طراحی سایت

برخی المان های پایه در طراحی

المان های پایه در طراحی

خلق یک طراحی زیبا بیش از آنکه نیازمند الهام گیری و ایده های قوی باشد، نیازمند درک درستی از اصول پایه طراحی وب سایت می باشد. با وجود آنکه روند طراحی برای وب سایت دائماً رو به تغییر است المان های پایه ای برای هر وب سایت وجود دارد که طراحان سایت باید کاملاً با آن آشنا باشند.

خط. در هر روند طراحی از خطوط زیادی استفاده می شود. چه شما بخواهید تصویری بکشید و یا بخواهید قالبی برای وب سایت طراحی کنید نیازمند استفاده از خطوط هستید. با استفاده از خطوط شما می توانید فضاها را از یکدیگر جدا نمایید. در هر طراحی چه برای وب سایت چه برای روزنامه و مجله و حتی در مسائل هنری استفاده از خط بخشی جدا نشدنی می باشد.

رنگ. یک از واضح ترین المان ها در طراحی استفاده از رنگ می باشد. به کار گیری رنگ دارای قوانین خاصی می باشد و در حقیقت باید از روانشناسی رنگ ها به منظور استفاده صحیح از آن بهره برد. هر رنگ بیانگر پیام متفاوتی می باشد. ترکیب این رنگ ها در کنار یکدیگر می تواند داستانی را برای ذهن بیننده به تصویر بکشد.

اشکال هندسی. استفاده از اشکال هندسی به طراحی روح می بخشد. این اشکال را می توان با استفاده از رنگ یا خطوط مشخص کرد. ارتباط میان این اشکال در طراحی اهمیت زیادی دارند.

فضا. پیشتر در این زمینه اطلاعات زیادی در اختیار شما قرار گرفته است. استفاده صحیح از فضا موجب میشود که شما بتوانید دید بیننده را به آن سمت که تمایل دارید معطوف نمایید. شما در طراحی خود باید از فضای خالی و پر مناسبی بهره ببرید. اگر طراحی شما شلوغ باشد می تواند ذهن بیننده را خسته کند و تمرکز او را برهم ریزد.

تایپوگرافی. در زمینه طراحی وب سایت بی شک یکی از مهم ترین المان های پایه تایپوگرافی می باشد. همانطور که رنگ ها، اشکال و خطوط می توانند نشان دهند که طراحی شما تا چه اندازه جدی می باشد، بازی با تایپوگرافی نیز نشان دهنده میزان جدیت محتوای شما می باشد. در راستای موضوع تایپوگرافی تا کنون مسائل زیادی را ذکر کرده ایم.

 


اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *