طراحی سایت

دلیل تفاوت قیمت طراحی سایت در شرکت های مختلف چیست؟

اگر پرس و جو کرده باشید، حتما می دانید که قیمت طراحی سایت در شرکت های مختلف یکسان نیست. آیا می دانید دلیل تفاوت قیمت طراحی سایت در این شرکت ها چیست؟ به نظر شما چه عواملی موجب ایجاد این تفاوت قیمت می شوند؟
همان طور که در جریان هستید، وجود یک وب سایت برای موفقیت و پیشرفت همه کسب و کارهای امروزی ضروری است. حتی اگر پنجاه سال از قدمت کسب و کارتان می گذرد، اما وب سایت ندارید؛ باید بدانید که دیر یا زود شکست خواهید خورد.
افزایش تقاضا برای طراحی سایت شرکت های کوچک و بزرگ بسیاری را بر آن داشته است که به فعالیت در این زمینه بپردازند. شاید شما هم به آن دسته از افرادی تعلق دارید که بارها و بارها اقدام به طراحی سایت نموده و با دیدن هزینه های هنگفتی که برخی از شرکت ها برای انجام این کار درخواست می نمایند، پشیمان شده اید. حقیقت این است که میان هزینه پیشنهادی مطرح شده از سوی شرکت های طراحی سایت مختلف اختلافات چشمگیری وجود دارد. این موضوع علاقه مندان به طراحی وب سایت را مقداری گیج کرده است.

جالب و در عین حال لازم است بدانید که فاکتورهای گوناگونی وجود دارند که دست به دست یکدیگر داده و این اختلاف قیمت چشمگیر را پدید می آورند. در ادامه مهم ترین عوامل اثرگذار بر تفاوت قیمت طراحی سایت در شرکت های مختلف را معرفی نموده و مورد بررسی قرار می دهیم.

عوامل اثرگذار بر تفاوت قیمت طراحی سایت در شرکت های مختلف

کیفیت طراحی

قبول کنید که کیفیت طراحی سایت همه شرکت ها یکسان نیست. سایت طراحی شده توسط برخی از شرکت ها از کیفیت بالایی برخوردار بوده و مسلما گران تر است. این در حالی است که کیفیت کار گروهی از شرکت ها چنگی به دل نمی زند. پس تعجبی ندارد که هزینه دریافتی به مراتب کمتر باشد.
توجه داشته باشید که امکانات ارائه شده توسط
شرکت طراحی سایت تاثیر به سزایی بر هزینه نهایی دارد. وجود برخی از امکانات و قابلیت ها ضروری است و نبود آن ها عملکرد سایت را دچار مشکل می کند. این در حالی است که برخی دیگر از آن ها آپشن محسوب شده و بدون شک بهره مندی از آن ها هزینه هایی را در پی خواهد داشت. طراحی سایت باید به گونه ای باشد که ایمنی سایت شما را تضمین نماید. از دیگر امکاناتی که کیفیت طراحی سایت را بهبود داده و به تبع هزینه های ناشی از طراحی را افزایش می دهند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پنل مدیریت اختصاصی
  • سرعت بالا
  • مدیریت حرفه ای مشتریان
  • گزارش های تحلیلی سایت
  • مرتب سازی و فیلتراسیون قوی
  • قابلیت اتصال به سیستم های پستی متنوع
  • مدیریت کاتالوگ و سفارشات

سئو

بهینه سازی داخلی یا همان سئو سایت هم تاثیر چشمگیری بر کیفیت سایت دارد. سئو حرفه ای سایت موجب ارتقا رتبه آن در رتبه بندی موتور جستجوی گوگل شده و اعتبار آن را به طور قابل توجهی افزایش می دهد. آیا تمایل دارید سایتتان در میان نتایج جستجو حضور داشته باشد؟ آیا دوست دارید ترافیک ورودی به سایت شما افزایش یافته و بدین ترتیب فروش و درآمد حاصل از سایت بیشتر شود؟! در چنین شرایطی باید هزینه بیشتری به شرکت های طراحی سایت بپردازید و از آن ها بخواهید که برنامه نویسی سایتتان را مطابق با اصول سئو انجام دهند.

گرافیک سایت

تاثیر گرافیک سایت بر هزینه طراحی سایت بر هیچ کس پوشیده نیست. هرچه سایت طراحی شده از نظر نوع و ساختار گرافیکی پیچیده تر باشد، هزینه دریافتی توسط شرکت بیشتر خواهد بود. لازم به ذکر است که استفاده از برخی عناصر گرافیکی در طراحی سایت اگر چه ممکن است هزینه بر باشد، اما زمینه ساز ارتباط بهتر کاربر با وب سایت می شود. این موضوع تاثیر شگفت انگیزی بر افزایش بازدید از سایت و درآمد حاصل از فروش دارد.

کد نویسی اختصاصی

یکی از مهم ترین نکاتی که در هنگام سفارش طراحی سایت و تخمین قیمت مورد توجه ویژه قرار می گیرد، استفاده از سایت آماده یا کدنویسی اختصاصی است. نخست این موضوع را مشخص کنید که قصد دارید از سیستم های مدیریت محتوا استفاده کنید یا می خواهید کار طراحی و راه اندازی سایت را به شرکت های متخصص در این زمینه سپرده و از آن ها بخواهید که کدنویسی سایت را به صورت اختصاصی انجام دهند؟
هر یک از روش های فوق هزینه مختلفی را برای شما در پی خواهند داشت. جالب و در عین حال لازم است بدانید که هزینه طراحی سایت با سیستم های مدیریت محتوا که آن ها را تحت عنوان CMS
نیز می شناسید، بسیار مقرون به صرفه تر از طراحی سایت به صورت اختصاصی است. در روش اختصاصی کدنویسی از ابتدا انجام شده و از آن جا که کدهای نوشته شده تنها مختص به سایت شما است، هزینه دریافتی بیشتر خواهد بود. سایت هایی که به صورت اختصاصی طراحی می شوند، منحصر به فرد بوده و هیچ نمونه مشابهی در اینترنت نخواهند داشت.

هزینه های عملیاتی شرکت

هزینه های عملیاتی شرکت های طراحی سایت از جمله هزینه هایی هستند که گاها از چشم مشتریان پنهان می مانند. هزینه خرید و تمدید دامنه، هزینه خرید و تمدید هاست، هزینه خرید بک لینک، هزینه تبلیغات و عکاسی محصولات نمونه هایی از هزینه های عملیاتی این شرکت ها به شمار می آیند.

هزینه خرید دامنه و تمدید آن

دامنه سایت را با توجه به نوع آن با پسوندهای گوناگونی ثبت می نمایند. به عنوان نمونه ای از پر کاربردترین پسوندهای دامنه سایت می توان به .com و .ir اشاره نمود. لازم به ذکر است که ثبت دامنه سایت برای مدت مشخصی صورت پذیرفته و از همین رو نیازمند تمدید است. شاید عجیب به نظر برسد، اما این یک حقیقت است که قیمت هر یک از این پسوندها متفاوت می باشد. پس این موضوع که آدرس سایتتان با کدام پسوند به اتمام برسد، هزینه مختلفی را به شما تحمیل خواهد کرد. اگر به دنبال ارزان ترین و مناسب ترین دامنه هستید، پیشنهاد ما به شما .ir است.

هزینه خرید هاست و تمدید آن

از هزینه های خرید و تمدید دامنه که بگذریم، نوبت به هزینه های خرید و تمدید هاست می رسد. منظور از هاست فضایی است که محتوای وب سایت را در آن بارگذاری می نمایند. از آن جا که تمام اطلاعات سایت بر روی هاست ذخیره می شوند، بالا بودن امنیت آن بسیار حائز اهمیت است. مسلما این موضوع تاثیر به سزایی در قیمت هاست و به تبع هزینه طراحی سایت دارد. لازم به ذکر است که هزینه خرید هاست با در نظر گرفتن حجم اطلاعات سایت و بازدید از آن فرق دارد. حتی روش طراحی سایت نیز قیمت هاست را تحت تاثیر قرار می دهد.

هزینه تبلیغات و عکاسی

هزینه تبلیغات و عکاسی از دیگر هزینه های عملیاتی شرکت های طراحی سایت هستند. همان طور که می دانید، سایت شما برای دیده شدن نیازمند تبلیغات است. انجام تبلیغ هم بدون صرف هزینه غیر ممکن است. پس این مولفه را هم به لیست عوامل اثرگذار بر تفاوت قیمت طراحی سایت در شرکت های مختلف اضافه کنید. دست نگه دارید! آیا فروشگاه اینترنتی دارید یا محصولات فیزیکی را در سایتتان به فروش می رسانید؟! اگر پاسختان به این سوال مثبت است، لطفا هزینه عکاسی از محصولاتتان را نیز به لیست اضافه کنید!
خلاصه این که تفاوت در هزینه های عملیاتی شرکت نظیر خرید و تمدید دامنه، خرید و تمدید هاست، خرید بک لینک، هزینه تبلیغات و هزینه عکاسی محصولات می تواند باعث تفاوت قیمت طراحی سایت در شرکت های گوناگون گردد.

حاشیه سود شرکت

برخی از شرکت های طراحی سایت حاشیه سود خود را محدود نموده و بدین ترتیب نظر مشتریان را به سوی خود جلب می نمایند. افراد علاقه مند به طراحی سایت با دیدن هزینه های پایین این شرکت ها ترجیح می دهند که کار خود را به آن ها بسپارند. این دسته از شرکت ها اگرچه سود کمتری دریافت می کنند، اما مشتریان بیشتری جذب کرده و در نتیجه درآمد بالاتری کسب می نمایند.
در طرفِ مقابلِ شرکت هایی که حاشیه سود پایینی دارند، شرکت هایی قرار می گیرند که سود بیشتری دریافت می کنند. این موضوع ممکن است دلایل مختلفی نظیر زیاد بودن سابقه شرکت، بالا بودن دستمزد تیم طراحی و… داشته باشد. پس این موضوع مهم را نیز در زمان انتخاب شرکت طراحی سایت مد نظر قرار داده و توجه داشته باشید که همیشه گران بودن به معنای خاص بودن نیست.
گاهی کیفیت خدمتی که از سوی شرکت های طراحی سایت دارای قیمت های مختلف دریافت می کنید، یکی است. پس هزینه اضافه ای که می پردازید، همان هزینه ای است که شرکت به خاطر نام و سابقه و اعتبارش از شما می گیرد!

جمع بندی

اگر برای طراحی سایت به شرکت های مختلف سر زده باشید، حتما تفاوت بارز قیمت در شرکت های مختلف نظرتان را جلب نموده است. گفتنی است که عوامل مختلفی وجود دارند که زمینه بروز این اختلاف قیمت را پدید می آورند. از جمله مهم ترین این عوامل می توان به کیفیت طراحی، کد نویسی اختصاصی، خدمات پشتیبانی، هزینه های عملیاتی، حاشیه سود شرکت و… اشاره نمود.

مطالعه بیشتر:

هزینه طراحی سایت اختصاصی چگونه تعیین می شود؟
طراحی سایت چیست؟
شرکت طراحی وب سایت یا فرد طراح سایت؟
چگونه بهترین شرکت طراحی سایت را انتخاب کنیم؟
یک شرکت طراحی سایت چه می کند؟


اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *