طراحی سایت

طراحی وب سایت خوب چگونه به صورت ناخودآگاه بر مخاطب تاثیر دارد؟

طراحی وب سایت شما بیش از آنکه تصور میکنید می توانید تاثیر گذار باشد. المان های خودآگاه مانند قالب، محتوا و کاربردی بودن وب سایت اهمیت دارند، اما المان هایی نیز وجود دارند که به صورت ناخودآگاه بر مخاطب شما تاثیر گذار خواهد بود. هنگامی که افراد برای بار اول به وب سایت شما وارد می شوند، به کلیت فضا توجه می کنند. این افراد در رابطه با اینکه آیا می خواهند خواندن محتوای شما را ادامه بدهند یا خیر تصمیمی خودآگاه می گیرند که در حقیقت بسته به واکنش ناخودآگاه آنها در رابطه با طراحی شما می باشد. بنابراین هدف شما باید ارائه طراحی سایتی باشد که افراد را درگیر خود می کند و قصد باقی ماندن در وب سایت را در آنان تقویت می کند.

هنگامی که افراد صفحات شما را نگاه می کنند، محتوای شما را می خوانند، وارد صفحات مختلف می شوند و با تجارت شما ارتباط برقرار می کنند دائماً به صورت ناخودآگاه در حال ارزیابی فعالیت های خود در رابطه با وب سایت شما و تجربه خود نسبت به آن هستند. افراد توسط هر چیزی تاثیر می پذیرند، از المان های بصری گرفته تا هر کلمه ای که در وب سایت شما وجود دارد، آنها همچنین از تفکرات خود نسبت به طراحی شما و تجربه وب سایت های دیگری که پیش تر مشاهده کرده اند نیز تاثیر می گیرند. هنگامی که صحبت از مطلوبیت بصری می شود، شما باید از المان هایی استفاده کنید که به بیننده احساس خوشایند و صمیمیت بدهد. یک طراحی وب سایت ساده و آسان مخاطبین بیشتری را به سوی خود جلب می کند. همچنین رنگ های بخصوصی وجود دارند که افراد نسبت به آن ها واکنش بهتری دارند. در صورتی که تمایل دارید تاثیرات ناخودآگاه مثبت را به حداکثر برسانید می توانید در رابطه با روانشناسی رنگ ها بیشتر مطالعه کنید.

کلمات در وب سایت شما، یا همان محتوای سایت یکی از المان هایی می باشد که بر افراد تاثیر می گذارد. آنچه افراد می خوانند بر احساساتشان تاثیر دارد، حتی اگر تنها در سطح ناخودآگاه باشد. محتوایی که شما ایجاد می کنید باید برای افراد این فرصت را به وجود آورد که احساساتی مثبت را در رابطه با کمپانی و تجارت شما تجربه نمایند. آنها باید درک کنند که شما از کجا آمده اید و چه چیز برای ارائه دارید. از کلمات ساده استفاده کنید و لحنی صمیمی که مخاطب را به خود جلب کند.

حتی ساده ترین المان ها مانند ساماندهی صحیح در طراحی شما و استفاده از فضای سفید می تواند بر ناخودآگاه بیننده تاثیر داشته باشد. در صورتی که المان های دیگر به خوبی و درستی ساماندهی شده باشند، همه چیز تمیزتر، مرتب تر و حرفه ای تر به نظر می آید و در نهایت از نظر بصری مطلوب خواهد بود. در همین حال استفاده از فضای سفید توجه افراد را بیشتر به سمت محتوای سایت شما جلب خواهد کرد و به صورت ناخودآگاه موجب می شود که فرد احساس بمباران شده با المان های گرافیکی یا محتوایی را نداشته باشد. طراحی وب سایت علم بسیار پیچیده ای نیست اما مسائلی در آن وجود دارد که شما باید به هنگام طراحی در نظر داشته باشد. هرچه تاثیر شما بر ناخودآگاه بیننده بیشتر باشد، احتمال بیشتر وجود خواهد داشت که وی تبدیل به یک بازدیدکننده دائمی و مشتری تجارت شما شود.

 

 


اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *