طراحی سایت

چگونه طراحی سایت خود را برون سپاری کنیم؟

برون سپاری کردن پروژه های مربوط به طراحی سایت، می تواند یک سری مزایای خاص را برای شما به همراه داشته باشد. هنگامی که شما برای سازمان، کسب و کار یا شرکت خود به یک وب سایت نیاز دارید، با استفاده از چند راه می توانید آن را ایجاد کنید. راه اول یادگیری برنامه نویسی و تولید وب سایت کامل است. این روش وقت گیر بوده و اصلا به شما توصیه نمی شود. راه دوم استخدام تعدادی برنامه نویس برای طراحی سایت می باشد. این راه می تواند در مواقع غیر ضروری هزینه زیادی را بر روی دست شما بگذارد.

به خاطر داشته باشید که طراحان وب سایت از شما حقوق دریافت کرده و شما باید آنها را بیمه نمایید. در نتیجه، استخدام تیم برنامه نویس فقط برای طراحی و ساخت یک وب سایت کار پر بازدهی نیست. آخرین روش موجود در جلوی پای شما، برون سپاری پروژه طراحی سایت است. برون سپاری باعث می شود تا شما فقط یک بار هزینه طراحی سایت را پرداخت کنید و وب سایت خود را آماده تحویل بگیرید. امروز ما قصد داریم تا همه مباحث مربوط به برون سپاری طراحی سایت را با هم بررسی کنیم. پس با ما همراه باشید تا اطلاعات کافی را در مورد برون سپاری پروژه طراحی سایت مشاهده کنید.

برون سپاری به چه معناست؟

قبل از بررسی روش های موجود برای برون سپاری طراحی سایت، بیایید تا با تعریف برون سپاری با هم آشنا شویم. برون سپاری به فعالیتی گفته می شود که در طی آن شما با پرداخت هزینه، پروژه های خود را به فرد دیگری تحویل می دهید. هنگامی که افرادی غیر از کارمندان شما پروژه را برایتان تکمیل کنند، شما پروژه خود را برون سپاری کرده اید. این افراد با نام فریلنسر فعالیت کرده و در سراسر دنیا فعال هستند. هنگامی که شما در حال برون سپاری طراحی سایت خود هستید، یعنی طراحی سایت را بر عهده افرادی می گذارید که کارمندتان نیستند و از شما حقوق دریافت نمی کنند. استفاده از روش های مربوط به برون سپاری پروژه می تواند بازدهی بالایی برای شما داشته باشد. این فعالیت هم از نظر مالی و هم از نظر بازده زمانی می تواند نتایج مثبتی را برای شما به همراه داشته باشد.
برون سپاری هیچ دغدغه ای برای شما ایجاد نمی کند. شما خیلی راحت هزینه را طبق قرارداد پرداخت می کنید و پروژه را تحویل می گیرید. ولی در این میان یک سری مشکلات خاص وجود دارد. مثلا، برای برون سپاری شما نمی توانید از هر تیم یا شرکتی استفاده کنید. شما برای طراحی سایت حتما باید به دنبال تیم هایی باشید که نیاز های شما را درک کرده و می توانند آنها را بر طرف کنند. در غیر این صورت، شما با مشکلات جدی روبرو خواهید شد.

آیا برون سپاری فقط برای طراحی سایت صورت می گیرد؟

پاسخ به این سوال مطمئنا خیر است. برون سپاری طراحی سایت، یکی از متداول ترین و رایج ترین انواع برون سپاری به حساب می آید. ولی، شما می توانید پروژه های مختلفی را برون سپاری کنید. بیایید در این زمینه پیمان کار های ساختمانی را مثال بزنیم. این افراد همیشه با کارگران ثابت و افراد استخدام شده کار نمی کنند. آنها خیلی از اوقات به صورت برون سپاری فعالیت های مد نظر خود را به اتمام می رسانند. جالب است بدانید که این افراد می توانند از همین طریق پروژه های خود را خیلی سریع تر هم به اتمام برسانند. معمولا فقط فریلنسر ها و تیم های برنامه نویسی پروژه های برون سپاری را قبول نمی کنند. شما می تو انید پروژه های خود را در اختیار افرادی همچون طراحان گرافیک، برنامه نویسان واحد، طراحان و غیره بدهید. فقط شما باید مطمئن شوید که در حال استفاده از بهترین شرکت های فعال در این زمینه هستید تا در این زمینه با هیچ مشکل خاصی مواجه نشوید.

بیشتر بخوانید: چگونه بهترین شرکت طراحی سایت را انتخاب کنیم؟

نکات مهم در برون سپاری طراحی سایت

قبل از برون سپاری پروژه طراحی سایت، شما باید مطمئن شوید که تیم مورد نظر شما توانایی طراحی سایت دلخواه شما را دارد. برون سپاری طراحی سایت باید از طریق منابع رسمی و معتبر صورت گیرد. هنگامی که شما در حال برون سپاری پروژه خود هستید، بهتر است که چند پرداخت ایمن ایجاد کنید. شما حتما باید نمونه کار طراح سایت مورد نظر را مشاهده کنید و از کیفیت کار اطمینان حاصل نمایید. این مباحث همگی باعث می شوند تا شما تجربه خوبی را برای برون سپاری پروژه طراحی سایت داشته باشید.

مراحل مهم پیدا کردن فریلنسر

حال که مقدمات مربوط به برون سپاری طراحی سایت را پشت سر گذاشتیم، بیایید تا مباحث مربوط به خود برون سپاری را بررسی کنیم. در جهت برون سپاری پروژه طراحی سایت، شما باید یک سری مراحل خاص را طی کنید. اولین مرحله مهم پیدا کردن یک طراح یا تیم طراحی است. افرادی که در زمینه طراحی سایت فعالیت می کنند، همیشه باید چند نمونه کار آماده داشته باشند. شما می توانید گزینه های مورد نظر خود را از طریق منابع معتبر پیدا کنید. امروزه وب سایت ها و شرکت های زیادی هستند که کارفرما را به کاربران متصل می کنند.
در مرحله بعد، شما باید نمونه کار فریلنسر ها را به طور کامل بررسی کنید. شما باید ببینید سبک طراحی کدام برنامه نویس با سلیقه شما همخوانی بیشتری دارد. مطمئنا برنامه نویسان با استفاده از خلاقیت خود پروژه ها را در سبک های متنوعی طراحی می کنند. برای استفاده از خدمات فریلنسر ها، شما حتما باید نمونه کار های ثبت شده توسط آنها را بررسی کنید و مطمئن شوید که بهترین گزینه موجود بر روی میز را انتخاب می کنید.
مرحله سوم ارتباط گرفتن با فریلنسر و توضیح دادن شرایط پروژه است. فریلنسر بر اساس شرایط پروژه و دشواری هایی که بر سر راه آن قرار می گیرد، مبلغی را به شما می گوید. مطمئنا هر چه کار فریلنسر بهتر و قوی تر باشد، هزینه پرداختی شما هم بیشتر می شود. در مرحله آخر، برای برون سپاری طراحی سایت شما باید تعداد پرداخت های ایمن را مشخص کنید و تاریخ اتمام پروژه را به فریلنسر اعلام نمایید.

روش پرداخت صحیح هزینه برون سپاری طراحی سایت

پرداخت امن به پرداختی گفته می شود که توسط شما صورت می گیر تا هم خیال شما و هم خیال فریلنسر از نظر بازده کاری راحت باشد. معمولا پرداخت ایمن در 4 مرحله صورت گرفته و در هر مرحله 25 درصد هزینه پروژه به حساب فریلنسر واریز می شود. اولین مرحله قبل از شروع پروژه است، دومین مرحله بعد از اتمام فاز اول، سومین مرحله بعد از اتمام فاز دوم و آخرین مرحله هم پس از اتمام پروژه واریز می شود. شما می توانید با فریلنسر صحبت کنید و در صورت رضایت ایشان، تعداد پرداخت های امن را کاهش یا افزایش دهید. ولی اکثر افراد از همین فرمول استفاده می کنند.

معایب برون سپاری پروژه چیست؟

بالاخره هر فعالیتی که پر سود و پر فایده است، می تواند کمی عیب هم داشته باشد. برون سپاری پروژه طراحی سایت هم گاهی اوقات شما را با چالش مواجه می کند. البته، به شرطی که فریلنسر انتخاب شده توسط شما، مهارت های کافی را نداشته باشد. اگر شما در حال طراحی یک پلتفرم جدید هستید که ایده تجاری آن هنوز ثبت نشده است، احتمال دزدیده شدن پروژه توسط فریلنسر است. در طول تاریخ مواردی بوده اند که فریلنسر ها ایده های تجاری را دزدیده و به نفع خود ثبت کرده اند.

گاهی اوقات فریلنسر پروژه شما را دیر تر از زمان تعیین شده تحویل می دهد. برای برخی از کارفرما ها این مسئله مهم نیست ولی، اگر شما به این مسئله اهمیت می دهید حتما باید به فریلنسر بگویید که زمان برایتان مهم است. درک نا درس پروژه توسط فریلنسر دیگر مشکلی است که می تواند برای شما ایجاد شود. گاهی اوقات فریلنسر ها هدف اصلی پروژه را درک نمی کنند. به همین علت هم یک سایت کاملا متفاوت از چیزی که شما به آن نیاز دارید را تحویل می دهند. شما قبل از شروع پروژه، باید مطمئن شوید که فریلنسر هدف ایجاد پروژه را درک کرده و طراحی آن در تواناییش است.

مزایای برون سپاری طراحی سایت

آخرین مبحثی که ما امروز قصد بررسی آن را داریم، بررسی مزایای برون سپاری طراحی سایت می باشد. طراحی سایت یک فعالیت مهم برای همه شرکت ها به حساب می آید. دارا بودن یک وب سایت اعتبار شرکت را چندین برابر می کند و به همین علت هم کیفیت طراحی سایت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در برون سپاری پروژه های مربوط به طراحی سایت، شما هزینه کمتری را پرداخت می کنید. مطمئنا طراحی سایت باعث می شود تا شما بتوانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید. برای برون سپاری پروژه طراحی سایت، شما نیازی ندارید تا یک دپارتمان مخصوص طراحی را در شرکت خود ایجاد نمایید.
این فعالیت می تواند به شدت هزینه بر و زمان گیر باشد. اگر شما فقط یک بار به طراحی سایت نیاز دارید، با خیال راحت می توانید آن را از طریق برون سپاری به دست آورید. برون سپاری پروژه یعنی پروژه خود را در اختیار افراد متخصص قرار دهید. مطمئنا امروزه متخصصان زیادی در این زمینه فعالیت می کنند. هنگامی که شما در حال برون سپاری هستید، پروژه های خود را به قوی ترین و بهترین برنامه نویسان ایرانی تحویل خواهید داد. همچنین، از آنجایی که فریلنسر ها به صورت رسمی استخدام نشده اند و تاخیر بر روی حقوق آنها تاثیر گذار است، در اکثر مواقع آنها پروژه را خیلی سریع تحویل می دهند.


اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *