طراحی سایت

رنگ هاي طبيعت بهترين الهام بخش هاي شما

طراحي سايت داراي روندي خلاق مي باشد و افرادي كه در اين عرصه كار مي كنند همواره تمايل دارند تا طرح هايي ارائه دهند كه داراي خلاقيت و نوآوري باشد. كليه موارد از انتخاب قالب سايت، فونت، محتوا، عكس و رنگ هاي استفاده شده در آن بر نتيجه نهايي و حسي كه يك سايت القا مي كند تاثيرگذار خواهد بود.

همانطور كه ميدانيد، رنگ ها يكي از المان هاي بصري قوي در طراحي گرافيك مي باشند كه مي توانند به صورت رواني بر احساس بيننده تاثير گذارند. از همين رو يكي از چالش هاي پيش روي طراحان آن است كه رنگ هايي را انتخاب كنند كه علاوه بر زيبايي بصري، احساسي مثبت نيز ارائه دهند.

شما در اين عرصه مي توانيد اصول روان شناسي رنگ ها را مطالعه كنيد، تاثير و حتي مفهوم تجاري هر رنگ را بشناسيد و مطابق با آن تصميم بگيريد. اما يكي از منابع بسيار در دسترس و الهام بخش شما مي تواند طبيعت زيباي پيرامون شما باشد. رنگ هايي كه در طبيعت و فصل هاي مختلف وجود دارند، داراي هارموني و تضاد هستند. شما مي توانيد به صورت زنده مشاهده نماييد كه چه رنگ هايي مي توانند در كنار هم قرار گيرند و ظاهر كلي آن ها در كنار هم چگونه خواهد بود.

براي نمونه مي توانيد تصاوير و عكس هاي طبيعت را از طريق اينترنت تهيه كنيد و با يك كالر پيكر رنگ ها را از درون آن انتخاب نماييد و در طراحي سايت خود مورد استفاده قرار دهيد. اين تصاوير مي تواند شامل رنگ هاي جنگل، دريا، حيوانات، ميوه ها و مانند آن باشد. همانطور كه ميبينيد طبيعت منبعي بسيار غني و نامحدود براي ذهن خلاق شما مي باشد، پس همين حالا دست به كار شويد.


اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *