طراحی سایت

نکاتی در رابطه با متن سایت

محتوای سایت

برای آنکه شما بتوانید محتوای مناسبی جهت ارائه در سایت خود ایجاد نمایید، باید به نکاتی توجه داشته باشید که به شما برای پیشبرد اهدافتان کمک کند. در این مقاله به صورت مختصر در رابطه با این موارد صحبت کرده و به شما توضیح خواهیم داد که توجه خود را بر چه نکاتی معطوف نمایید.

تعداد کلمات خود را به حداقل رسانید: برای آنکه پیام خود را به بازدیدکننده انتقال دهید، بهترین شیوه آن است که از کمترین کلمات استفاده کنید. یک قانون کلی در این مورد وجود دارد که شما می توانید در آن 25 تا 50% از کلمات را حذف نمایید و به طور کامل مفهوم پیام خود را برسانید.

همیشه از فونت هایی استفاده نمایید که توسط اکثر مرورگرها شناخته شده هستند و به راحتی نشان داده می شوند. اگر فونت های شما بیش از اندازه کاستومایز باشد، این ریسک وجود دارد که مرورگر مربوطه در نشان دادن آن دچار مشکل شود.

هرگز از تعداد زیادی فونت در متون خود استفاده نکنید، این امر موجب می شود تا بیننده نسبت به سایت شما احساس یکپارچگی نداشته باشد. انتخاب تعداد بیش از 3 تا 4 فونت برای سایت ها بسیار کار اشتباهی می باشد. اگر در طراحی سایت یکپارچگی وجود نداشته باشد، اعتبار آن سایت مسلماً زیر سوال خواهد رفت.

صفحات سایت خود و محتوای آن را به گونه ای طراحی نمایید که پرینت گرفتن از آن ساده باشد. این موضوع به شدت می تواند برای شما موثر باشد، چرا که مخاطبین ممکن است تمایل داشته باشند از صفحه ای از سایت شما به عنوان یک مرجع استفاده کنند.

 

 


اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *