طراحی سایت

گیم سرور چیست؛ مزایا و ۵ نوع آن

گیم سرور چیست. سرور بازی یک سرور فیزیکی یا مجازی است که کپی سمت سرور یک بازی را میزبانی می‌کند. برای آن که بدانید گیم سرور چیست میتوان گفت گیم سرور به بازیکنان مکان های مختلف اجازه می‌دهد تا به سرور میزبان متصل شوند و بتوانند به دنیای مجازی بپیوندند و با هم بازی کنند. در این مقاله به شما خواهیم گفت گیم سرور چیست و در ادامه با انواع آن آشنا خواهیم شد.

سرور بازی چیست؟

 گیم سرور چیست

گیم سرور یا سرور بازی یک سرور محلی یا راه دور است که توسط کلاینت های بازی برای انجام بازی های چند نفره استفاده می‌شود. اکثر بازی هایی که از طریق اینترنت انجام می‌شوند با اتصال به سرور بازی کار می‌کنند.

سازندگان بازی با خرید سرور یا خرید سرور HP، چندین سرور (جهت اطلاع از این که سرور چیست اینجا کلیک نمایید.) راه‌اندازی می‌کنند که به افراد از سراسر جهان اجازه می‌دهد با هم ارتباط برقرار کنند و با هم بازی کنند. در حالی که این یک گزینه عالی برای برخی از افراد است، کسانی که بازی را جدی‌تر می‌دانند می‌خواهند یک سرور اختصاصی از قبل راه‌اندازی شده ویا با خرید سرور مجازی آن را به طور کامل در دسترس خود داشته باشند. جهت اطلاع از این که سرور مجازی چیست اینجا کلیک نمایید.

سرورهای مستفر در دیتاسنتر (جهت اطلاع از این که دیتاسنتر چیست اینجا کلیک نمایید.) یک برنامه یا دستگاه کامپیوتری است که خدماتی را به برنامه کامپیوتری دیگر و کاربر آن که به عنوان کلاینت نیز شناخته می‌شود، ارائه می‌دهد. در یک مرکز داده، کامپیوتر فیزیکی که یک برنامه سرور روی آن اجرا می‌شود نیز اغلب به عنوان سرور نامیده می‌شود. آن دستگاه ممکن است یک سرور اختصاصی باشد یا ممکن است برای مقاصد دیگر استفاده شود. جهت اطلاع از این که سرور چیست اینجا کلیک نمایید.

امروزه انواع سرور های محتلف اعم از لینوکس (جهت اطلاع از این که لینوکس چیست اینجا کلیک نمایید) و ویتدوز، همراه با وب سرورهای آپاچی (جهت اطلاع از این که آپاچی چیست اینجا کلیک نمایید) ، nginx (جهت اطلاع از این که nginx چیست اینجا کلیک نمایید) ، iis، سنتوس (جهت اطلاع از این که centos چیست اینجا کلیک نمایید) و…. ارائه میشوند.

چند نوع اصلی از سرورهای اختصاصی و سرور محازی وجود دارد:

  • سرورهای مدیریت شده
  • سرورهای مدیریت نشده
  • سرورهای وب سایت ها
  • سرورهای ایمیل
  • سرورهای بازی

امروزه، بازی های ویدیویی به یک فعالیت اجتماعی تبدیل شده است که در آن مردم در سراسر جهان می‌توانند به صورت آنلاین ملاقات کنند، تیم تشکیل دهند و شروع به بازی کنند. شما در واقع می‌توانید بخشی از یک جامعه بزرگ جهانی از گیمرها با علایق مشترک باشید. از جمله بازی‌های چندنفره که بسیار محبوب شده‌اند، Counter-Strike، Minecraft، Rust، Starbound، Ark، Space Engineers و غیره هستند.

در دنیای بازی های مدرن امروزی، اکثر مردم ترجیح می‌دهند بازی های آنلاین را با افراد دیگر انجام دهند. برای برخی از بازی‌ها، این به معنای همکاری برای پیشرفت در بازی است و در برخی دیگر، به معنای رقابت است و در برخی بازی‌ها، می‌تواند به معنای هر دو باشد. برای انجام بیشتر بازی‌های آنلاین، همه کسانی که با هم بازی می‌کنند باید به یک سرور متمرکز متصل شوند که بازی را کنترل می‌کند و اطمینان می‌دهد که همه بازیکنان به درستی همگام‌سازی شده‌اند.

ریموت گیم سرور چیست؟

ریموت گیم سرور چیست

سرورهای بازی از راه دور (RGS) سروری هستند که بازی های آنلاین را تقویت می‌کنند. اینها سرورهای توسعه دهنده هستند که میزبان بازی هستند و سرورهایی هستند که بازیکنان هنگام بازی از طریق پلتفرم‌های بازی شخص ثالث با آنها تعامل می‌کنند تا نتیجه، برد یا باخت را در هر بازی تعیین کنند.

 listen server چیست؟

 listen server چیست

سرورهای بازی را می‌توان به سرورهای شنیداری و سرورهای اختصاصی طبقه بندی کرد. listen server، به بازیکن اجازه می‌دهد تا هم میزبان بازی باشد و هم در آن بازی به طور همزمان شرکت کند. اما هنگام بستن کلاینت، سرور نیز بسته میشود.

سرورهای Listen عمدتاً توسط افراد در LAN به جای اینترنت، اداره می‌شوند، و معمولاً به دلیل نیازهای پردازشی زیاد و پهنای باند مورد نیاز سرورها و کلاینت‌هایی که روی یک دستگاه کار می‌کنند، به تعداد کمی‌ارائه میشود.

اکثر بازی هایی که امکان بازی آنلاین را فراهم می‌کنند دارای دو قطعه هستند. بازی واقعی که روی کامپیوتر محلی بازیکن نصب می‌شود و بخشی سمت سرور دارند.

برنامه ای که روی سرور نصب شده است با قابلیتی ساخته شده است که به افراد این اجازه را می‌دهد برای هماهنگی بازی به آن متصل شوند. همچنین این سرور دنیای بازی را تولید می‌کند و آن را به همه بازیکنان می‌دهد تا همه در یک محیط یکسان بازی کنند.

هنگام بازی با چندین بازیکن از مکان های مختلف، همه به جای اینکه مستقیماً به یکدیگر متصل شوند، به این سرور متصل هستند. سپس سرور با نسخه‌های محلی بازی در رایانه هر بازیکن ارتباط برقرار می‌کند تا آنچه را که اتفاق می‌افتد به‌روزرسانی کند.

برای مثال، اگر بازیکنی روی یک دکمه کلیک کند تا تفنگ خود را به سمت هدف شلیک کند، سرور داده‌هایی را که نشان می‌دهد کجا و چه زمانی شلیک کرده‌اند، می‌گیرد و آن‌ها را پردازش می‌کند تا نتیجه را تعیین کند به طور مثال چه چیزی را زده است، اثربخشی ضربه، هر گونه پیامد ضربه، و غیره. سپس، سرور آن اطلاعات را به تمام سیستم های پخش کننده دیگر توزیع می‌کند.

این خیلی سریع اتفاق می‌افتد. هنگامی‌که همه چیز به درستی کار می‌کند، سرور این نوع داده‌ها را می‌پذیرد و در کسری از ثانیه توزیع می‌کند. سرور این کار را هزاران بار در دقیقه انجام می‌دهد تا اطمینان حاصل کند که حتی اگر بازیکنان ممکن است صدها مایل از یکدیگر فاصله داشته باشند، همه آنها در یک محیط بازی انلاین هستند.

انواع گیم سرور

انواع گیم سرور

سرور بازی، یک میزبان منبع معتبر رویدادهایی است که در یک MMO رخ می‌دهد. برای اینکه به مشتریان خود اجازه دهد اتصال را حفظ کنند، سرور باید داده های کافی را در مورد وضعیت داخلی خود ارسال کند و بتواند ورودی هر بازیکن را دریافت و پردازش کند.

چند نوع سرور بازی وجود دارد:

۱.سرور اختصاصی

سرور اختصاصی

سرورهای اختصاصی سرورهایی هستند که مستقل از مشتری کار می‌کنند. این سرورها می‌توانند توسط افراد اداره شوند، اما معمولاً بر روی رایانه های اختصاصی واقع در مراکز پردازش داده‌ها کار می‌کنند که می‌توانند حتی پهنای باند و قدرت پردازش اختصاصی بیشتری را ارائه دهند.

۲.سرور لیستنینگ

سرورهای لیستنینگ این مزیت را دارند که اساساً رایگان هستند و برای راه اندازی نیازی به زیرساخت خاص یا برنامه ریزی از قبل ندارند، که باعث می‌شود در محیط های LAN که در آن مسائل تأخیر و پهنای باند نگران کننده نیستند، رایج باشند. همچنین آنها در بازی های کنسول رایج هستند.

۳.نظیر به نظیر (peer to peer)

نظیر به نظیر (peer to peer)

در مدل کلاینت/سرور داده های پردازش شده را از سرور دریافت می‌کنند و بدون پردازش زیاد آن را نمایش می‌دهند. در مدل جایگزین “همتا به همتا” یا peer to peer هیچ سروری وجود ندارد: هر سیستم در عوض جریان های ورودی خام هر بازیکن دیگری را دریافت می‌کند و خود نتایج را تعیین می‌کند.

۴.Listen-peer

این نوع تنظیمات از معایب ارتباطات همتا به همتا در بین همه مشتریان جلوگیری می‌کند و جایگزین بهتری برای سرورهای اختصاصی برای افزایش تعداد مشتریان است.

۵.Host migration

Host migration

در این سرور دارای یک ویژگی مفید است. در انواع دیگر، اگر پخش کننده ای که در حال حاضر میزبانی می‌کند به هر دلیلی (خروج، خرابی، اتصال شبکه از دست رفته و غیره) قطع شود، سرور فعلی کار نمی‌کند و گیم پلی به پایان می‌رسد. از ویژگی های دیگر این سرور این است که به یکی از بازیکنان دیگر اجازه می‌دهد تا به عنوان میزبان جدید تعیین شود تا بازی بتواند ادامه یابد.

خصوصیات گیم سرور مناسب

خصوصیات گیم سرور مناسب

خصوصیات مختلفی برای اجرای بازی‌ها بر روی یک سرور خصوصی وجود دارد، از جمله زمان پایین پینگ و امکان اجرای مد برای بازی ها. مزایای خاص بستگی به بازی شما دارد، اما به طور کلی شامل موارد زیر است:

۱. زمان پاسخ سریعتر

یک سرور بازی که به درستی مدیریت می‌شود، زمان پاسخ بسیار سریع (پینگ کم) دارد، به این معنی که اقدامات انجام شده توسط بازیکنان سریعتر در بازی منعکس می‌شود. حتی بهبود کسری از ثانیه در بازی های آنلاین می‌تواند تأثیر چشمگیری بر تجربه گیم پلی داشته باشد.

بدون انتظار در صف برای بازی

سرورهای عمومی‌برای برخی از بازی‌ها نیاز دارند که بازیکنان قبل از پیوستن به بازی بعدی در صف منتظر بمانند. با یک سرور خصوصی، همیشه می‌توانید یک بازی را بلافاصله شروع کنید.

۲. دسترسی انحصاری به بازی

اگر سرور بازی خصوصی را اجرا می‌کنید، کنترل می‌کنید که چه کسی می‌تواند به آن دسترسی داشته باشد. این به این معنی است که دیگر بازی های مورد علاقه خود را با آدم های نابلدی که آن را خراب می‌کنند، انجام ندهید. همچنین به این معنی است که می‌توانید مطمئن شوید که فقط با دوستان یا تیم خود بازی می‌کنید، که برای استراتژی های موثر ضروری است.

۳. کنترل مستقیم

اگر سرور شخصی خود را اجرا می‌کنید، روی همه جنبه های آن کنترل خواهید داشت، از جمله اینکه چه بازی هایی در دسترس هستند، چه تغییراتی مجاز هستند و موارد دیگر.

۴. امکان ایجاد تغییرات (mod)

حالت های بازی بسیار محبوب هستند اما در اکثر سرورهای عمومی‌امکان پذیر نیستند. اگر می‌خواهید به اصلاح بازی های مورد علاقه خود بپردازید، باید به یک سرور خصوصی دسترسی داشته باشید.

سرور اختصاصی یا سرور مجازی؛ کدام یک گزینه مناسبی برای گیم سرور است؟

سرور اختصاصی یا سرور مجازی؛ کدام یک گزینه مناسبی برای گیم سرور است؟

اجرای یک سرویس اختصاصی و یا مجازی و رایانش ابری، (در رابطه با رایانش ابری چیست اینجا کلیک نمایید.) برای گیم وب برای مدت طولانی و مدیریت سرور راهی عالی برای کسب درآمد بوده است و این نوع خاص از میزبانی فرصت های بسیار خوبی را ارائه می‌دهد.

فروشندگان اغلب متوجه می‌شوند که بهترین راه برای افزایش فروش خود ارائه راه حل های میزبانی بسیار متمرکز است. فروش بازی های آنلاین بسیار بزرگ است و افرادی که به آن علاقه دارند علاقه زیادی به سرگرمی‌خود دارند.

در نتیجه راه اندازی یک سرور اختصاصی برای سرورهای بازی با میزبانی خصوصی ممکن است یک فرصت عالی باشد. می‌توانید در رابطه با راهنمای خرید سرور مجازی و اختصاصی اینجا کلیک نمایید.

همجنین می‌توانید در رابطه با مزایای سرور مجازی اینجا کلیک نمایید.

گیم سرور برای چه کسانی مناسب است؟

گیم سرور برای چه کسانی مناسب است؟

بسیاری از گیمرهای جدی سرورهایی می‌سازند تا به طور خاص برای اجرای بازی های آنلاین استفاده شوند. به این ترتیب، آنها نیازی به اشتراک منابع با سایر بازیکنان و کاربران اینترنت در خانه خود ندارند. این به نوبه خود به آنها اجازه می‌دهد تا سرعت خود را بهینه کرده و تاخیر را کاهش دهند.

در همین حال، داشتن یک سرور بازی خانگی به کاربران امکان کنترل کامل بر تجربه خود را می‌دهد. گیمرها با سرورهای شخصی به جای محدود شدن به محدودیت‌ها و قوانین میزبان شخص ثالث، از امکانات بی حد و حصری لذت می‌برند. این شامل کنترل اینکه چه کسی می‌تواند به سرور دسترسی داشته باشد و روی آن بازی کند.

کلام آخر

یک سرور بازی توسط مشتریان یا گیمرها برای اجرای بازی های رایانه ای چند نفره از طریق اینترنت استفاده می‌شود. سرورها به صورت محلی یا از راه دور میزبانی می‌شوند. آنهایی که به صورت محلی میزبانی می‌شوند می‌توانند توسط کسانی که در اینترانت محلی هستند دسترسی داشته باشند، و آنهایی که از راه دور میزبانی می‌شوند می‌توانند از سراسر جهان دسترسی داشته باشند. در صورت نیاز به مشاوره یا اطلاعات بیشتر میتوانید با متخصصین سیتی سایت تماس حاصل نمایید.

[faq]

سوالات متداول


سرور اختصاصی بازی کامپیوتری است که میزبان یک بازی ویدیویی برای یک مشتری است. این نوع سرور اتصال قابل اعتماد، پایدار و سریع به بازی های آنلاین مورد علاقه شما را امکان پذیر می‌کند. سرورهای اختصاصی بازی نسبت به راه حل های میزبانی دیگر، قابلیت های پردازش، حافظه و ذخیره سازی بیشتری را ارائه می‌دهند.


به طور کلی، یک سرور بازی به تمام اجزایی که یک کامپیوتر بازی انجام می‌دهد، به غیر از کارت گرافیک نیاز دارد.


سرورهای بازی از راه دور (RGS) موتوری هستند که بازی های آنلاین را تقویت می‌کنند. در واقع سرورهای توسعه دهنده هستند که کل بازی را میزبانی می‌کنند، و این سرورهایی هستند که بازیکنان هنگام بازی از طریق پلتفرم های بازی شخص ثالث با آنها تعامل دارند تا نتیجه، برد یا باخت را در هر بازی تعیین کنند.


در حالی که بازی‌های تک‌نفره به طور کامل بر روی رایانه شخصی کاربر اجرا می‌شوند، بازی‌های چندنفره آنلاین برای حفظ وضعیت بازی ثابت برای همه بازیکنان، به یک سرور متکی است.


با یک سرور اختصاصی، می‌توانید سرور را به‌صورت تمام‌وقت، بدون وقفه اجرا کنید و چندین بازیکن را برای هر هدف بازی که می‌خواهید میزبانی کنید. اگر علاقه مند به رشد یک جامعه بزرگ و میزبانی بازی های پیچیده هستید، سرور اختصاصی گزینه بسیار بهتری برای شما نسبت به VPS است.

منبع :
digital.com
easytechjunkie.com
eukhost.com
journalofscientifictheoryandmethods.com
reliablesite.net

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *