طراحی سایت

8 موضوع مهم که در دانشگاه طراحی به شما یاد نمی دهند! (بخش اول)

آنچه دانشگاه طراحی به شما نمی آموزد

در این مقاله به موارد اشاره می کنیم که افراد حرفه ای توسط تجربه به آن دست یافته اند و آرزو داشتند کسی در دانشگاه این موارد را به آن ها می آموخت. به هر اندازه هم که شما در دانشگاه به خوبی دروس طراحی خود را مطالعه کرده باشید، باز هم مواردی وجود دارد که در هیچ کتاب درسی ذکر نشده است.

مواردی که در این مقاله و مقاله بعدی ذکر میشوند، به شما کمک می کنند تا به عنوان یک طراح، حال گرفیک و یا طراحی وب، از دیگران به پیش بیفتید. در دنیای واقعی برخی مسائل حاشیه ای وجود دارند که باید به آن ها توجه داشته باشید.

  1. مدرک شما نمی تواند برای شما کار و شغل درست کند.

بر اساس گفته Janna Hagan که یک طراح وب سایت ساکن تورنتو می باشد، برخلاف آنچه اساتید و والدین شما می گویند مدرک دانشگاهی شما لزوماً برای شما اشتغال زایی نخواهد کرد. برای شرکت در مصاحبه ها، آنچه بیش از همه می تواند توجه مدیران و کارفرمایان را به خود جلب کند، فعالیت ها و میزان علاقه ای است که شما در زمینه کاری خود داشته اید.

  1. چگونگی استفاده از فتوشاپ

Jeffrey Bowman که یک تصویرساز و طراح گرافیک مستقل در نروژ می باشد، می گوید که در طی سال ها با مشتریان زیادی در سراسر دنیا همکاری کرده است. او آرزو داشت که در دوران دانشگاه و تحصیلات آکادمیک، اساتید تمرکز خود را بر روی آموزش مهارت های لازم برای نرم افزارهای طراحی قرار می دادند. آنچه در دانشگاه به شما یاد داده میشود بسیار محدود خواهد بود و کلیه جوانب را در نظر نمی گیرد. اما به خاطر داشته باشید که مهارت استفاده از نرم افزارهای طراحی برای شما در دنیای واقعی مساله ای حیاتی است. داشتن چنین مهارتی باعث می شود شما در مصاحبه های کاری، نسبت به دیگر افراد متمایز باشید.

  1. روند های دنیای واقعی

Jo Gulliver که ویراستار هنری مجله Computer Arts می باشد، در طول 6 سال با تصویرسازان، عکاسان و طراحان حرفه ای فعالیت داشته است. او چنین بیان می کند که وقتی در دانشگاه مشغول به تحصیل بوده، می دانسته که قصد دارد در مجلات کار کند. اما پیش از آنکه وارد این عرصه شود، هیچ دانشی در زمینه تهیه یک مجله نداشته است. او می گوید: تصور می کنم که  اگر پیش از ورود به عرصه حرفه ای در رابطه با کاری که می خواهید انجام دهید تحقیق نمایید و در دوره های کارآموزی مربوطه شرکت کنید، می توانید برای خود هم تجربه کاری مفید فراهم کنید و هم مسائل زیادی را یاد بگیرید. استفاده از این روش نیز شما را از دیگر نامزدان یک شغل خوب متمایز می سازد.

  1. دانش بازرگانی

به گفته Abigail Daker که یک تصویر ساز مستقل می باشد و برای نقاشی های سیاه قلم خود از پرسپکتیو شهری به خوبی شناخته شده است: مهم ترین موضوعی که حالا می دانم و هرگز در دانشگاه از آن خبر نداشتم آن است که یک بازار برای نقاشی های با کیفیت وجود دارد.

او چنین می گوید که: در دانشگاه ها استید و متخصصین زیادی نقاشی های مرا مورد نقد و بررسی قرار دادند و در رابطه با اصول طراحی و جایگاه آن در دنیای هنرهای زیبای معاصر صحبت کرده اند. اما هیچ یک این دانش را به من نداند که برای ورود به دنیای بازرگانی باید چه کاری انجام دهم تا پذیرفته تر از دیگران باشم. این موضوع می تواند برای کلیه رشته ها اهمیت داشته باشد تا بدانند وارد چه بازاری می شوند و برای شناخته شدن باشید چه ویژگی هایی داشته باشند. در این موضوع تحقیق کنید.

 


اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *