحی سایت

طراحی سایت گل فروشی

طراحی سایت گل فروشی رویکردی نوین در جهت گسترش حوزه فعالیت فروشگاه‌های گل و گیاه است که موجب تسهیل خدمات رسانی به مشتریان می‌شود. امروزه طیف گسترده‌ای از مشاغل علاوه بر فروش حضوری دارای گزینه فروش غیر حضوری و آنلاین نیز هستند که این امکان از طریق پلتفرم‌هایی همچون وب سایت و یا شبکه‌های اجتماعی برای آنان فراهم شده است. شاید تصور کنید که طراحی سایت گل فروشی آنلاین ضرورتی نداشته باشد و برای خرید گل حتما باید به گل فروشی مراجعه کرده و دسته گل‌ خود را از میان ده‌ها گل متنوع موجود در فروشگاه انتخاب کنید.


طراحی سایت فروشگاهی با سیتی سایت


بدیهی است که بوییدن رایحه گل و خرید حضوری بسیار لذت بخش‌تر از خرید از طریق وب سایت است؛ اما در حال حاضر بسیاری از افراد به دلیل مشغله کاری و یا کمبود وقت، ترجیح می‌دهند تا حد امکان خریدهای خود را به صورت آنلاین انجام دهند. از این رو طراحی سایت گل فروشی اینترنتی چندان دور از تصور نیست و امروزه اکثر گل‌ فروشی‌های معروف در پایتخت اقدام به راه اندازی فروشگاه اینترنتی گل و گیاه در تهران کرده‌اند. بنابراین طراحی سایت برای گل فروشی در صنف گل فروشان بسیار رواج پیدا کرده و مشتریان نیز استقبال خوبی از آنها داشته‌اند. در ادامه این مطلب مزایای طراحی سایت گل فروشی را مورد بررسی قرار می‌دهیم و شما را با امکانات سایت گل فروشی نیز آشنا خواهیم کرد. با سیتی سایت همراه باشید.

مزایای طراحی سایت گل فروشی

طراحی سایت گل فروشی هم برای فروشندگان و هم برای مشتریان مزایای بسیاری را به همراه دارد و تجربه لذت بخشی از خرید و یا فروش گل را برای آنان رقم می‌زند. اگر وب سایت گل فروشی آنلاین خود را به صورت حرفه‌ای طراحی کنید و تمامی امکانات موردنیاز خریداران را نیز در آن قرار دهید، قطعا پس از مدتی به بازدهی و فروش قابل توجهی دست پیدا خواهید کرد. برخی از مهم‌ترین مزایای طراحی سایت گل فروشی انلاین شامل:

طراحی سایت گل فروشی

افزایش اعتبار و آگاهی از برند

افزایش اعتبار و آگاهی از برند یکی از مهم‌ترین مزایای طراحی سایت گل فروشی محسوب می‌شود که ارزش فروشگاه شما در نظر مشتریان را به طرز قابل توجهی افزایش خواهد داد. با طراحی سایت گل و گیاه می‌توانید فروشگاه خود را به برندی معتبر در زمینه گل فروشی تبدیل کرده و به واسطه آن نیز خود را به طور حرفه‌ای به مخاطبان هدف معرفی نمایید.

از بین بردن محدودیت مکانی

عدم وجود محدودیت مکانی از دیگر مزایای طراحی سایت گل فروشی است که موجب گسترش حوزه فعالیت شما خواهد شد. با راه اندازی یک وب سایت دیگر برای فروش گل و ارائه خدمات خود محدودیتی نخواهید داشت و به راحتی می‌توانید از نقاط دور و نزدیک شهر خود سفارش مشتریان را ثبت کنید. بدین ترتیب با از بین بردن محدودیت جغرافیایی، تعداد مشتریان شما افزایش پیدا خواهد کرد؛ زیرا مشتریان یک گل فروشی معمولا به یک الی دو منطقه نزدیک به فروشگاه محدود هستند و کمتر کسی برای خرید گل از یک فروشگاه حاضر به طی کردن مسافت طولانی خواهد بود. اما یک گل فروشی در صورت دارا بودن وب سایت به راحتی می‌تواند خدمات خود را به هر نقطه از شهر ارائه دهد.

افزایش میزان فروش

از دیگر مزایای طراحی سایت گل فروشی می‌توانیم به افزایش میزان فروش آن اشاره کنیم که در واقع هدف اصلی هر فروشگاه گل و گیاه است. با از بین بردن محدودیت جغرافیایی و ارائه خدمات به طیف گسترده‌تری از مخاطبان، میزان فروش شما به طرز قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد و دیگر به مشتریان محلی و نزدیک به فروشگاه خود محدود نیستید.

طراحی سایت گل فروشی آنلاین

تسهیل و تسریع ارائه خدمات به مشتریان

طراحی سایت گل فروشی موجب سهولت و افزایش سرعت خدمات رسانی می‌شود؛ زیرا در این صورت مشتریان از طریق وب سایت سفارش خود را ثبت کرده و شما نیز پس از دریافت سفارش به سرعت اقدام به آماده سازی و ارسال آن خواهید کرد. بدین ترتیب مشتریان دیگر برای خرید یک سبد گل نیازی به مراجعه حضوری نداشته و در زمان هزینه آنها نیز صرفه جویی خواهد شد. شما نیز به عنوان صاحب فروشگاه گل فروشی با درج توضیحات کامل درباره خصوصیات گل‌ها و قیمت آنها دیگر نیازی به تکرار آنها برای هر مشتری نخواهید داشت و همین موضوع نیز موجب افزایش سرعت آماده سازی سفارش‌ها خواهد شد.

بنابراین طراحی سایت برای گل فروشی نیز مانند راه اندازی وب سایت سایر مشاغل، مزایای قابل توجهی را برای صاحبان فروشگاه و مشتریان به همراه دارد و تجربه به یاد ماندنی و خاصی از خرید و فروش گل را برای آنان رقم خواهد زد.

یک سایت خرید گل و گیاه خوب چه ویژگی هایی دارد؟

سوالی که اکنون به عنوان صاحب یک گل فروشی ممکن است برایتان پیش آمده باشد این است که یک سایت فروش گل و گیاه خوب و حرفه‌ای چه ویژگی‌هایی دارد؟ مهم‌ترین ویژگی یک سایت گل فروشی «کاربر پسند» بودن آن است که تاثیر بسزایی بر میزان فروش شما خواهد داشت. زمانی که کاربران به راحتی بتوانند به بخش‌های موردنظر خود در سایت گل فروشی دسترسی پیدا کرده و از محصولات مختلف آن بازدید کنند قطعا نسبت به خرید از آن ترغیب خواهند شد. در این میان وجود برخی ویژگی‌های ساختاری و فنی نیز در سایت گل فروشی از اهمیت بالایی برخوردار هستند که برخی از آنها شامل:

طراحی ساده رابط کاربری

طراحی ساده رابط کاربری سایت یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک سایت گل فروشی است که در واقع به شکل ظاهری سایت و جذابیت بصری آن اشاره دارد. سایت خرید گل باید به دور از هرگونه پیچیدگی طراحی شود تا کاربران به راحتی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن بتوانند خرید خود را انجام دهند. طراحی ساده و سهولت کار با سایت موجب افزایش میزان فروش شما خواهد شد.

سایت خرید گل

سرعت بالا

سرعت بالای بارگذاری سایت یکی دیگر از ویژگی‌های مهم یک وب سایت گل فروشی است که ارتباط مستقیمی با میزان بازدید و تجربه کاربری مشتریان دارد. زمانی که سرعت وب سایت شما پایین باشد و صفحات مهمی همچون معرفی محصولات و یا درگاه پرداخت به سختی برای مشتریان بارگذاری شود قطعا از خرید آنلاین گل صرف نظر کرده و وب سایت شما را ترک خواهند کرد. بنابراین به بهینه سازی سرعت وب سایت خود توجه ویژه داشته باشید و با انجام اقداماتی همچون بهینه سازی تصاویر، لیزی لودینگ (Lazy Loading) و یا کاهش ریدایرکت‌ها نیز سرعت آن را افزایش دهید.

واکنشگرایی

طراحی واکنشگرا سایت از دیگر ویژگی‌های یک وب سایت گل فروشی حرفه‌ای است که به عنوان یکی از موارد مهم در چک لیست سئو و بهینه سازی سایت در نظر گرفته می‌شود. ریسپانسیو بودن سایت به معنای نمایش مناسب و بارگذاری صحیح تمامی صفحات در دستگاه‌های مختلف همچون تلفن همراه، رایانه و تبلت است؛ زیرا کاربران از دستگاه‌های مختلف برای ورود به وب سایت‌ها استفاده می‌کنند. از این رو باید سایت گل فروشی خود را به گونه‌ای طراحی کنید تا در تمامی دستگاه‌ها بدون بروز هیچگونه مشکلی بارگذاری شده و انسجام صفحات آن نیز حفظ شود.

طراحی سایت گل فروشی انلاین

فونت و ترکیب رنگی مناسب

فونت و ترکیب رنگی مناسب نیز ویژگی مهم دیگر یک وب سایت گل فروشی است که تاثیر بسزایی بر جذابیت بصری سایت و تجربه کاربران خواهد داشت. انتخاب فونت مناسب سبب می‌شود تا کاربران به راحتی قادر به مطالعه محتواهای سایت باشند و انتخاب رنگ مناسب نیز توجه بازدیدکنندگان را به سایت جلب کرده و احساسات مثبتی را در آنان ایجاد می‌کند. اما بهترین رنگ و فونت برای طراحی سایت گل فروشی چیست؟ بهترین فونت برای یک سایت خرید گل فونت‌های ساده و خوانا همچون سریف و سنس سریف و بهترین رنگ نیز ترکیب رنگ‌های روشن است تا حس زیبایی و لطافت گل را به مخاطب انتقال می‌دهند.

رعایت قوانین سئو

رعایت اصول سئو نیز مهم‌ترین ویژگی یک سایت گل فروشی است که با اجرای صحیح آنها می‌توانید وب سایت خود را در صفحه نتایج جستجوی گوگل قرار دهید. «افزایش میزان بازدید و فروش» اصلی‌ترین هدف یک وب سایت فروش گل و گیاه است که تنها از طریق پیاده سازی قوانین سئو داخلی، سئو خارجی و سئو تکنیکال در وب سایت محقق خواهد شد. اقداماتی همچون انجام تحقیق کلمات کلیدی، لینک سازی داخلی و خارجی و بهینه سازی تصاویر از جمله اقدامات اولیه در جهت اجرای اصول و قواعد سئو در سایت گل فروشی هستند که تاثیر بسزایی بر رتبه و جایگاه آن در صفحه نتایج جستجو خواهند داشت.

با در نظر داشتن این ویژگی‌ها در زمان طراحی سایت گل فروشی می‌توانید وب سایتی کاربرپسند و مطابق با استانداردهای گوگل طراحی کرده و از طریق آن کسب درآمد کنید. اما شناخت این ویژگی‌ها به تنهایی کافی نیست و برای طراحی سایت گل فروشی اینترنتی باید امکانات اولیه و موردنیاز کاربران را نیز در آن قرار دهید تا به راحتی بتوانند خرید خود را به صورت آنلاین انجام دهند.

امکانات وب سایت فروش گل و گیاه


در مورد امکانات سایت فروشگاهی بیشتر بدانید


به نظر شما یک وب سایت فروش گل و گیاه باید دارای چه امکاناتی باشد تا فرآیند خرید را برای فروشنده و مشتری ساده و آسان سازد؟ برخی از امکانات همچون درگاه پرداخت در تمامی سایت‌های گل فروشی یکسان هستند و برخی امکانات خاص مانند انجام خدمات باغبانی و یا گل آرایی به رویکرد کسب و کار شما بستگی دارد. با این حال امکانات اولیه یک وب سایت گل فروشی شامل:

دسته بندی خدمات

دسته بندی خدمات گل فروشی و انواع گل‌ها یکی از مهم‌ترین امکانات سایت گل فروشی محسوب می‌شود که به وب سایت شما نظم و ترتیب خاصی می‌بخشد و به کاربران نیز کمک می‌کند تا گل‌های موردنظر را به راحتی پیدا کنند. شما می‌توانید خدمات خود را در دسته بندی‌های مختلفی همچون معرفی نوع گل‌ها، گیاهان آپارتمانی، ست هدیه، پکیج‌های مناسبتی و یا گلدان از یکدیگر تفکیک کنید تا خریداران به راحتی بتوانند گل‌های موردنظر خود را پیدا کرده و ثبت سفارش خود را انجام دهند.

تصاویر باکیفیت

ارائه تصاویر باکیفیت از گل‌ها یکی دیگر از امکانات مهم و حیاتی وب سایت گل فروشی است که نقش حائز اهمیتی را در میزان فروش آن ایفا می‌کند. شما باید از تمامی گل‌ها، گیاهان و باکس‌های مناسبتی خود چندین تصویر باکیفیت در وب سایت قرار دهید تا تجربه‌ای شبیه به خرید حضوری را برای کاربران خود فراهم آورید. خریداران نیز با مشاهده تصاویر گل‌ها به راحتی می‌توانند تصمیم خرید خود را نهایی کرده و از وب سایت شما خرید کنند.

معرفی گل‌ها و گیاهان

بخش معرفی گل‌ها و گیاهان نیز از دیگر امکانات یک وب سایت گل فروشی است که در فرآیند انتخاب و خرید گل کمک بسیاری به خریداران می‌کند. شما باید تمامی مشخصات گل‌ها و گیاهان موجود در سایت را در پایین تصویر آنها درج کنید تا کاربران با مطالعه این توضیحات بتوانند با ویژگی‌های گل‌ها و گیاهان موردنظر خود آشنا شوند.

فروشگاه اینترنتی گل و گیاه در تهران

مقالات آموزشی

بخش وبلاگ نیز یکی دیگر از بخش‌ها و امکانات مهم وب سایت گل فروشی که موجب بهبود سئو آن می‌شود. شما در این بخش می‌توانید مقالات مرتبط با گل‌ها و گیاهان، شرایط و نحوه نگهداری از آنها را منتشر کرده و با انجام تحقیق کلمات کلیدی و بکارگیری آنها در مقالات خود جایگاه مطلوبی در صفحه نتایج جستجوی گوگل بدست آورید.

پشتیبانی آنلاین

بخش پشتیبانی آنلاین جهت برقراری ارتباط با مشتریان از دیگر از امکانات مهمی است که در هنگام طراحی سایت گل فروشی باید به آن توجه داشته باشید. طراحی بخش پشتیبانی سایت موجب جلب اعتماد مشتریان شده که با مراجعه به این بخش به راحتی می‌توانند با شما ارتباط برقرار کرده و سوالات و مشکلات خود درباره گل‌ها و یا نحوه ثبت سفارش را مطرح نمایند.

ثبت نام و ایجاد پنل کاربری

از دیگر امکانات مهم سایت گل فروشی می‌توانیم به بخش ثبت نام و ایجاد پنل کاربری اشاره کنیم. خریداران با مراجعه به این بخش و با وارد کردن اطلاعات خود از جمله شماره تماس، آدرس، کد پستی و غیره می‌توانند به عنوان کاربر در وب سایت شما ثبت نام نمایند. بدین ترتیب خریداران با ایجاد حساب کاربری در سایت به باشگاه مشتریان می‌پیوندند و از تخفیفات شما نیز بهره‌مند خواهند شد. از طرفی دیگر کاربران با ایجاد حساب کاربری در سایت دیگر در هر مرتبه خرید مجبور به وارد کردن اطلاعات خود نیستند و به صورت مستقیم می‌توانند سفارش خود را ثبت نمایند.

بخش نظرات کاربران

قرار دادن بخش نظرات کاربران نیز قابلیت مهم دیگر یک وب سایت فروش گل است که به کاربران امکان می‌دهد تا تجربه خرید خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارند. با قرار دادن این بخش در وب سایت گل فروشی خود می‌توانید بستری را جهت اظهار نظر و تعامل کاربران با یکدیگر فراهم آورید و با بررسی نظرات و تجربیات آنها نیز نقاط ضعف و قوت کار خود را پیدا کنید.

تماس با ما / درباره ما

بخش تماس با ما و درباره ما یکی دیگر از مهم‌ترین بخش‌های وب سایت گل فروشی است که موجب افزایش اعتبار سایت و جلب توجه کاربران خواهد شد. در بخش «تماس با ما» می‌توانید شماره‌های تماس و یا آدرس شبکه‌های اجتماعی خود را قرار دهید و در بخش «درباره ما» نیز اطلاعاتی همچون پیشینه فروشگاه و آدرس آن قرار داده می‌شود.

طراحی سایت گل فروشی اینترنتی

انتخاب روش پرداخت

امکان انتخاب روش پرداخت نیز یکی از امکانات مهم سایت گل فروشی است که برای کاربران از اهمیت بالایی برخوردار است. شما می‌توانید با قرار دادن دو گزینه «پرداخت آنلاین» و «پرداخت در محل» امکان انتخاب روش تسویه حساب را به مشتریان واگذار کرده و بدین ترتیب اعتماد آنان را جلب نمایید. درگاه پرداخت امن نیز نکته مهم دیگری است که پیش از راه اندازی و طراحی سایت گل فروشی باید نسبت به دریافت آن اقدام نمایید.

سایر امکاناتی که می‌توانید در سایت گل فروشی خود قرار دهید شامل:

  • معرفی پکیج‌های مناسبتی
  • نظرسنجی از مشتریان
  • نمایش آدرس فروشگاه در نقشه گوگل
  • نمایش و معرفی نمونه کارها
  • شرایط و ضوابط ثبت سفارش
  • بخش تخفیفات ویژه برای مشتریان

با در نظر داشتن ویژگی‌های سایت گل فروشی و قرار دادن این امکانات در وب سایت خود می‌توانید به سرعت توجه و اعتماد مشتریان را جلب کرده و در صفحه نتایج جستجوی گوگل قرار بگیرید. بنابراین اگر به فکر افزایش تعداد مشتریان و رونق کسب و کار خود هستید، طراحی سایت گل فروشی بهترین گزینه پیش روی شما است.

طراحی سایت برای گل فروشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *