طراحی سایت

قانون 5 ثانیه در طراحی وب سایت

قانون 5 ثانیه در طراحی وب

در اصول طراحی وب سایت قوانین و نکات بیشماری وجود دارد تا شما بتوانید میان صفحات زیادی از وب در دنیای اینترنت به عنوان یکی از وب سایت های برتر بدرخشید. بسیاری از قوانینی که در اختیار طراح و صاحبان وب سایت قرار می گیرد، حول محور طراحی سایت و نحوه استفاده از المان های بصری می باشد. در مقالات پیش موارد زیادی از این اصول و قوانین را بیان کرده ایم. برای مثال، چگونگی استفاده از رنگ ها، عکس ها و یا دکمه ها در طراحی وب سایت.

اما در این مقاله قانونی نانوشته را در طراحی وب سایت به شما معرفی می کنیم که نقش بسزایی در چهارچوب بندی طراحی وب سایت خواهد داشت. نام آن قانون 5 ثانیه می باشد. به خاطر داشته باشید تا شما تنها 5 ثانیه زمان دارید تا ارزش کلی وب سایت خود را به بننده و کاربر القا نمایید. دکمه بازگشت در بالا مرورگرها یکی از رایج ترین و پرکاربردترین دستورات در دنیای مجازی می باشد. اگر شما نتوانید در نگاه اول نیاز کاربر را برطرف سازید، او نیز به سادگی بر روی دکمه بازگشت کلیک خواهد کرد و از سایت شما خارج خواهد شد.  

در دنیای امروز، اغلب امور به صورت اینترنتی به انجام می رسد و شما در هر زمینه ای فعالیت داشته باشید، مسلماً وب سایت شما دارای رقبای بسیاری خواهد بود. بنابراین حتی اگر با استفاده از اصول SEO بتوانید خود را در صفحات جستجوی گوگل یه رتبه های بالا برسانید، اگر قادر نباشید مخاطب را در 5 ثانیه اول ورود او جذب سایت خود کنید، شکست شما حتمی خواهد بود.

اطمینان داشته باشید تا با ارائه المان های بصری قوی که نگاه بیننده را جلب می کنند و سایتی ساده و قابل فهم، ارزش وب سایت خود را به سرعت به بیننده القا نمایید.

 


اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *