طراحی سایت

پارالاکس چرخشی

قطعا شما با روند طراحی پارالاکس در بسیاری از سایت ها آشنا شده اید و توجه بسیاری از شما را جلب کرده.  پارالاکس شامل عناصر در حال حرکتی است که در واقع انیمیشن نیستند اما شامل حرکت های scroll میشوند یعنی با اسکرول کردن شما متوجه این نوع حرکت ها و عناصر میشوید.
هم چنین می توان گفت که پارالاکس چرخشی نوع متفاوتی از پارالاکس است،
این عناصر شامل مقدار زیادی از رنگ ها و عناصر فیزیکی هستن و  پارالاکس چرخشی تا کنون، یکی از نقطه های جذاب برای طراحان و کاربران و یک نقطه ی عطف برای یک طراحی سایت حرفه ای است.
تاثیر بزرگی که طراحی پارالاکس چرخشی بر روی مخاطبان خود دارد، همین حرکت و پیچ و تاب ها است. طراحان سایت ملزم به خلق تعادل ظریف بین انیمیشن و حرکت های اثر گذار دیگری همزمان با عمل اسکرول و حرکات دیگر بر روی صفحه ی نمایش هستند.
شما می توانید با کلیک بر روی عکس های زیر از نحوه ی کاربرد و هدف طراحی سایت با پارالاکس چرخشی، آشنا شوید.

twist design

parallax

علاوه بر اثرات و کارهای scroll، تعداد انگشت شماری از عناصر دیگر برای پارالاکس چرخشی وجود دارد که بسیاری از طراحان وب از آن استفاده می کنند.

طراحی یک صفحه : برای به حداکثر رساندن این تکنیک، این وب سایت ها از ویژگی طراحی یک صفحه ای بهره مند هستند. برخی از طراحان از تاثیر اسکرول طولانی در  صفحه ی اصلی با هدایت به صفحه های داخلی همراه با فرمت استاندارد استفاده می کنند.

تایپوگرافی با حروف درشت : حروف بزرگ با طرح حروف جذاب یکی از عوامل رایج در این طراحی است. طراحان معمولا برای سهولت خواندن و تاثیر گذاری بیشتر روی مخاطبان از فونت هایی استفاده می کنند که این ویژگی را دارا باشد.

رنگ روشن : همان طور که در مقاله های قبلی در مورد طراحی تخت (flat) و متریال دیزاین گفته شده بود، رنگ ها در طراحی متریال و تخت بسیار مهم هستند. بزرگی، روشنی، و bold شدن از انتخاب های رایج در این گونه طراحی ها هستند. می توان گفت که پالت رنگ در این گونه طراحی ها، بسیار ساده بوده اما اغلب شما گزینه های زیادی برای تسهیل و کمک کردن به رنگ پس زمینه، به عنوان یک طراح دارید..

تغییر نوع تایپ و نوشته ها : در بیشتر مواقع در پارالاکس چرخشی، نوع تایپ و نوشته در صفحه با اسکرول کردن، تغییر می کنند. و یا اینکه کاربر، در ابتدا ممکن است که با تصویر اصلی مواجه شود و بعد از آن با اسکرول کردن صفحه ای که شامل متن است و پس از آن تصاویر بیشتر و … را مشاهده کنند.

parallax with twist
 


اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *