طراحی سایت

5 شیوه برای ایجاد مسیریاب سایت

یکی از مهم ترین مسائل در طراحی سایت به احتمال قوی ایجاد و شکل دهی مسیریاب های سایت میباشد. محتوای شما هر اندازه هم خوب و عالی باشد، در صورتی که مخاطب نتواند آن را پیدا کند، اهمیتی نخواهد داشت.
سیستم های دیگری برای مسیریابی سایت وجود دارد، اما به طور کلی همه آن ها به عنوان یک ابزار خوب رد شده اند. سایت شما باید 5 سیستم مسیریاب زیر را فراهم نماید:

هایپرلینک ها

دنیای گسترده وب یک انبار بسیار وسیع میباشد که اطلاعات محتوایی در آن به کمک تعداد زیادی هایپرلینک به یکدیگر متصل میشوند. یک هایپرلینک، متن، تصویر یا اطلاعاتی است که به مطلبی دیگر مرتبط شده است. این شیوه از اولین روش های گشتن در دنیای انترنت میباشد. به شما توصیه میکنیم که همان رنگ آبی معروف هایپرلینک را برای آدرس هایی که بازدید نشده اند مورد استفاده قرار دهید.

جستجوی پایه سایت

موتور جستجوی سایت یکی از معروف ترین عملکردهای سایت میباشد. در سایت شما باید یک موتور جستحوی دورن سایتی وجود داشته باشد تا مخاطبین به سادگی بتوانند مطالب مورد نیاز خود را به کمک آن پیدا نمایند. این گزینه باید همیشه در بالای هر صفحه وجود داشته باشد.

جستجوی پیشرفته سایت

جستجوی پیشرفته این امکان را فراهم میسازد تا مخاطبین آپشن های یک جستجو را تنظیم نمایند. این شیوه به ویژه برای سایت هایی کاربرد دارد که دارای هزاران صفحه و مطالب بسیار زیاد میباشند و بیننده قصد دارد تا جستجوی خود را محدود نماید. رایج ترین مکان برای قرار دادن گزینه جستجوی پیشرفته در پایین و سمت راست گزینه جستجوی پایه و ساده میباشد.

نقشه سایت

نقشه سایت مدلی تصویری از محتوای سایت میباشد که به کاربر امکان میدهد تا مسیر خود را در سایت پیدا نماید. نقشه سایت به صورت سلسله مراتبی سازماندهی میشود و بخش های اصلی به موضوعات کوچکتر تقسیم میشوند. مدل های بصری و تصویری زیادی برای این کار وجود دارد. پیشنهاد ما به شما این است تا نقشه برخی از سایت ها را برای الهام گرفتن مورد بررسی قرار دهید.

ایندکس های الفبایی

شاخص ها یا ایندکس های الفبایی شبیه به نقشه سایت میباشند، با این تفاوت که به صورت عددی یا الفبایی سازماندهی شده اند. این شاخص ها شامل لیستی از کلمات کلیدی میباشند که به صفحه ای که مرتبط ترین محتوا را دارد لینک هستند.

نوارهای مسیریاب

احتمالا نوارهای مسیریاب زیادی را به هنگم جستجو در سایت ها مشاهده کرده اید. برخی از مشهورترین سایت ها مانند آمازون از نوارهای مسیریاب استفاده میکنند.
به منظور آن که یک نوار مسیریاب به صورت صحیح ایجاد شود:

  • – از علائم گرافیکی استفاده میکنند تا مسیری که در حال حاضر نشان داده میشود جلوتر از دیگر مسیرها به چشم آید و نشان داده شود که فرد در کدام صفحه قرار دارد.
  • – سربرگ هر صفحه فعال به رنگی متفاوت در می آید تا تفاوت آن از دیگر سربرگ ها مشخص شود.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *