طراحی سایت

نکاتی که در طراحی وب سایت برندتان باید به آن ها توجه کنید

بسیاری از افراذ تصور میکنند که طراحی وب سایت به مفهوم خلق وب سایت هایی با ظاهر زیبا میباشد. این امر تا حدی صحیح است ولی در حقیقت یک طراحی وب سایت مؤثر، طراحی وب سایت هایی با ظاهر جذاب است که در عین حال کاربر دوست باشند، با موتورهای جستجو تطابق داشته باشند و برای فروش طراحی شده باشند.
فاکتورهای زیادی وجود دارند که در ساخت یک وب سایت با کیفیت و زیبا دخیل هستند و همچنین موجب کسب درآمد میشوند. اما آن چیزهایی که شما در رابطه با اصول طراحی وب سایت نمی دانید میتواند به قابلیت شما در بازاریابی صدمه بزند. بنابراین پیش از آنکه شروع به طراحی وب سایت خود کنید و یا حتی طراحی آن را اصلاح نمایید این مقاله به شما کمک میکند تا فاکتورهای مهمی را بشناسید و به کمک آن تصمیمی آگاهانه برای وب سایت خود بگیرید.

به خاطر داشته باشید که استفاده از templateها بیشتر میتواند به شما ضرر برساند تا سود!

یکی از شیوه های ساده برای راه اندازه وب سایت، استفاده از Templateهای آماده است. هزینه این Templateها بسیار کم بوده و کار با آن ها آسان است. اما به خاطر داشته باشید که داستان به همینجا ختم نمی شود. چند مشکل برای این موضوع وجود دارد. اول عمومی بودن آن است. هنگامی که شما پس از جستجوهای خود به Templateای میرسید و آن را می پسندید، اطمینان داشته باشید که صدها و هزاران نفر دیگر مانند شما وجود دارند که از این ساختار خوششان آمده و حتی از آن استفاده میکنند. این موضوع موجب میشود که شما دارای طراحی وب سایتی منحصر به برند خود نباشید. این امر مسلماً به اعتبار برند شما لطمه وارد میکند.

مساله دوم مشکلات فنی میباشد.

پس از آن که وب سایتی راه اندازی شد کدهای زیادی پشت آن وجود دارد که شامل HTML ، CSS ، SEO ، JavaScript، نقشه های سایت و مانند آن است. همه این موارد به ما کمک میکنند تا وب سایتی را به سادگی به روز و یا اصلاح نماییم.

مشکل بعدی آن است که شما نمی توانید چنین وب سایت هایی را شخصی سازی نمایید.

در دنیای امروز، افراد بسیاری وجود دارند که برای استفاده از دنیای وب از موبایل ها و تبلت های خود بهره میبرند. اما نمی توان نسخه ای منحصر به موبایل برای طراحی های Template بدست آورد.
کلیه مسائلی که در بالا ذکر شد به سادگی توسط استخدام یک طراح وب سایت و یا کمک گرفتن از یک کمپانی طراحی وب حل میشوند.

تحقیق کنید که آیا کمپانی طراحی وب سایتی که با شما همکاری میکند به مسائل سئو اشراف دارد.

آنچه مسلم است چنین میباشد که طراحی وب سایت به هر اندازه قوی و پر هزینه باشد اما بدون داشتن یک سئوی قوی نمی تواند موفق شود. برای خود شما بارها پیش آمده است که موضوعی را در گوگل جستجو کرده اید و از این طریق وارد وب سایت هایی شده اید که نام آن ها را نمی دانستید. در مرحله اول، سئوی چنین وب سایت هایی است که قوی و درست عمل کرده است و باعث شده است گوگل آن ها را در لیست نتایج جستجوی خود، در صفحات اول نشان دهد. پس از این مرحله است که طراحی وب سایت وارد عمل میشود.
در صورتی که وب سایت شما کاربر دوست نباشد و محتوای آن برای مخاطب مفید و مرتبط نباشد، بازدیدکننده خود را از دست خواهید داد. مسائل زیادی در دنیای سئوی امروز وجود دارد و موتورهای جستجو نیز در این زمینه بسیار هوشمندتر از قبل عمل میکنند. شاید پیش تر میتوانستید، تنها به کمک قرار دادن کلمات کلیدی به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید. اما موتورهای جستجوی امروزی میزان مرتبط بودن محتوای شما را با نیاز مخاطب می سنجند. بنابراین پیدا کردن یک کمپانی و یا طراح آزاد وب سایت که بر اصول سئو تسلط داشته باشد امری ضروری است. در هر صورت هیچ فردی تمایل ندارد، هزینه زیادی را متحمل شود و در نهایت نتیجه مطلوبی دریافت نکند.
اگر بخواهیم به این سؤال پاسخ دهیم که برای طراحی وب سایت ، شما باید چه چیزهایی را بدانید، پاسخ درحقیقت چنین خواهد بود: هیچ چیز! به همین دلیل است که کمپانی های طراحی وب سایت و طراحان آزاد حضور دارند. این افراد در زمینه خلق وب سایت ها تخصص دارند و با مسائل و موضوعات کلیدی آشنا هستند.
برخی مسائل کلیدی را میتوانیم به سادگی به شرح زیر بیان کنیم، اما در نظر داشته باشید که اصول طراحی وب سایت به این موارد اندک محدود نمی باشند:

  • – وب سایتی که بتوان آن را به سادگی مدیریت کرد.
  • – وب سایتی که کاربر دوست باشد و مخاطبین به سادگی با آن ارتباط برقرار کنند.
  • – وب سایتی که از دید موتورهای جستجو دارای امتیاز باشد و این موتورها بتوانند آن را آنالیز نمایند.
  • – وب سایتی که به منظور افزایش فروش و کسب درآمد طراحی شده باشد و به مواردی مانند جذب مشتری توجه داشته باشد.
  • – وب سایتی دارای طراحی منحصر به فرد که بتواند برند یک کمپانی را از سایر رقبا در بازار متمایز نماید.

 


اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *