طراحی سایت

ساخت فروشگاه اینترنتی در شیراز 6 قدم و رایگان!

در این مقاله می‌خواهم به شما توضیح بدهم که چطور:

  • در زمان کم،
  • با قیمت مناسب،
  • کیفیت بالا،
  • و البته با تست رایگان!

یک فروشگاه اینترنتی برای خودتان بسازید! حتی اگر هیچ اطلاعاتی در مورد روند طراحی سایت ندارید و دانش‌تان در این زمینه صفر است، نگران نباشید. صرفا کافی است این مقاله ساخت فروشگاه اینترنتی در شیراز را بخوانید تا همه چیز را به زبان ساده درک کنید.

ساخت فروشگاه اینترنتی در شیراز

ساخت فروشگاه اینترنتی در شیراز

ببینید، به طور کلی برای ساخت یک فروشگاه اینترنتی، شما 3 راهکار اصلی دارید:

  • یادگیری اصول طراحی سایت: که حدودا چیزی بین 20 روز تا 3 ماه زمان می‌برد،
  • سفارش طراحی سایت به شرکت‌ها: که حدودا 7 الی 15 روز زمان می‌برد،
  • استفاده از فروشگاه ساز سیتی سایت: که کم‌تر از 2 دقیقه زمان می‌برد، هزینه‌اش مناسب است و تست رایگان دارد!

یعنی چه؟ در ادامه به طور کامل در مورد این موضوع صحبت می‌کنم اما به طور خلاصه کافی است فقط به صفحه قالب‌ها رفته، یک ظاهر برای سایت‌تان انتخاب کنید، وارد فروشگاه ساز سیتی سایت شده و بعد از نوشتن نام و شماره تماس‌تان، وب سایت حرفه‌ای و کامل‌تان ‌را به مدت 1 هفته و به‌شکل تستی در اختیار داشته باشید. بعد از این‌هم در صورت علاقه، هزینه سالانه آن را پرداخت می‌کنید.

چرا ادعا می‌کنید در زمان کم، سایت حرفه‌ای تحویل می‌دهید؟!

ساخت سایت در شیراز

مطمئنم الان یکی از سوالاتی که در ذهن‌تان به وجود آمده، این است که چطور می‌توانید ادعا کنید که در زمان به این کوتاهی، یک سایت کامل و حرفه‌ای تحویل می‌دهید؟ اول از همه این نکته را بگویم، سایتی که از سایت‌ساز سیتی سایت تحویل می‌گیرید، سایتی مشابه به همین وب سایت خودمان است که الان در آن، در حال مقاله خوانده هستید!

اما چطور اینقدر سرعت طراحی فروشگاه اینترنتی در سیتی سایت بالا رفته؟ در واقع موضوع اینجاست که شرکت‌های طراحی سایت، برای آماده کردن سایت باید از 0، تمامی اقدامات را دوباره انجام بدهند، یک هاست (فضای ذخیره کردن اطلاعات سایت) برای شما اجاره کنند، روی آن سیستم مدیریت محتوا نصب کنند، سپس قالب مورد نظر را روی سیستم پیاده کرده و… .

اما در سایت‌سازها و سایت‌ساز سیتی سایت، تمامی این اقدامات شامل اجاره هاست، نصب سیستم مدیریت محتوا، نصب قالب و البته بهینه کردن ظاهر آن همگی از قبل انجام شده‌اند. به همین دلیل است که شما می‌توانید با چند کلیک، یک سایت کامل و حرفه‌ای تحویل بگیرید. با این‌حال برای اطمینان بیشتر، پیشنهاد می‌کنم سری به صفحه نمونه کارها زده و سایت‌های معروفی که با سیستم ما ساخته شده‌اند را بررسی کنید.

خب حالا قدم به قدم مراحل طراحی فروشگاه اینترنتی در شیراز را جلو می‌رویم:

1_ ظاهر مناسب را انتخاب کنید

قالب سایت و فروشگاه اینترنتی

توضیح تصویر: صفحه قالب‌ها در سیتی سایت

خب، اول از همه باید یک ظاهر یا اصطلاحا قالب برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی‌تان در شیراز انتخاب کنید. همانطور که در صفحه قالب‌ها هم مشخص است، در حال حاضر در سیتی سایت بیشتر از 40 قالب جذاب داریم که در 4 دسته‌بندی قرار گرفته‌اند.

از این تعداد حدود 24 قالب برای طراحی فروشگاه اینترنتی است و می‌توانید هر قالبی که به نظرتان جذاب بود را انتخاب کنید. اگر هم می‌خواهید به طور دقیق‌تر ببینید که در آینده وب سایت‌تان چه ظاهری خواهد داشت؛ قبل از شروع می‌توانید روی دکمه “پیش‌نمایش” کلیک کرده و ظاهر آن را مشاهده کنید. بعد از این و در صورتی که از آن خوش‌تان آمد، روی دکمه “انتخاب قالب” کلیک کنید.

2_ ثبت نام در سیتی سایت

خب، بعد از این به صفحه ثبت نام در سیتی سایت هدایت می‌شوید.

ثبت سایت در شیراز

همانطور که در تصویر بالا هم مشخص است، در کادر ابتدایی باید نام دلخواه سایت‌تان را انتخاب کنید. البته 2 نکته مهم در مورد نام وب سایت وجود دارد:

اول از همه اینکه در این 1 هفته که سایت به‌شکل تستی در اختیار شماست، نام سایت‌تان اختصاصی نخواهد بود. یعنی مثلا اگر اسم فروشگاه اینترنتی‌تان را radman انتخاب کردید، در این هفته سایت‌تان با این آدرس نمایش داده می‌شود: radman.portal.com

اما بعد از گذشت این 1 هفته و در صورتی که علاقه داشتید سایت را نگاه دارید و کسب و کار اینترنتی‌تان را راه بیندازید، می‌توانید یک نام اختصاصی مثل radman.com داشته باشید. البته نکته دوم این است که انتخاب هر اسمی هم ممکن نیست، در واقع بعد از این شما باید یک دامنه یا همان Domain به نام خودتان ثبت کنید و خب اگر از قبل کسی آن را به نام خودش ثبت کرده باشد، شما نمی‌توانید آن را از آنِ خودتان کنید. دقیقا مثل آیدی در اینستاگرام.

در ضمن این نکته را هم بدانید که اسمی که الان انتخاب می‌کنید در آینده قابل تغییر است و اصلا مهم نیست که الان اسم نامناسبی روی سایت بگذارید. بعد از اینِ اسم، نام و نام خانوادگی، شماره تماس، ایمیل و یک رمز انتخابی برای حساب‌تان در کادرها وارد کنید. تمام شد! الان فروشگاه اینترنتی در اختیارتان قرار گرفت.

3_ مشاهده ویدیوهای آموزشی

به محض اینکه وارد صفحه مدیریت فروشگاه‌تان در سیتی سایت شوید، تعداد زیادی ویدیو آموزشی با کیفیت بالا در اختیارتان قرار می‌گیرد. البته با توجه به ساده بودن بخش مدیریت پنل، بسیاری از مشتریان ما حتی بدون مشاهده این ویدیو سایت‌شان را مدیریت می‌کنند. اما در هر حال می‌توانید به سراغ این فیلم‌ها رفته و اصول مدیریت فروشگاه اینترنتی‌تان شامل اضافه کردن محصول، تغییرات و… را در آن مشاهده کرده و یاد بگیرید.

4_ ورود محصول

خب، تا اینجا شما یک فروشگاه اینترنتی دارید، از اینجا به بعد باید 2 اقدام اولیه را انجام بدهید:

اول از همه بهینه کردن ظاهر که خب در تمامی سایت‌های سیتی سایت، این اقدام از قبل انجام شده و اصلا شما نیاز به نگرانی ندارید.

در درجه دوم هم نیاز به وارد کردن محصولات‌تان دارید. در این مرحله، ابتدا یک تصویر از محصول‌تان در سایت بارگذاری کرده، سپس توضیحاتی در موردش می‌نویسید. بعد هم اگر امکانش را داشتید، قیمت آن را اضافه کنید. در نهایت چیزی مثل یک صفحه محصول کامل خواهید داشت.

فروشگاه اینترنتی در شیراز

توضیح تصویر: نمونه صفحه محصول در فروشگاه‌های ساخته‌شده سیتی سایت

حالا به همین ترتیب، بقیه محصولات‌تان را در سایت وارد می‌کنید.

5_ تمدید فروشگاه اینترنتی

خب، بعد از همه اینها، تصور می‌کنیم که الان به مدت 1 هفته است که سایت‌تان را در اختیار داشته و در این مدت، محصولات‌تان را در آن وارد کرده و متوجه شده‌اید که چطور باید با بخش‌های مختلفش کار کنید. حالا اگر فهمیدید که این سایت می‌تواند انتظارات شما را برآورده کند و برای راه اندازی کسب و کارتان در شیراز مناسب است، می‌توانید آن را تمدید کنید.

در واقع سایت‌هایی که از سیتی سایت دریافت می‌کنید، به‌شکل سالانه تمدید می‌شوند. این یعنی یکی از پلن‌هایی که در صفحه تعرفه‌ها وجود دارد را انتخاب کرده، هزینه سالانه آن را پرداخته کرده و به مدت 1 سال از سایت استفاده می‌کنید. دوباره سال بعد، می‌توانید این هزینه را پرداخت کرده و کسب و کارتان را تمدید کنید.

6_ شروع بازاریابی اینترنتی

خب، الان شما سایتی دارید که مخاطب به محض ورود در آن می‌تواند به صفحه فروشگاهش رفته و محصولات دلخواهش را خریداری کند. اما مسئله حال حاضر، جذب مخاطب است! در واقع از الان به بعد شما باید به فکر جذب مخاطب به سایت‌تان باشید. چطور؟ به کمک این راهکارها:

_ سئو و تولید محتوا

خب، یکی از بهترین راهکارها، سئو کردن سایت است. یعنی چه؟ در واقع سئو همان چیزی است که باعث می‌شود وقتی عبارت قیمت طراحی سایت یا ساخت سایت را در گوگل جستجو می‌کنید، وب سایت سیتی سایت در صفحه اول نتایج باشد.

به زبان دیگر، سئو یک‌سری اقدامات مثل تولید محتوا (نوشتن همین مقاله) و… است که باعث می‌شود در کلمات مختلف مرتبط به کسب و کارتان، در نتایج اول گوگل دیده شده و مخاطبان را به سایت‌تان جذب کنید. برای اطلاعات بیشتر مقاله «سئو چیست» را بخوانید.

_ بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی

راه اندازی کسب و کار در شیراز

خب راهکار بعدی، بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام است. البته در حال حاضر شبکه‌هایی مثل توییتر و یوتیوب هم در میان کاربران ایرانی محبوب شده‌اند و در صورتی که مخاطبان هدف‌تان در آنها حضور داشته باشند، می‌توانید روی‌شان حساب کنید.

در هر حال فرآیند کار در این روش بازاریابی این است که برای جذب مخاطبان محتوای جذاب منتشر کرده، از طریق مسابقه، دعوت به کامنت گذاشتن، انتشار استوری، نظرسنجی و… تعامل‌تان را با آنها بیشتر کرده و در نهایت برای خرید محصول به سایت دعوت‌شان کنید. برای اطلاعات بیشتر مقاله «بازاریابی در اینستاگرام» را بخوانید.

_ تبلیغات

راهکار سوم هم تبلیغات است، البته نه تبلیغات عادی! در دنیای وب روش‌های تبلیغاتی زیادی وجود دارد. مثلا تبلیغات گوگل که به شما اجازه می‌دهد در ازای پرداخت پول، روی کلمات دلخواه‌تان به صفحات اول نتایج جستجو برسید. یا تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام که خب تا حد زیادی در پیدا کردن مخاطب هدف کمک‌تان می‌کند.

نکته اینجاست که تبلیغات در دنیای وب خودش اصول خاصی داشته و نمی‌توانید بدون دانش قبلی و داشتن پیش‌زمینه، وارد آن شوید. بنابراین حتما قبل از صرف کردن یک ریال برای آن، به سراغ مقاله «آموزش تبلیغات در اینستاگرام» بروید.

مزایای فروشگاه ساز سیتی سایت چیست؟

اجازه بدهید قبل از تمام شدن مقاله، به طور خلاصه به مزایای سیتی سایت هم اشاره کنم و بگویم که چرا اصلا بهتر است برای ساخت فروشگاه اینترنتی در شیراز به سراغ این ابزار بیایید؟

1_ هزینه‌های کم‌تر

در بسیاری از مواقع، هزینه‌ای که بابت ساخت فروشگاه با سیتی سایت به ما می‌پردازید، کم‌تر از هزینه طراحی سایت و البته نگهداری آن است. مخصوصا که بعد از پرداخت هزینه طراحی سایت به شرکت‌ها، باید سالانه هزینه‌های اجاره هاست و همینطور گاها هزینه پشتیبانی را هم به آنها بپردازید. این در حالی است که در سیتی سایت شما هیچ هزینه‌ای به جز آن هزینه سالیانه نمی‌پردازید.

2_ ریسک پایین

مورد بعدی، این است که شما در صورت سفارش یک سایت به شرکت‌ها، عملا تمامی ریسک را عهده‌دار می‌شوید. چراکه از همان روز اول باید بخشی یا همه هزینه‌ها را بپردازید و در صورتی که سایت تحویل شده مطابق با انتظارات‌تان نبود، ضرر کرده‌اید. این در حالی است که سیتی سایت به شما اجازه می‌دهد 7 روز بدون نیاز به نگرانی و بدون هیچ ریسکی، به رایگان از سایت‌تان استفاده کرده و در نهایت اگر از آن راضی بودید، هزینه خریدش را بپردازید.

3_ حذف مشکلات فنی

از هر کسی هم که بپرسید به شما می‌گوید به طور کلی در دنیای شبکه و همینطور طراحی سایت، مشکلات فنی زیادی وجود دارد. در حالت عادی شما باید برای رفع مشکلات فنی احتمالی سایت‌تان که حاصل دست‌کاری خودتان یا دیگر مسائل است، به شرکت طراحی سایت هزینه جداگانه بدهید. اما تمامی خدمات پشتیبانی در سیتی سایت به رایگان به شما ارائه می‌شود و نیاز به هیچ نگرانی نیست.

4_ عدم نیاز به دانش

روش های طراحی سایت در شیراز

همانطور که بالاتر هم متوجه شدید، کار با سیتی سایت نیاز به هیچ دانش تخصصی ندارد. همینطور در پنل مدیریت فروشگاه شما یک‌سری ویدیوی آموزشی با کیفیت بالا هم قرار گرفته که در صورت نیاز تمامی چیزی که باید را به شما آموزش می‌دهد. البته اصولا شرکت‌های طراحی سایت هم موظفند ویدیوهای آموزشی برای کار با سایت را در اختیار شما قرار بگذارند.

5_ وجود محتواهای آموزشی

جالب است بدانید بخشی از محتواها و مقالاتی که در سایت و همینطور اینستاگرام سیتی سایت منتشر می‌شود، نه برای جذب مشتری جدید که برای آموزش به مشتریان سایت ساز و فروشگاه ساز است! در واقع ما با توجه به چیزی که می‌دانیم مشتریان‌مان بعد از دریافت سایت‌شان نیاز دارند، یک‌سری محتواهای ارزشمند برای‌شان تولید می‌کنیم تا ادامه مسیر را به کمک آنها طی کنند و درآمدشان را افزایش بدهند.

کلام آخر

خب به انتهای مقاله طراحی سایت فروشگاه در شیراز رسیدیم. در این مقاله متوجه شدیم چطور می‌توانیم بدون ریسک و در زمان بسیار کم، یک فروشگاه حرفه‌ای اینترنتی به کمک فروشگاه ساز سیتی سایت تحویل بگیریم.

در آخر اگر سوال و نظری دارید در بخش نظرات منتظر شما هستم. در ضمن اگر سوالی در مورد نحوه طراحی سایت با سیتی سایت دارید، با شماره تلفن 02163404 داخلی 2 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *