طراحی سایت

طراحی وب سایت چیزی بیشتر از یک ظاهر زیباست

اصول <b><b><b><b><a class=طراحی وب سایت” src=”http://art.4080.ir/images/webone.co/eccd4b66bcfc27547306c52080ea4b3c7ab5fd5f.jpg” style=”width: 720px; height: 250px;” />

هنگامی کلمه طراحی وب سایت به گوش شما می خورد اولین چیزی که در ذهن شما نقش می بنند چیست؟ زیبایی، جذابیت و استراتژی استفاده از رنگ؟ در میان مردم این طرز تفکر بسیار رواج دارد که تصور کنند وب سایت گونه ای از هنر آنلاین می باشد. طراحی وب سایت در حقیقت یک هنر دیجیتال است با این حال این رشته چیزی فراتر از تنها یک ظاهر زیبا می باشد.

ساختار یک وب سایت یکی از مهم ترین المان ها در طراحی وب سایت می باشد. این امر در ارتباط با پلتفورمی است که برای طراحی و ارائه وب سایت مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید به صورت مستقیم از HTML، PHP، CSS ویا دیگر گزینه های کدنویسی استفاده نمایید و یا از اسکریپت هایی مانند WordPress و یا Joomla استفاده کنید. هر یک از این گزینه ها دارای مزایا و معایب مربوط به خود می باشد و همه انها بر امتیاز دهی موتورهای جستجو تاثیر دارد.

کاربردی بودن وب سایت یکی از عوامل مهم در طراحی یک وب سایت موفق می باشد. کاربردی بودن یک وب سایت به این موضوع اشاره دارد که یک کاربر تا چه اندازه می تواند به سادگی از وب سایتی استفاده نماید. این تمر از آن جهت اهمیت دارد که می تواند یک بازدیدکننده صرف را تبدیل به یک مخاطب دائمی نماید. در صورتی که طراحی وب سایت پیچیده باشد و کاربر پس در 5 ثانیه نتواند انچه را می خواهد در یک وب سایت پیدا کند، از آن خارج می شود. بنابراین در نهایت وب سایت طراحی شده هر چقدر هم زیبا باشد بی استفاده خواهد بود و با شکست رو به رو می شود.

محتوای یک وب سایت باید خوانا باشد. طراح وب سایت باید با اصول بکارگیری فونت ها و همچنین فاصله میان کلمات آشنایی داشته باشد تا بتواند محتوای وب سایت را به گونه ای خوانا ارائه دهد. در صورتی که وب سایتی چشم بیننده را بههنگام مطالعه خسته کند و یا فرد نتواند به سادگی محتوای آن را با چشم اسکن کند، بار دیگر طراحی وب سایت با شکست مواجه خواهد شد.

مسائلی که در بالا ذکر شده، تنها چند مورد محدود بوده است که نشان می دهد طراحی وب سایت چیزی فراتر از یک ظاهر زیبا می باشد. نات بیشتری وجود دارد که گویای این موضوع می باشد اما از حوصله این مقاله و خوانندگان خارج می باشد.

 

 


اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *