اتوماسیون اداری, طراحی سایت

7 ویژگی که در رابط کاربری جدید گوگل ادوردز وجود دارند

با اینکه رابط کاربری جدید گوگل ادوردز (یا New Adwords Experience)، هنوز با ویژگی‌های رابط فعلی ادوردز برابری نمی‌کند، اما امکانات و ویژگی‌های جدیدی را با خود به همراه دارد. البته باید گفت که تشخیص و پیدا کردن این امکانات جدید، کار چندان آسانی نیست. با این حال، ما تلاش کردیم که این ویژگی‌ها و امکانات را در این مقاله برایتان جمع‌آوری کنیم.

هرچند، رابط جدید کاربری گوگل ادوردز در دسترس همه قرار نگرفته است و در یک سال گذشته به صورت آزمایشی در اختیار عده‌ای از بازاریابان قرار گرفته است. ظاهراً گوگل تصمیم دارد رابط کاربری جدید ادوردز را تا آخر سال در اختیار همه قرار دهد.

بیشتر افرادی که به رابط کاربری جدید گوگل دسترسی دارند، به صورت مداوم در حال جا‌به‌جایی بین این دو رابط هستند. مطمئناً عادت کردن به رابط کاربری جدید، نیاز به زمان دارد، اما ویژگی‌ها و امکانات جدیدی که در رابط کاربری جدید وجود دارد می‌تواند بازاریابان را به کار کردن با خود تشویق کند.

خب، در ادامه با امکانات جدید موجود در رابط کاربری جدید گوگل ادوردز آشنا خواهیم شد.

بررسی روش‌های قیمت‌گذاری در گوگل ادز + راهنمای انتخاب مناسب‌ترین روشحتما بخوانید: بررسی روش‌های قیمت‌گذاری در گوگل ادز + راهنمای انتخاب مناسب‌ترین روش

ویژگی‌ها و امکانات رابط کاربری جدید گوگل ادوردز

افزونه‌های ارتقا (Promotion Extensions)

افزونه‌های ارتقا (یا Promotion Extension) به شما کمک می‌کنند تا بتوانید برخی از پیشنهادات خاص خود را در نتایج جستجو، برجسته کنید. تنها راه دسترسی به افزونه ارتقای جدید، از طریق رابط کاربری جدید گوگل ادوردز است. با این امکان، تبلیغ خود را بادوام‌تر خواهید کرد و می توانید در قالب یک تبلیغ متنی به محصول، لینک کنید.

آیکون تگ موجود که در تصویر پایین مشاهده می‌کنید، باعث می‌شود تا پیشنهاد شما یه صورت واضح در نتایج جستجو نمایش داده شود. در ادامه، تنظیمات مربوط در رابط کاربری جدید در قالب یک عکس نشان داده‌شده است.

افزونه ارتقا در رابط کاربری جدید گوگل ادوردز

شاخص درآمد (Household Income) در جستجوها

گزارش‌های مالی و هدفگیری شاخص درآمد (Household Income) برای کمپین‌های جستجو در زبانۀ دموگرافیک (Demographics) رابط کاربری جدید قرار دارد. در رابط قدیمی گوگل ادوردز، اهداف مالی (Household Income) تنها از طریق موقعیت مکانی (Location Targeting) اعمال می‌شدند.

به این ترتیب، به لطف نمودارهای موجود در بالای صفحه، به‌راحتی می‌توانید فعالیت کمپین‌هایتان را زیر نظر بگیریئ. همچنین، تنظیمات مربوط به پیشنهادات و مزایده‌ها (Bid Adjustment) می‌توانند در سطح کمپین یا Ad Group اعمال شوند.

شاخص درآمد یا Household Income در رابط کاربری جدید گوگل

صفحه مخاطبان (Audiences Page)

صفحه مخاطبان جدید، مکانی واحد را برای مدیریت انتخاب هدف و بهینه‌سازی مخاطبین فراهم می‌کند. همچنین، از اصطلاحات جدیدی برای انتخاب هدف مخاطبان در رابط کاربری جدید گوگل ادوردز استفاده‌شده است. اصطلاح Target and Bid در رابط کاربری جدید به Targeting و Bid Only به Observations تغییر نام داده است.

چگونه به تبلیغ گوگل خود شماره تماس ایران اضافه کنیم؟حتما بخوانید: چگونه به تبلیغ گوگل خود شماره تماس ایران اضافه کنیم؟

صفحه مخاطبان در رابط کاربری جدید گوگل ادوردز

بهبود یافتن سیستم گزارش‌گیری (N-grams)

این قابلیت در جولای سال 2017 سر از گوگل ادوردز درآورد. یک زبانه واژگان (Words) در جعبه جستجوها (جستجوes) که در قسمت Overview کمپین نمایش، برای شما یک نمایه N-gram از کلماتی را نشان می‌دهد که از طریق آن‌ها کمپین تبلیغاتی شما در نتایج جستجو نمایش داده شده‌اند. در حقیقت، N-gram اسکریپت جدید گوگل ادوردز است که به کمک آن می‌توانید بهترین و بدترین کوئری‌های جستجوی کمپین تبلیغات گوگل خود را شناسایی کنید.

در تصویر زیر، هر چه خطوط اطراف یک کلمه تیره‌تر باشد، تأثیر آن بیشتر بوده است. اشاره‌گر را بر روی هر کلمه نگه‌دارید تا کوئری جستجوی شامل این کلمه، تعداد نمایش، کلیک‌ها و نرخ تبدیل هر یک از آن‌ها را مشاهده کنید. این امکان به شما کمک می‌کند تا عملکرد یک کلمه یا عبارت را در گستره عظیمی از کوئری‌های جستجو تحلیل کنید (به جای آنکه هر کلمه را به صورت جداگانه بررسی کنید).

رابط کاربری جدید گوگل ادوردز، سیستم گزارش‌گیری بهتری را ارائه می‌کند تا میزان هزینه‌ها و پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) کمپین‌های خود را راحت‌تر، تحلیل و بررسی کنید.

N-grams در رابط کاربری جدید گوگل ادوردز

همچنین، رابط کاربری جدید گوگل ادوردز گراف‌ها و هیت‌مپ‌های (Heatmaps) مربوط به عملکرد تبلیغات شما را در روزها و ساعت‌های هفته نشان می‌دهد. این قابلیت به شما امکان می‌دهد تا عملکرد و میزان بازدهی تبلیغات گوگل خود را در تمام ساعات روز به دقت بررسی کنید. به این ترتیب، با کمک این قابلیت خواهید دانست که بهترین زمان راه‌اندازی تبلیغ‌تان چه روزها و چه ساعاتی است.

رابط کاربری جدید گوگل ادوردز

دنبال یه کار پر درآمد از اینترنتی؟

تو دوره فرصت‌های اینترنتی بهترین راه رو بهت نشون میدیم!
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

شروع می‌کنم

021-58438داخلی 1

تنظیمات پیشرفته پیشنهادها و مزایده‌ها (Bid Adjustments)

 تنظیمات فعلی پیشنهادها و مزایده‌ها (Bid Adjustments)،با ویژگی‌های گیج‌کننده‌ای که دارد، حتماً باعث سردردهای هفتگی برای شما خواهد شد. رابط کاربری جدید گوگل ادوردز، تنظیمات پیشرفته‌ای برای پیشنهادها و مزایده‌ها (Bid Adjustments) را برای کاربران خود تعبیه کرده است. در تنظیمات جدید شما قادر خواهید بود اعمالی خاص را با توجه به صفحه نتایج موتور جستجو، مانند اضافه کردن افزونه تماس (Call Extension) یا تماس کمپینی (Call-Only Campaign) انجام دهید. این قابلیت به شما کمک می‌کند تا تبلیغات خود را برای جستجوهای موبایل بهینه‌سازی کنید.

با این تفاسیر، می‌توان نتیجه گرفت که تنظیمات Bid بهبودیافته است، یعنی حداقل هنگام کار با آن تصمیم بنمی‌گیرید موهای خود را بکنید.

از یک آژانس تبلیغات گوگل چه سوالاتی بپرسیم؟حتما بخوانید: از یک آژانس تبلیغات گوگل چه سوالاتی بپرسیم؟

Bid Adjustments

ویژگی‌هایی که در آینده بر روی رابط کاربری جدید گوگل ادوردز مشاهده خواهید کرد!

قابلیت‌های جدید دیگری نیز وجود دارند که تا چند ماه آینده بر روی گوگل ادوردز اضافه می‌شوند. امکاناتی مانند:

عملکرد صفحه فرود (Landing Page Performance)

در رابط کاربری جدید گوگل ادوردز، تبلیغ‌کنندگان قادر خواهند بود تا آمار و عملکرد بخش‌های مختلف صفحه فرود خود را در یک جا مشاهده کنند. صفحه فرود جدید شبیه به صفحات تبلیغات و کلمات کلیدی خواهد بود. هدف این است که به تبلیغ‌کنندگان کمک شود تا عملکرد تبلیغ و تجربه کاربری خود را بهبود بخشند (به ویژه بر روی تلفن همراه). این قابلیت، به احتمال زیاد تا اواخر امسال در رابط کاربری جدید اضافه می‌شود.

مخاطبان در بازار سفارشی (Custom In-market Audiences)

معمولاً مخاطبان در بازار به کمپین‌های جستجوی گوگل سر می‌زنند. به همین دلیل گوگل سرویس In-market Audiences را که می‌تواند بر اساس وب‌سایت تبلیغ‌کننده، عملکرد تبلیغاتی و اهداف کسب و کار باشد، راه‌اندازی خواهد کرد. این قابلیت پیشتر بر روی سرویس Display Network وجود داشت، و گوگل قصد دارد آن را بر روی جستجو Network نیز راه‌اندازی کند. این سرویس در حقیقت بر اساس جستجوی کاربران، قصد و نیت آن‌ها را تشخیص می‌دهد. زمانی که کاربر یک مرحله پیش از خرید محصول قرار دارد، گوگل تبلیغات مرتبط را به او نمایش می‌دهد. اواخر امسال شاهد حضور این سرویس، در رابط کاربری جدید گوگل ادوردز خواهیم بود.

Google Attribition

این محصول در کنفرانس گوگل مارکتینگ نکست (Google Marketing Next) معرفی شده است. این محصول اختصاصی، به زودی به رابط جدید اضافه خواهد شد. احتمالا تا قبل از پایان امسال این ویژگی را خواهیم دید. این امکان در حقیقت، ساده شده‌ی نسخه Attribution 360 است. گوگل اعلام کرده است به وسیله این امکان جدید، آمار بهتر و دقیق‌تری از Google Adwords و Google Analytics را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

آپلود میزان تراکنش‌های فروشگاه

فروشندگان آنلاین می‌توانند به‌طور مستقیم یا از طریق یک نرم‌افزار واسط (Third-Party)، تراکنش‌های فروشگاه خود را به گوگل ادوردز انتقال دهند. زمان دقیق آمدن این ویژگی هنوز معلوم نیست، اما در رابط کاربری جدید شاهد حضور این ویژگی نیز خواهیم بود.

نتیجه‌گیری

ادوردز نیز مانند دیگر سرویس‌های گوگل در حال قدرتمندتر شدن و تغییر ساختار خود با توجه به نیازهای کاربران است. بااین‌حال، هنوز رابط کاربری جدید تمام ویژگی‌های نسخه قدیمی خود را ندارد، برای مثال، جای خالی افزونه‌های قیمت در رابط کاربری جدید احساس می‌شود. البته باید تا پایان امسال منتظر ماند تا ویژگی‌های جدید این رابط کاربری هم سر از تخم بیرون بیاورند! در رابط کاربری جدید از پیچیدگی‌های نسخه قبل کاسته شده و با توجه به ویژگی‌های مذکور، راحتی کاربر اولویت اول طراحان گوگل در این نسخه بوده است.

این تمام مواردی است که ما در حال حاضر درباره گوگل ادوردز می‌دانیم، اگر موردی ذهن شما را درباره رابط گرافیکی جدید گوگل ادوردز درگیر کرده است، آن را با دیدگاه‌های خود با ما به اشتراک بگذارید.

منابع: Wordstream و جستجوengineland

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *