طراحی سایت

حذف این عناصر در وب سایت ضروریست

حذف این عناصر در وب سایت ضروریست

برخی مواقع یکی از مهم ترین مسائل در صفحات وب آن است که برخی عناصر و المان ها در آن وجود نداشته باشد. اطلاعاتی که در طراحی وب استفاده می شوند به قدری وسیع هستند که می توانند طراح را وسوسه کنند که از موارد اضافی در وب سایت بهره ببرند. اما این المان ها چه هستند که باید از آن ها پرهیز کرد.

عناصری که در طراحی وب سایت مورد استفاده قرار می گیرند به منظور ساده سازی تجربه کاربری هستند. بنابراین هرچه بتواند این تجربه را سخت یا ناخوشایند کند باید از میان برداشته شود. برخی از این موارد به شرح زیر می باشد.

آتوپلی برای ویدیوها. این موضوع می تواند کاربران بسیاری را از وب سایت شما دور کند. تصور کنید مخاطب شما در ساعت ناهار خود و یا در خانه به هنگامی که دیگر افراد منزل در حال استراحت هستند به وب سایت شما مراجعه می کند و ویدیویی به صورت اتوماتیک شروع به پخش می کند. این موضوع می تواند تاثیر بسیار منفی داشته باشد، به ویژه اگر ویدیوی شما دارای صدا باشد.

محتوای جامع وکلی. فقط به این دلیل که شما قادر به انجام کاری هستید، دلیل ندارد که آن را انجام دهید. برای نمونه هیچ دلیلی ندارد که کلیه صفحات وب سایت شما دارای ویدیو و عکس های بزرگ باشد. از قرار دادن المان های بصری بی جا بسیار پرهیز کنید چرا که چشم را خسته و ذهن را از مطالب اصلی منحرف می سازد.

عکاسی های بی هدف. یکی از بخش های مهم در طراحی وب سایت تصاویر هستند. به ویژه اگر عکس هایی باشند که توسط افراد حرفه ای گرفته شده اند. اما اگر محتوای شما و تصاویری که در وب سایت قرار می دهید هیچ ارتباطی نداشته باشند و صرفاً برای زیبایی مورد استفاده قرار گرفته باشند زیاد مناسب نخواهد بود. المان های بصری در وب سایت باید با هدف مشخصی مورد استفاده قرار گیرند. در غیر این صورت تنها می توانند سرعت وب سایت شما را کاهش دهند.

اطلاعات تاریخ مصرف گذشته. فردی که به یک وب سایت مراجعه می کند مسلماً به دنبال اطلاعاتی در رابطه با شرکت و کمپانی مربوط به آن سایت می باشد. اگر اطلاعات این وب سایت به روز نباشد موجب می شود که سایت تبدیل به صفحاتی بی فایده و بدون استفاده شود. اطلاعات خود را همیشه به روز رسانی نمایید. این موضوع اهمیت بسیار بسیار بسیار فراوانی دارد.

 

 


اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *