طراحی سایت

انتقال یک پیام به کمک سلسله مراتب بصری

سلسله مراتب بصری در <b><b><b><b><a class=طراحی وب سایت” src=”http://art.4080.ir/images/webone.co/5b2ad98a3a2404e01c74a283021ab2e3897f5bc8.png” style=”width: 720px; height: 250px;” />

هدف هر طراحی آن است که بتواند پیامی را به صورت موفقیت آمیز به بیننده انتقال دهد. سلسله مراتب بصری به شما کمک می کند تا با سازماندهی اطلاعات و عناصر بتوانید این پیام را به سادگی منتقل کنید. سلسله مراتب ها همچنین به شما این امکان را می دهد تا به صورت داستان پردازی پیام خود را القا نمایید.

سلسله مراتب بصری چیست؟ هنگامی که شما اطلاعات را بر اساس اهمیت سازماندهی می کنید، به آن سلسله مراتب گفته می شود. سلسله مراتب بصری ان است که اطلاعات را به صورت بصری سازماندهی نمایید. به منظور به وجود امدن سلسله مراتب، عناصر باید بر اساس اهمیت، از پر اهمیت ترین به کم اهمیت ترین، اولویت بندی شوند. در یک سلسله مراتب بصری، این عناصر به موجب ظاهری که دارند متمایز هستند. برای مرتب سازی این عناصر باید بر این تاکید داشت که در کنار یکدیگر کدام یک اهمیت بیشتر دارد و کدام کمتر، تا بتوان رابطه ای میان آن ها ایجاد کرد.

چه چیز باعث می شود که این موضوع در طراحی وب سایت مهم باشد؟ ترتیب بصری این امکان را به ما می دهند تا مشخص کنیم چه چیز اهمیت دارد و چه چیز بی اهمیت است. هنگامی که ما به عناصر گوناگون، بار بصری بیشتری بدهیم آن ها را مهم تر جلوه خواهیم داد. اگر شما با اصولی از طراحی آشنا باشید که بتوانید چنین ترتیبی را به وجود آورید، قادر خواهید بود در طراحی خود ارتباط بهتر و موفق ترین با بیننده برقرار نمایید.

با استفاده از سلسله مراتب بصری در طراحی وب سایت، بیننده راحت تر می تواند اطلاعات را اسکن کند وآن ها را درک نماید. همین موضوع موجب می شود مخاطب در ارتباط با وب سایت، سریع تر بتواند عملیات مورد نظر خود را به انجام برساند. استفاده از این روش همچنین باعث می شود که طراحی شما زیباتر بنظر برسد، چرا که عناصر با آرایش منظم و چشم نوازی در یک صفحه وب کنار یکدیگر قرار گرفته اند.

حال که شما با مفاهیم سلسله مراتب بصری آشنا شدید، قصد داریم تا در مقاله آینده به این مطلب بپردازیم که چگونه باید این موضوع را پیاده سازی کرد و آن را به وجود آورد.

 


اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *