طراحی سایت

5 روند طراحی قطعی با عکاسی برای طراحی وب سایت 2015

عکاسی در طراحی وب 2015

در رابطه با طراحی وب سایت، عکاسی یکی از ابزار پایه می باشد که هر طراحی باید در مرحله از آن بهره ببرد. در این مقاله قصد نداریم به روند های جدید عکاسی اشاره نماییم. بلکه به چگونگی استفاده از عکاسان گوناگون در صنعت طراحی وب سایت می پردازیم.

برخی از این شیوه های طراحی بسیار واضح و شناخته شده می باشند، برخی دیگر به صورت مکرر مورد استفاده قرار می گیرند اما از آن ها بسیار کم صحبت شده است.

  1. عکس های زمینه با سایز بسیار بزرگ

این شیوه از طراحی که در ابتدای لیست قرار داده ایم، جزو معروف ترین و پر کاربرد ترین شیوه های طراحی این روزها شده است. در حقیقت می توان گفت این روند طراحی تا حد مرگ مورد استفاده قرار گرفته است! اما به این مفهوم نیست که دیگر باید آن را کنار گذاشت. این روند هم مانند کلیه روندهای خوب طراحی دارای جایگاه ویژه خود می باشد. استفاده از این شیوه بسیار خلاقانه می باشد. شما نباید از تصاویری که صرفاً چشمگیر می باشند بهره ببرید. در عوض تصاویری را انتخاب کنید که در عین زیبایی دارای مفهوم و پیامی برای مخاطب می باشند.

  1. تصاویر زمینه ای به عنوان پیش نمایی از محتوا

بهترین انتخاب برای عکس های زمینه که این روزها به شدت مورد استقبال قرار گرفته است، شیوه ای می باشد که طراح به صورت هوشمندانه تصویری را بر میگزیند که هم زمینه است و هم نمای سایت. در این سبک، عکس مذکور می تواند به عنوان تزئین سایت، زمینه را پر کند. برخی از المان های تصویر به سمت جلو کشیده می شوند. با اینکه در همان عکس قرار دارند اما به عنوان موضوع اصلی عکس دیده خواهند شد و در حقیقت نمای سایت را تشکیل می دهند. در این شیوه اغلب هر آنجه در زمینه وجود دارد به صورت محو می باشد، اما آنچه موضوع اصلی وب سایت می باشد و در تصویر وجود دارد واضح خواهد بود. در حقیقت این شیوه به عمق دادن بر تصویر تمرکز دارد.

  1. تصاویر تک رنگ

این ایده برای طراحان بسیار عجیب نیست که عکسی را مطابق با طراحی موجود تهیه نمایند. در این شیوه طراحان عکس را تبدیل به یک تصویر تک رنگ می کنند. تصاویری که دارای رنگ های مشکی و سفید نیستند. با اینکه ممکن است این شیوه از نظر شما بسیار ساده بنطر برسد، اما ما تصور می کنیم که حرفای زیادی در این روند طراحی با عکس وجود دارد. شما با استفاده از رنگ ها می توانید با مخاطب خود ارتباط برقرار نمایید. همناطور که می دانید، مبحثی بسیار جالب در زمینه روانشناسی رنگ وجود دارد. همین موضوع است که باعث جذاب تر شدن این سبک طراحی می شود. طراح با استفاده از رنگ می تواند پیام و حسی را به بیننده القا کند، بدون آنکه نیاز به بیان جملات و کلمات باشد.

  1. تصاویر برای فضا و احساس

در این روش از تصاویری استفاده می شود که به صورت کاملاً مستقیم با محتوای سایت در ارتباط نمی باشند. این شیوه از طراحی سایت و استفاده از عکاسی می تواند بسیار جالب توجه باشد. برای نمونه اگر شما برای بیمارستان کودکان در حال طراحی وب سایت می باشید، لزوماً نباید از تصاویر بیمارستان و یا کودکان بیمار استفاده نمایید، چرا که چنین تصاویری می تواند حس غم و اندوه را در بیننده برانگیزد. در عوض می توانید از تصویر کودکی استفاده کنید که سلامت و شاد می باشد و یا در حال بازی است. این تصویر می تواند حس مثبتی به طراحی شما ببخشد. در صورتی که از تصاویر چشم گیر در این شیوه استفاده نمایید به راحتی قادر خواهید بود تا حس کنجکاوی بیننده را بر انگیزید تا او تمایل بیشتری داشته باشد وب سایت شما را بررسی کند.

  1. استفاده از چیدمان ابزار در تصاویر

در نهایت می توان به این سبک از طراحی اشاره کردن. چیدمان ابزار در تصویر که از آن با عنوان Knolling یاد می شود، المان های عکس به صورت موازی و یا متقاطع و با زاویه 90 درجه در کنار هم چیده می شوند. چنین تصویر حس نظم و ترتیب را به بیننده القا می کند. تصویر این مقاله مربوط به این سبک از طراحی با عکس می باشد.

 


اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *