طراحی سایت

ده نمونه ازبهترین ها در طراحی سایت مدارس در دنیا(قسمت دوم)

مدرسه دخترانه آرچر

سایت مدارس دخترانه

استفاده از عناصر ساده درطراحی سایت و ترکیب رنگ های درخشان و زنده، بازدید از این وب سایت را برای بیننده جذاب تر کرده است. به غیر از منوی ابزار که بالای عنوان قرار گرفته است، منوی اصلی با رنگ هایی شاد در وسط صفحه خودنمایی کرده و تصاویری از جریان روزمره ی این مدرسه از مقابل چشمان کاربر عبورمی کند.
کدگذاری رنگی در تمام بخش‌های اصلی سایت به چشم می‌خورد که به ‌سادگی نشان می ‌دهد در هر زمان در کدام قسمت وب سایت قرار داریم. وب سایت مدرسه ی آرچر اهمیت خانواده در پشتیبانی دانش آموزان و تصمیم‌ گیری برای آنان را درک کرده و به همین جهت، صفحه‌ای بسیار خلاقانه و جالب صرفاً برای پدربزرگ و مادربزرگ‌ها در نظر گرفته است. به‌علاوه، چندین روش برای ارتباط  و آشنایی با مدیریت مدرسه به ‌واسطه ی ویدئو، لینک به وبلاگ، تامبل، توئیترارائه می‌دهد.
آدرس وب‌سایت: www.archer.org

مدرسه سنت جورج

سایت مدرسه زیبا
مدرسه سنت جورج، با استفاده از بهترین طراحی سایت ، برند خود را به ‌خوبی نشان می ‌دهد. علاوه بر منوی اصلی، که از «زیر لایه» به سمت بالا باز می‌شود، صفحه اصلی این وب‌ سایت، فرهنگ مدرسه را با نمایش نقاط قوت مانند برنامه تحصیلی سختگیرانه، فضای باز و محوطه ای چشم نواز کنار ساحل، و پانسیون شبانه‌ روزی به طور داستان گونه بیان می‌کند و به‌ وضوح نشان می‌دهد که نه تنها مدرسه، مدرسه‌ای معمولی نیست؛ بلکه وب‌ سایت آن هم معمولی نیست.
در صفحه اصلی ورود ،منوی چرخشی با ارائه گزینه‌ های:
A-    بپرسید
B-    بازدید کنید
C-    واجد شرایط بودن خود را برای ثبت نام بسنجید
به چشم می خورد که کار را برای کاربرآسان نموده است.
همچنین این وب‌ سایت از پاپ آپ خودکار برای اطلاع ‌رسانی به‌ موقع در مورد مسائل حقوقی حساس مربوط به مدرسه استفاده می ‌کند که اقدامی بسیار هوشمندانه است.
آدرس وب‌سایت: www.stgeorges.edu

مدرسه گرامر دخترانه منتون

وب سایت زیبا

تنها ما نیستیم که این طراحی سایت را تحسین می ‌کنیم. انجمن بازاریابی وب به آن امتیاز بهترین وب ‌سایت مدرسه را اعطا کرده است. مدرسه گرامر دخترانه منتون از رنگ سفید به زیبایی استفاده کرده است وبا انتخاب بسیار هوشمندانه رنگ قرمز در آن فضای سفید شما را به جایی که می‌ خواهید بروید هدایت می کند. برای مثال، کت‌های قرمز در تصاویر، دکمه‌های قرمز رسانه‌های اجتماعی و… با این حال استفاده از این رنگ بیش‌ ازحد جلوه نمی ‌کند. نکته جالب ‌توجه دیگر درطراحی سایت حرفه ای دکمه قرمز رنگ در پایین صفحه اصلی است که شما را به نقشه سایت منتقل می کند. این کار با حفظ امکان جستجوی آزادانه ی کاربر در فضای وب سایت به بازدید کننده کمک می کند تا تصویری کلی از اینکه چه چیزی کجا قرار دارد داشته باشد.
 ازذکر این نکته غافل نمانیم که از رنگ متفاوتی مثل آبی برای نشان دادن گزینه‌ی مهم فراخوان ثبت ‌نام استفاده شده است.
آدرس وب‌سایت: www.mentonegirls.vic.edu.au

مدرسه سنت تیموتی

سایت مدرسه مدرن

در طراحی سایت این مدرسه هر کاری که برای داشتن وب ‌سایت حرفه ای لازم است انجام شده :
در ابتدا داستانی بسیارجذاب درباره مدرسه تعریف کرده است. به یاد داشته باشید وب ‌سایت شما بهترین راه برای به اشتراک گذاشتن داستان‌ ها وافتخارات شماست. مدارک و مستندات نیز یکی از قوی ‌ترین ابزارها برای پشتیبانی و تصدیق اظهارات شما می باشد که مدرسه سنت تیموتی از این ابزار به‌ شکل حرفه ای استفاده کرده است. نقل ‌قول‌ها و بیان تجربه های رضایت بخش از فارغ‌ التحصیلان و والدین آنها در پایین صفحه اصلی بازدیدکننده را به استفاده از خدمات این مجموعه ترغیب می کنند.
آن‌ها به طور ویژه روی عکاسی با کیفیت و حرفه ای زمان گذاشته ‌اند که برگ برنده ی بسیارخوبی محسوب می شود.
بخش عالی دیگری از وب ‌سایت مدرسه وبلاگ مدیر مدرسه است که نه تنها توسط خود مدیر بلکه توسط متصدیان مختلف نوشته شده است. وبلاگ نویسی راهی عالی برای اشتراک گذاری ایده‌ها و شخصیت سازمان و درعین ‌حال تشویق به مشارکت مخاطبان می باشد.
آدرس وب‌سایت: www.sttimothys.org

اولین آکادمی

وب سایت مدرسه مدرن

این وب سایت با هدف تعامل دو جانبه طراحی شده است این مسئله آن را به یکی از محبوب ‌ترین وب ‌سایت‌ها در این لیست تبدیل نموده است. از ابتدای ورود به وب سایت، بازدیدکننده با گزینه ‌های بسیاری برای برقراری ارتباط که به صورت چرخشی نمایان است مواجه می شود. عناوین کوتاه، تیزرهای ساده، و کلید ورودی واضح و مشخص برای آیتم‌هایی مانند نمایش کریسمس، همگام‌سازی تقویم مدرسه با تقویم شخصی شما، اخبار و اطلاعیه‌های ویژه و حتی فراخوان استخدام معلم را به نمایش می ‌گذارد.
 صفحه ‌بندی اصلی سایت به خودی خود شبیه یک اینفوگرافیک جامع است و شامل آمار و ارقام قانع کنندهای  است که باعث می‌شوند بخواهید در این مدرسه نام ‌نویسی کنید.
آدرس وب ‌سایت: thefirstacademy.org

 طراحی سایت مدارس و ده معیار ارزیابی آن

در زمینه ی طراحی وب‌ سایت اینترنتی ، به جز اجتناب از ده مورد مهلک در زمینه طراحی سایت ، تمام 10 مدرسه ی برترلیست در چند مورد مشترک خوب عمل کرده‌اند.
1. طراحی سایت در قالب واکنش گرا (ریسپانسیو= سازگار با هر دستگاه نمایشگرتلفن همراه و تبلت)
2.ادغام و بارگذاری لینک رسانه های  اجتماعی
ازجمله نکات قابل توجه بهترین سایت برای مدرسه ها هستند.
ازآنجا که وب‌ سایت شما باید به‌ آسانی و به سرعت  قابل گشایش در هر دستگاهی باشد، استفاده از یک منوی واضح و منظم برای سازگاری با چارچوب‌های واکنش گرا ضرورت دارد. بازدیدکنندگان باید راه‌ های زیادی برای ارتباط از طریق کانال‌ های رسانه‌های اجتماعی محبوب شما داشته باشند.

3. تصاویر از چهره با کیفیت بالا و ویدئو نمره بالاتری می ‌گیرند. (هرچه چهره بیشتر، ویدئو بیستر، بهتر)
4. سادگی کلی باید در طراحی سایت شما به چشم بخورد (به محصولات اپل دقت کنید).
5. لینک‌های دسترسی سریع و اطلاعات متداول- برای مثال، اخبار و اطلاعات تقویم- باید در معرض دید باشند.
6. بسیاری از وب‌ سایت‌های خوب مدارس از سایت‌های تجاری الهام می ‌گیرند که رویکرد شبکه (گرید) و صفحه ‌بندی کارتی (مانند Pinterest) دارند. این فرمت با قابلیت اسکرول کردن به صورت نزولی و صعودی، بهترین فرمت مورد استفاده محسوب می‌شود وبه بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد تعیین کنند به چه ترتیبی می ‌خواهند محتوا را مطالعه کنند.

یکی از الزامات هر شرکت طراحی سایت این است، توجه داشته باشد بقیه در چه زمینه خوب عمل کرده‌اند.
شرکت طراحی وب سایت وب وان به خودم می‌بالد که در زمینه روندهای طراحی وب سایت به ‌روز بوده و دائم تلاش می‌کند اطلاعات خود را بهبود بخشیده و با شما درمیان بگذارد.

مطالب مرتبط


نکاتی در رابطه با طراحی سایت فروشگاهی

انتخاب تصاویر مناسب برای بنر در طراحی وب سایت

برترین های طراحی سایت فروشگاهی در سال 2018(قسمت دوم)

راهکار های طراحی سایت اینترنتی در سال 2018

شش روند طراحی سایت اینترنتی برای سال 2018

 


اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *