طراحی سایت

چگونه بهترین شرکت طراحی سایت را انتخاب کنیم؟

به نظر شما شرکت طراحی سایت چگونه شرکتی است و چه وظایفی را بر عهده دارد؟ چگونه می توان بهترین شرکت طراحی سایت را انتخاب کرد؟!
امروزه داشتن یک وب سایت همه چیز تمام به امری ضروری و غیر قابل اجتناب برای همه کسب و کارهای کوچک و بزرگ تبدیل شده است. بدون داشتن وب سایت یک جای کار می لنگد. وب سایت ویترین کسب و کار شما است. آیا شما به مغازه ای که ویترین ندارد، سر می زنید؟! چند درصد احتمال دارد که از چنین مغازه ای خرید کنید؟!
اگرچه امکان خرید از مغازه های بدون ویترین صفر نیست، اما در این رقابت بزرگ شانس برنده شدن مغازه هایی که ویترینی چشم نواز می چینند، بسیار بیشتر است! کسب و کارها هم این گونه هستند. تجربه ثابت کرده است که کسب و کارهای دارای وب سایت بیش از کسب و کارهایی که وب سایت ندارند، پیشرفت کرده و مورد توجه قرار می گیرند. اگر صاحب کسب و کاری هستید که تا به امروز به هر دلیلی کوتاهی کرده و نسبت به راه اندازی وب سایت اقدام نکرده اید، دیگر بس است. همین حالا دست به کار شده و با طراحی یک سایت منحصر به فرد ویترین کسب و کارتان را بچینید!
شما به عنوان فردی که قصد دارید یک وب سایت را طراحی و راه اندازی کنید، دو گزینه رو به رو دارید. می توانید انجام این کار را به شرکت طراحی سایت بسپارید و یا به فریلنسرهای فعال در این حوزه اعتماد کنید. شاید این سوال ذهنتان را به خود مشغول کرده باشد که شرکت طراحی سایت چگونه شرکتی است؟!
هدف از گردآوری این مطلب آشنایی شما با شرکت طراحی سایت، وظایف آن و اهمیت انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت است. اگر مشتاق یادگیری این سرفصل ها هستید، تا پایان با ما همراه باشید.

شرکت طراحی سایت چیست؟

یک شرکت طراحی سایت آژانسی متخصص در زمینه ایجاد و نگهداری وب سایت های حرفه ای به منظور تسریع رشد آنلاین و جذب مخاطب است. کار این شرکت ها انجام فرآیندهای متعدد و متنوع، تجسم، برنامه ریزی و ایجاد مجموعه ای از فاکتورهای الکترونیکی به منظور تشکیل و کنترل عناصر بصری سایت شما است. بدین ترتیب تجربه کاربری فوق العاده جذابی برای بازدید کنندگان فراهم شده و سایت شما به رشد چشمگیری دست پیدا می کند.

شرکت طراحی سایت


آیا می دانید یک شرکت طراحی سایت نسبت به طراحی چه المان هایی از سایت شما اقدام می نماید؟ خدمتتان عارض خواهیم شد. از جمله مهم ترین المان های طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت می توان به چیدمان، تصاویر، گرافیک، ساختار، سبک های متن، رنگ و محتوا اشاره کرد.

وظایف و مسئولیت ها

مهم ترین وظیفه ای که شرکت های طراحی سایت بر عهده دارند، این است که وب سایت شما را با اطمینان کامل از تعاملی بودن آن، سازگاری آن با دستگاه های گوناگون و حرکت ساده به وب سایتی کاربردی و کاربر پسند تبدیل کنند.
در واقع یک شرکت طراحی سایت نسبت به ایجاد رابط ظاهری یک وب سایت اقدام می کند. این شرکت ها در مرحله نخست طرح، ساختار، چیدمان و قالب را طراحی نموده و تحت عنوان Wireframe نامگذاری می کنند. سپس با استفاده از فتوشاپ اقدام به افزودن تصاویر، رنگ ها و تایپوگرافی در Wireframe می نمایند. پس از تکمیل این مراحل و تایید آن ها نوبت به توسعه و کد نویسی وب سایت می رسد.

شرکت طراحی سایت یا فرد طراح سایت؟

این سوالی است که ذهن بسیاری از کسب و کارهای علاقه مند به طراحی وب سایت را به خود مشغول کرده است! اگر شما هم جزء این افراد هستید، این تیتر مختص شما است.
عوامل متعدد و متنوعی وجود دارند که پاسخ این سوال را تحت تاثیر قرار می دهند. از جمله مهم ترین این عوامل می توان به هزینه طراحی سایت، سرعت طراحی سایت، کیفیت طراحی سایت، پشتیبانی، به روزرسانی و… اشاره کرد. هر یک از این روش ها در عین برخورداری از مزایای مختلف، معایبی نیز دارند. در ادامه به اختصار مزایا و معایب واگذاری طراحی سایت به فرد طراح سایت و شرکت طراحی سایت را مورد بررسی قرار می دهیم.

بیشتر بخوانید: شرکت طراحی سایت یا فرد طراح سایت

مزایا و معایب فرد طراح سایت

اگر کار طراحی سایت را به فریلنسرهای فعال در این حوزه بسپارید، برای کلیه مسائل تنها با یک شخص آن هم به طور مستقیم ارتباط برقرار می کنید. بدون شک این امر تاثیر به سزایی در افزایش روند سرعت پروژه دارد. البته این را هم باید در نظر بگیرید که چنین فردی بیزینس ثابتی نداشته و ممکن است در آینده به هر دلیلی نظیر مهاجرت از دسترس خارج گردد!
گفتنی است که فریلنسرهای فعال در زمینه طراحی سایت تعهد حقوقی و اعتباری چندانی ندارند. همان طور که در جریان هستید، طراحی سایت یک پروژه طولانی و نیازمند تداوم پشتیبانی است. بنابراین اگر فرد طراح سایت از دسترس خارج گردد، شما مجبور به صرف هزینه و وقت بسیاری بابت انتقال اطلاعات، هاست و… خواهید بود. فراموش نکنید که چنین فردی در تمامی زمینه ها به یک اندازه تخصص و مهارت ندارد. پس انتظار کیفیت کار آنچنانی از وی نداشته باشید!

فریلنسر طراحی سایت

بیشتر بخوانید: چگونه طراحی سایت خود را برون سپاری کنیم؟

مزایا و معایب شرکت طراحی سایت

بسیاری از افراد کار با شرکت های طراحی سایت را به کار با فریلنسرها ترجیح می دهند. البته این روش هم مزایا و معایب خاص خود را دارد. اگر کار طراحی سایت را به شرکت های فعال در این زمینه سپرده اید، خیالتان از عالی بودن نتیجه راحت باشد. می دانید چرا؟
چون در شرکت های طراحی سایت چندین نیروی متخصص وجود دارد که هر کدام بر بخشی از پروسه طراحی سایت تسلط کامل دارند. پس نتیجه کار حاصل همکاری چندین نیروی کاربلد است! تیم پشتیبان این شرکت ها در تمام مسیر شما را یاری خواهد کرد. بنابراین کار تنها به مرحله طراحی محدود نشده و پشتیبانی و حمایت این شرکت ها از شما دائمی است.
هزینه طراحی توسط شرکت طراحی سایت بیشتر است. چون تعداد افرادی که برای راه اندازی وب سایت شما زحمت می کشند، بیشتر از حالتی است که کار را به یک فریلنسر می سپارید. البته شرکت های طراحی سایت از آن جهت که ناچار به داشتن دفتر و محل کار مناسب برای دیدار با کارفرمایان هستند، هزینه های بیشتری داشته و از همین رو تعرفه بالاتری دارند.
خلاصه این که اگر وب سایتتان قدیمی است، از رقبا عقب مانده اید، سایتتان به فروش مورد انتظار دست پیدا نمی کند، کیفیت بیشتر از قیمت برایتان حائز اهمیت است و نیازمند پشتیبانی و به روزرسانی دائمی هستید، شرکت طراحی سایت بهترین پیشنهاد برای شما است. در غیر این صورت می توانید به فریلنسرهای این حوزه اعتماد کنید.

بیشتر بخوانید: شرکت طراحی سایت چه می کند؟

اهمیت انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت

همان طور که در جریان هستید، طراحی سایت به یکی از بزرگترین نیازهای جوامع امروزی تبدیل شده است. چرا؟
چون هر کسب و کاری برای این که بتواند به جایگاه قابل قبولی در میان رقبا دست پیدا کرده و نظر و اعتماد مشتریان را به خود جلب کند، نیازمند یک سایت کامل و همه چیز تمام است. بالا بودن تقاضا برای طراحی سایت شرکت های زیادی را بر آن داشته است که به فعالیت در این حوزه بپردازند. همین موضوع کار انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت را بسیار دشوار کرده است. به راستی چرا انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت حائز اهمیت است؟!
حقیقت این است که امروزه تنها داشتن یک وب سایت برای پیشرفت کافی نیست. رقابت در فضای آنلاین بسیار شدیدتر از چیزی است که تصورش را می کنید. بنابراین اگر می خواهید برجسته تر از سایر رقبایتان ظاهر شوید، باید سایتتان را به گونه ای طراحی کنید که توجه مخاطبان را جلب نموده و تجربه کاربری بصری به یادماندنی را برایشان رقم بزند. خُب این اهداف در چه صورتی قابل دستیابی است؟!
در صورتی که کار طراحی سایت را به کاردان بسپارید. این جا است که می گوییم انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت یکی از مهم ترین گام هایی است که برای دیده شدن بر می دارید.
آیا می خواهید مشتریانتان را در همان نگاه اول تحت تاثیر قرار داده و آن ها را به مشتریان وفادار کسب و کارتان تبدیل کنید؟ آیا افزایش اعتبار کسب و کارتان یکی از بزرگ ترین رویاهایی است که در سر می پرورانید؟ آیا برای بهبود رنکینگ سئو از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنید؟ آیا برقراری ارتباط با مخاطب برایتان بسیار حائز اهمیت است؟ آیا وب سایتتان فروشگاه واقعی شما است؟ آیا دوست دارید آگاهی از برندتان به طور قابل توجهی افزایش پیدا کند؟ آیا دوست دارید مشتریان بالقوه بیشتری جذب نموده و رقبایتان را به چالش بکشید؟
اگر پاسختان به سوالات فوق الذکر مثبت است، انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت برای موفقیتتان ضروری است!

بیشتر بخوانید: دلیل تفاوت قیمت طراحی سایت در شرکت های مختلف چیست؟

چک لیست انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت

اگر قصد دارید بهترین شرکت طراحی سایت را انتخاب نموده و مسئولیت طراحی وب سایتتان را به آن واگذار کنید، از این نکات طلایی غافل نشوید:
  • نمونه کار اولین نکته ای است که برای انتخاب شرکت طراحی سایت باید در نظر بگیریم؛ اینکه با چه برند ها و شرکت های همکاری داشته؟ سایت های که طراحی کرده هنوز هم پابرجا هستند؟ و به بررسی نمونه کارهای شرکت طراحی سایت از نظر گرافیکی و عملکرد پرداخته و بدین ترتیب کیفیت کار شرکت را بیازمایید.
  • دومین نکته که باید به آن توجه کنید، سئو سایت است اگر هدف شما از داشتن وب سایت جذب مخاطب است پس چیزی که بیشتر از همه به آن نیاز دارید، سئو است. از این رو باید بررسی کنید که شرکت طراحی سایت چقدر در بحث قوی عمل کرده؟ وب سایت خودش در گوگل رتبه خوبی دارد یا خیر؟ آیا میتواند چند نمونه کار قوی در حوزه سئو ارائه دهد؟ رعایت اصول سئو یکی از مهم ترین خصلت های شرکت های طراحی سایت معتبر و کاردان است. اگر شرکت مورد نظرتان این مورد را رعایت نمی کند، لطفا فکر همکاری با آن را از سرتان بیرون کنید!
  • سومین نکته ای که باید به آن دقت کنید، کنترل پنل است. به عنوان مثال؛ آیا از کنترل پنل آماده استفاده می کنند یا کنترل پنل های اختصاصی و چه قابلیت هایی دارد؟ بهتر است در همان ابتدا دموی کنترل پنل را به شما نشان داده تا با آن آشنا شده و ببینید برای کار کردن با آن راحت هستید یا نه؟ پیشنهاد می شود این کار طی یک جلسه حضوری یا آنلاین حتما انجام شود. این نکته را در نظر داشته باشید که شرکت هایی که با کنترل پنل اختصاصی کار میکنند میتوانند امنیت بالاتر و پشتیبانی بهتری را ارائه دهند.
  • نکته پنجم اینکه برای قرارداد های اختصاصی بهتر است به صورت حضوری به شرکت طراحی سایت مراجعه کنید تا هم بامحیط و پرسنل شرکت اشنا شده و هم اطمینان حاصل کنید که نیرو ها در شرکت مستقر بوده، فریلنسری کار نمی کنند و میتوانند به صورت کامل روی پروژه شما تمرکز کنند.
  • اما نکته پنجم این که در حال حاضر کل دنیا به سمت شرکت هایی می روند که فول پکیج ارائه میدهند یعنی شرکت علاوه بر طراحی سایت، هاست و دامنه را هم برعهده گرفته و به طور کلی دیجیتال مارکتینگ بیزنس شما را بر عهده می گیرند.
  • نحوه انجام کار را به دقت بررسی کرده و شرکتی را انتخاب کنید که نسبت به کدنویسی سایت اقدام نماید، نه شرکتی که با استفاده از ابزارهای آماده تولید وب سایت موجب افت کیفیت و در نهایت توقف توسعه سایت می شود.
  • بررسی روند طراحی سایت از دیگر نکات مهم است که توجه به آن ضروری است. با اطلاع یافتن از روند طراحی سایت مانع از کاهش سرعت و کیفیت پروژه شوید!
  • فراموش نکنید که حتما در رابطه با خدمات پشتیبانی شرکت طراحی سایت مورد نظرتان به خوبی تحقیق کنید. به یاد داشته باشید که تحویل گرفتن وب سایت نه تنها پایان کار نیست، بلکه آغاز تعهدات شرکت به شما است.
  • هزینه طراحی سایت یکی دیگر از مهم ترین نکاتی است که در زمان انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت باید مد نظر قرار دهید. فراموش نکنید که همیشه گران بودن به معنای خوب بودن نیست. اگر توانستید دو شرکت با ویژگی های یکسان پیدا کنید، کار را به شرکتی بسپارید که خدماتش ارزان تر است!جمع بندی

شما به عنوان صاحب کسب و کاری که قصد دارید با راه اندازی یک وب سایت به پیشرفت کاری خود کمک کنید، دو راه پیش رو دارید. راه اول این که کار طراحی سایت را به یک شرکت طراحی سایت واگذار نمایید و راه دوم این که این وظیفه خطیر را بر دوش فریلنسرهای فعال در زمینه طراحی سایت بگذارید.
لازم به ذکر است که هیچ یک از این روش ها خوب مطلق نبوده و دارای مزایا و معایبی هستند. شرکت های طراحی سایت که انتخاب بهترین آن ها در دنیای امروز به یک چالش اساسی تبدیل شده است، شرکت هایی هستند که یک وب سایت حرفه ای را ایجاد و پشتیبانی می کنند. با افزایش تقاضا برای طراحی سایت تعداد شرکت های فعال در این زمینه به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. بُرد از آن کسب و کارهایی است که موفق به انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت شوند!


اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *