طراحی سایت

طراحی یک وب سایت عکاسی فوق العاده (بخش اول)

طراحی یک وب سایت عکاسی فوق العاده

شما مجموعه عظیمی از عکاس های خود در اختیار دارید، حال باید با آنها چه کنید؟

طراحی وب سایتی که به خوبی نشان دهنده مجموعه کارهای عکاسی شما باشد کار ساده ای نیست. شما نمی توانید تنها عکس ها را به سادگی در وب سایتی قرار دهید و هیچ موضوع دیگری را در نظر نگیرید. شما باید به منظور آنکه به درستی عکس های خود را به نمایش گذارید برنامه ریزی و طرحی داشته باشید.

در اینجا ما به 10 روش اشاره می کنیم که به کمک آن می توانید وب سایتی طراحی نمایید که شامل تصاوی بسیار زیاد می باشد. همانطور که همه ما می دانیم، تصاویر زیبا و چشمنواز بخش مهمی از المان های بصری در طراحی را به خود اختصاص می دهند.

از عکس های بزرگ استفاده نمایید.

یکی از گیراترین شیوه های استفاده از المان های بصری، بکارگیری عکس های بزرگ می باشد. هنگامی که از تصاویر بزرگ استفاده شود، تاثیر عمیقی بر دید بیننده خواهد داشت و موجب می شود فرد جذب وب سایت شما شود.

هنگامی که شما یک یا دو عکس فوق العاده در مجموعه کارهای خود دارید که دارای جزئیات بالا و گیرایی زیاد هستند از آنها استفاده نمایید. این تصاویر باید گویای محتوای کلی برند یا وب سایت شما باشند، بدون آنکه نیاز باشد جزئیات بیشتری به آنها اضافه شود.

اسلایدرها باعث می شوند که وب سایت هایی دارای چندین عکس جذاب تر باشند.

هنگامی که شما بیشتر از یک تصویر برای نمایش در اختیار دارید، می توانید از گزینه مناسب اسلایدر استفاده نمایید. همچنین از امتیازاتی می توان برای اسلایدرها نام برد آن است که شما می توانید اندازه های گوناگونی را برای آن انتخاب نمایید. به همین دلیل نیازی نیست که حتما به صورت تمام صفحه نمایش داده شود و فرد می تواند خود گزینه تمام صفحه را در صورت تمایل انتخاب کند.

به خاطر داشته باشید که کلید استفاده صحیح از سلایدرها آن است که شما در گزینش تصاویر زیاده روی نکنید. اطمینان حاصل نمایید که کلیه تصاویر انتخابی شما با موضوع کلی مرتبط هستند و هیچ کدام از دو تصویر در این مجموعه شبیه به هم نمی باشند. همچنین یکی دیگر از خوبی های اسلایدرها آن است که شما می توانید هر زمان که بخواهید تصاویر اسلاید خود را تغییر دهید. برای مثال می توانید تصاویر یا محصولات فصلی خود را نشان دهید.

استفاده از کلاژ یا Grid

استفاده از مجموعه زیبایی از تصاویر می تواند جذابیت وب سایت شما را افزایش دهد. اما شما باید در انتخاب تصاویر خود بسیار دقت داشته باشید. در استفاده از این روش مواردی وجود دارد که شما باید به هنگام خلق کلاژ یا Grid ها آن را به خاطر داشته باشید – به ویژه اندازه تصاویر بر روی صفحه نمایش. تصاویری را برگزینید که در سایز کوچکتر هم گویا و واضح می باشند. به طور کلی این تصاویر دارای فریم و ساختار ساده ای می باشند. استفاده از این شیوه معمولا برای تصاویر صورت و تصاویر ساده کاربرد دارد و برای عکس های طبیعت و پر جزئیات به کار نمی رود.

از علم زیبایی مینیمال بهره مند شوید

هنگامی که در تم طراحی خود از عکس استفاده می کنید، باید طراحی کلی وب سایت خود را ساده نگه دارید. اجازه دهید تا تصاویر پیام خود را منتقل کنند و به صورت گویا طراحی وب سایت را بازگو نمایند.

دکمه ها، المان ها و حتی رنگ های ساده در طراحی موجب می شود که جا برای به جلوه در آمدن تصاویر بیشتر شود. به همین دلیل است که در طراحی های مینیمال توجه طراحان وب سایت تا حد زیادی معطوف به رنگ های سفید و مشکی می باشد. 

 


اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *