طراحی سایت

نحوه انتخاب مانیتور مناسب برای طراحی سایت

داشتن تجهیزات مناسب برای فعالیت های طراحی وب سایت، در حقیقت میتواند فرق میان طراحی خوب و طراحی بد باشد. در انتخاب مانیتور مناسب برای طراحی این مسئله دوچندان میشود. در تمام طول پروژه شما باید ساعت ها به صفحه نمایش خود نگاه کنید، به همین دلیل این موضوع از اهیمت بسیار بالایی برخوردار میباشد.
اما مانیتور مناسب را چگونه باید انتخاب کرد؟
پاسخ به این سؤال نمی تواند ساده باشد. شما باید بر این مسائل دقت داشته باشید که برای چه کامپیوتری مانیتور خریداری می نمایید ( رومیزی یا لپ تاپ). اندازه و هدف پروژه ها و همچنین تمایلات شخصی نقش مهمی در انتخاب یک مانیتور ایفا میکنند.
با این حال میتوان ایده هایی برای خرید بک مانیتور مناسب ارائه داد تا بتوانید بر اساس نیاز خود، بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

کامپیوتر رومیزی در مقابل لپ تاپ

در قدم اول باید تصمیم بگیرید که برای طراحی سایت از کامپیوتر رومیزی استفاده خواهید کرد یا لپ تاپ؟ این انتخاب تا حد بسیار زیادی تحت تأثیر آن است که شما چگونه و در کجا کار میکنید.
اگر پاسخ شما لپ تاپ باشد، در کنار مانیتور باید به بسیاری فاکتورهای دیگر نیز توجه داشته باشید. کلیه این فاکتورها بر چگونگی فعالیت شما با مانیتور لپ تاپ تأثیر خواهد داشت. این فاکتورها عبارتند از:

 • – طول عمر باتری
 • – اتصالات
 • – اندازه کیبورد
 • – ماوس یا قلم یا کنترل های لمسی
 • – قابلیت حمل
 • – اندازه صفحه نمایش (اندازه لپ تاپ

حال که در رابطه با مقوله لپ تاپ و کامپیوترهای رو میزی شفاف سازی به عمل آمد، بهتر است به موضوع اصلی یعنی مانیتور بازگردیم.
مانیتور شما باید تا چه اندازه بزرگ باشد؟
بیایید روراست باشیم: همه ما طراحان وب سایت را بر اساس اندازه مانیتوری که روی میزشان قرار دارد قضاوت می نماییم. مسلماً در اینجا هرچه اندازه مانیتور بزرگ تر باشد، بهتر خواهد بود. با مانیتور است که شما میتوانید کوچک ترین جزئیات را مشاهده نمایید.
اما در حقیقت نکات بیشتری در رابطه با اندازه یک مانیتور وجود دارد که بسته به نوع اصلی فعالیت شما، متغیر میباشند. این موضوع را چنین در نظر بگیرید: اگر شما بازی هایی را طراحی میکنید که اغلب بر روی تبلت ها مورد استفاده قرار میگیرند، نیازمند مانیتورهای کوچکتری هستید تا بتوانید طراحی خود را براساس اندازه صفحه های تبلت مورد آزمایش و بررسی قرار دهید.
اغلب طراحان از مانیتورهایی در حدود 24 تا 27 اینچ استفاده میکنند. مانیتورهای 27 اینچ بسیار مورد استفاده هستند چرا که جزئیات و فضای خوبی را در اختیار قرار میدهند. این مانیتورها همچنین در اغلب محیط های کار قابل جاسازی هستند و هزینه آنها نیز مطلوب میباشد.

رزولوشن مانیتور را در نظر داشته باشید

در روند خریداری مانیتور، یکی از مهم ترین مسائلی که باید به آن توجه داشت رزولوشن یا تعداد پیکسل هایی است که مانیتور میتواند نمایش دهد. هرچه رزولوشن یک مانیتور بیشتر باشد، جزئیات بیشتری نمایان خواهند شد. توجه به این موضوع این روزها اهمیت ویژه ای پیدا کرده است. چرا که اغلب کاربران به سمت صفحه های نمایش Retina روی آورده اند که پیکسل هایی بیشتر از تلویزیون های HD نشان میدهند.
رزولوشن مانیتورها به صورت تعداد پیکسل افقی (طول) در تعداد پیسکل عمودی (ارتفاع) محاسبه میشود. امروزه یکی از بهترین رزولوشن های موجود در بازار برای طراحی وب سایت 738×1366 پیکسل میباشد.

به رنگ و محدوده آن توجه داشته باشید

به هنگام خریداری مانیتور، یکی از مسائلی که برای طراحان وب سایت بسیار اهمیت دارد، موضوع رنگ و اصلاح رنگ میباشد. توجه داشته باشید که مانیتوری را انتخاب کنید که دارای قابلیت تصحیح و تطبیق رنگ باشد. به دنبال مانیتورهایی باشید که عدد LUT آن ها بیشتر باشد. هرچه این عدد بزرگتر باشد کیفیت رنگ شما بالاتر خواهد بود.

محل کاری خود را در نظر بگیرید

علاوه بر مانیتور، شما باید به این موضوع نیز توجه داشته باشید که در نهایت پس از خرید مانیتور، آن را کجا قرار خواهید داد؟ سؤالاتی کلیدی وجود دارد که شما باید به هنگام انتخاب مدل مورد نظر خود، در نظر داشته باشید:

 • – آیا این مانیتور بر روی میز کار من جا خواهد شد؟
 • – چه ملزوماتی مورد نیاز است؟
 • – آیا باید برای مانیتور خود صفحه گردان تهیه کنم؟
 • – آیا نورهای مزاحم و یا پنجره هایی در محل کاری من وجود دارد که موجب اختلال در وضوع صفحه مانیتور شود؟
 • – آیا این مانیتور قابل اتصال به دیگر تجهیزاتی که در حال حاضر در اختیار دارم میباشد؟

به طور کلی همیشه بهتر است که از صفحه های مانیتوری استفاده نمایید که قادر به چرخاندن آن باشید و نور را بازتاب ندهند. این دسته از مانیتور ها در بیشتر مکان ها قابل استفاده هستند. البته برای مکان های کاری که نور آن ها کم میباشد، نیازی به صفحه های ضد بازتاب نیست، چرا که چنین صفحه هایی جزئیات صفحه نمایش را تقلیل میدهند.

قیمت مانیتور

در نهایت، موضوع مالی به میان خواهد آمد. مسلماً هر فردی برای خرید ابزار مورد نیاز خود بودجه ای را در نظر میگیرد. هنگام انتخاب بهترین مانیتور برای طراحی وب سایت، ساده ترین راه آن است که شما تمامی امکانات را برگزینید. اما اگر بخواهیم به صورت واقع بین به این موضوع نگاه کنیم، باید در نظر بگیرید که قصد دارید تا چه اندازه برای مانیتور خود هزینه نمایید.
بنابراین بهتر است بودجه ای را برای خرید مانیتور در نظر بگیرید و با توجه به آن الزامی ترین گزینه ها را برای کار خود انتخاب نمایید.

 


اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *