طراحی سایت

مشکلات رایج برای عدم کاربردی بودن سایت ها

اکثریت سایت ها مشکلاتی مربوط به کاربردی بودن دارند که می تواند موجب شود که کاربران دچار سردرگمی شوند و در نهایت سایت شما با شکست مواجه شود. در ادامه به برخی از مشکلاتی اشاره خواهیم کرد که کاربران می توانند در یک سایت با آن مواجه شوند که در نهایت منجر به سردرگمی و کاهش بازدهی سایت خواهد شد.

کاربران در یافتن آنچه به دنبالش هستند مشکل داشته باشند :

یکی از بزرگ ترین علائمی که سایت شما دچار مشکلات کاربری می باشد آن است که کاربر سایت شما در یافتن محتوا و مطلبی که به دنبال آن است با مشکل و دشواری رو به رو باشد. شما ممکن است چنین دریابید که:
* به اندازه کافی نتایج جستجوی خود را غنی نکرده اید،
* طراحی مجددی که اخیراً انجام داده اید موجب شده فروش شما کاهش پیدا کند،
* با وجود آنکه مشتریان جستجوی بسیار زیادی در سایت شما انجام می دهند، تعداد بسیار کمی از آنها نتایج بدست آمده را دنبال می کنند.
این شرایط اغلب زمانی اتفاق می افتد که کاربر در یافتن آنچه به دنبالش می باشد مشکل داشته باشد. متاسفانه این امر یکی از رایج ترین مشکلات در امر کاربری سایت بوده است. به طور منطقی می توان چنین گفت که هرچه سایت شما بزرگ تر باشد، سخت تر خواهد بود که کاربر آنچه را می خواهد در سایت شما پیدا کند. اما لزوماً چنین نخواهد بود. هرچه سایت شما دارای ساختار مسیریابی ضعیف تر، لینک های مشکل دار و سیستم سئوی ضعیف باشد می تواند با این مشکل رو به رو شود.
اطمینان حاصل نمایید که برای کاربران خود کمک های اولیه و اصلی و همچنین المان های بصری مناسبی فراهم نمایید تا به سادگی و در کمترین زمان به آنچه در سر دارند دست یابند.
برای نمونه:
* موتوری جستجوی سایتی که علاوه بر عنوان صفحه شامل یک بخش توضیح نیز باشد
* یک سیستم جستجوی پیشرفته
* نقشه سایت
* شاخص های الفبایی
* نمایشی از پربیننده ترین محتوای سایت در بالا صفحه خانه
* یک صفحه خطای 404 که در ان به بیننده کمک شود تا به مطالب مرتبطی که ممکن است با جستجوی وی ارتباط داشته باشد دست یابد.

مفهوم کلی سایت واضح نباشد :

یکی از مسائلی که کاربران جدید در مواجهه با یک سایت بسیار با آن برخورد می کنند آن است که نمی توانند به سادگی دریابند که موضوع کلی سایت در چه رابطه است. سایت خود را به گونه ای دیگر ببینید. به عنوان یک کاربر جدید از خود بپرسید که در اولین نگاه چه چیز چشم و توجه شما را بهخود جلب می کند؟ با استفاده لوگو و علائم بصری قوی به بیننده ای که برای اولین بار وارد سایت شما شده است القا کنید که محتوای کلی سایت شما حول که محور و موضوعی می باشد.
شما می توانید با کمک گرفتن از اعضای خانواده، دوستان و اطرافیان خود به عنوان یک بیننده بی طرف متوجه شوید که افراد گوناگون چه دیدگاهی نسبت به طراحی سایت شما دارند. همیشه به یاد داشته باشید که هرچه نظرات افراد بیشتری را برای سایت خود مورد بررسی قرار دهید، میزان موفقیت شما در رابطه با کاربران سایت بیشتر خواهد بود.
 

Webone تیم کاملی از طراحان وب باتجربه دارد که تمام دوران کاری خود را صرف طراحی سایت فروشگاهی و طراحی سایت شرکتی کرده اند. عملکرد فوق العاده و برجسته آنان با مشتریان، باعث شده هر کسب و کاری که برای طراحی سایت جدید به ما مراجعه کرده به نتایج درخشانی برسد. حالا، ما قصد داریم به شما هم برای رسیدن به چنین نتایجی کمک کنیم.


اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *