اتوماسیون اداری, طراحی سایت

بازاریابی پیامکی چیست؟ داستان پیامک‌های بفروشِ اعصاب خردکن!

شما هم مثل خیلی‌ها فکر می‌کنید که پیامک‌های تبلیغاتی روی اعصاب‌ترین تبلیغاتچی‌های روی زمین هستند؟ یا با خودتان می‌گویید کسی که دیگر پیامک نمی‌خواند، پس بازاریابی پیامکی کاملاً منسوخ شده!

خب بیایید یک کار دیگر بکنیم. اصلاً پیامک و تبلیغات پیامکی را فراموش کنید و فکر کنید همچین چیزی وجود ندارد.

حالا فرض کنید شما به شرکت ما مراجعه می‌کنید تا یک روش تبلیغات خوب و کم هزینه به شما معرفی کنیم. اگر به شما بگوییم روشی هست که شما می‌تونید با کمترین هزینه بازدهی خوبی بگیرید آیا کنجکاو نمی‌شوید که بشنوید چیست و چگونه کار می‌کند؟

پس هرچی پیش زمینه ذهنی دارید کنار بگذارید چون می‌خواهیم شما را با تبلیغات پیامکی آشتی بدهیم و زوایایی از آن را برای شما باز کنیم که بدانید پیامک می‌تواند به جذب و مخصوصاً نگهداری مشتری‌های شما کمک کند.

تبلیغات پیامکی چیست؟

همانطور که از اسمش مشخص است تبلیغ پیامکی یعنی در قالب پیامک یا SMS  محصول، شرکت یا برند خودتان را به افراد معرفی کنید.

به‌طور خلاصه بازاریابی پیامکی یعنی جذب و نگه‌داشتن مشتری‌ها از طریق پیامک!

کسب و کارها همیشه به دنبال راهی برای ارتباط برقرار کردن با مشتریان فعلی و بالقوه خود هستند؛ روشی که از نتایج خوب آن مطمئن باشند و به سادگی بتوانند آن را مدیریت کنند. چه روشی بهتر و در دسترس‌تر از تبلیغات پیامکی وقتی که همه در طول شبانه روز گوشی موبایل از دستشان نمی‌افتد و هر لحظه همراهشان است؟

بر اساس تحقیقات انجام‌شده در دنیا حدود 93% از بزرگ‌سالان از یک دستگاه تلفن همراه استفاده می‌کنند و 72% از آنها نیز به گوشی‌های هوشمند دسترسی دارند. به‌طور میانگین مردم 2 ساعت و 51 دقیقه از وقت روزانه خود را در موبایلشان می‌گذارنند. این میانگین وقت گذراندندن در گوشی موبایل است در حالی که بعضی از ما هر چند دقیقه گوشی خود را چک می‌کنیم تا خدای نکرده نوتیفیکیشن جدیدی نیامده باشد و ما ندیده باشیم 🙂

حالا بنطرتان پیامک‌ها از دید افراد پنهان می‌مانند؟

تا اینجا همه‌چیز خوب پیش می‌رود تا…

عده‌ای از کسب و کارها که نمی‌دانند چطور از این روش استفاده کنند به علت هزینه پایین کاربران تلفن همراه را زیر تبلیغات پیامکی خود بمباران می‌کنند.

همین ارسال‌های بی‌ربط و بی اجازه باعث شد تا مخاطبان ایرانی نسبت به تبلیغات پیامکی واکنش منفی داشته باشند و به محض مشاهده یک پیامک‌ تبلیغاتی در اینباکس موبایل خود به سرعت آن را حذف کنند. همچنین، بسیاری از کاربران به دلیل همین موضوع از اپراتور تلفن همراه خود خواستند که شماره آن‌ها را در لیست سیاه پیامک‌های تبلیغاتی قرار دهد تا دیگر پیامک تبلیغاتی دریافت نکنند.

البته اشتباه نکنید، زمانی که می‌گوییم بازاریابی پیامکی مانند سابق داغ نیست منظور ما این است که اگر برای تبلیغات پیامکی خود استراتژی درست نداشته باشید، به این نتیجه‌گیری اشتباه می‌رسید. در ادامه به شما خواهیم گفت که چرا هنوز باید از تبلیغات پیامکی استفاده کنید.

در دوره بازاریابی پیامکی آکادمی سایت ما صفر تا صد این تبلیغات و راه و رسم تبلیغات پیامکی موفق را به شما آموزش می‌دهیم! میپرسید چطور؟ مدرس این دوره همه چیز را تمام و کمال در ویدیو زیر برای شما توضیح داده است. باهم ببینیم:

دنبال یه کار پر درآمد از اینترنتی؟

تو دوره فرصت‌های اینترنتی بهترین راه رو بهت نشون میدیم!
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

شروع می‌کنم

021-58438داخلی 1

تبلیغات پیامکی کنید ولی نه به هر قیمتی!

زمانی بود که هم بسیاری از صاحبان کسب‌و‌کارها با شنیدن هزینه تبلیغات پیامکی به وجد می‌آمدند که سریع یک کمپین تبلیغات پیامکی راه بیندازند، هم مردم از دریافت چنین تبلیغاتی استقبال می‌کردند.

در مقایسه با بسیاری از روش‌های تبلیغاتی، تبلیغات پیامکی هم هزینه کمتری دارد و هم برای کسب و کارهای محلی خیلی خوب جواب می‌دهد. مثلاً تبلیغات محیطی اگرچه می‌تواند توجه بسیاری از مردم را به خود جلب کند اما معایبی مثل هزینه بسیار بالا و محدودیت در پوشش منطقه جغرافیایی را به همراه دارد. علاوه بر این شما نمی‌توانید مخاطبان خود را انتخاب کنید؛ بنابراین چندان نمی‌توانید بر اساس رفتار آنها شیوه تبلیغاتی خود را کنترل کرده و معایب آن را برطرف کنید.

از همه مهم‌تر خیلی از کسب و کارهای کوچک محلی نمی‌توانند همچین هزینه سنگینی را بپردازند و اصلاً بدردشان هم نمی‌خورد.

بعضی‌ها تبلیغات پیامکی را با ایمیل مارکتینگ مقایسه می‌کنند. در حالی که تبلیغات ایمیلی به ساخت قالب، طراحی گرافیکی و تنظیمات  زیادی نیاز دارد، اما تبلیغات پیامکی به راحتی در قالب 160 کاراکتر (70 کاراکتر فارسی) ساخته و ارسال می‌شود. از طرف دیگر در تبلیغات ایمیلی خبری از ارسال تبلیغ بر اساس، سن، جنسیت، نام و علایق مشتری نیست؛ مثلاً خیلی از آقایان تاکنون تبلیغات محصولات آرایشی را از طریق ایمیل خود دریافت کرده‌اند.

گفته‌های بالا تماماً دلایل موثقی برای استفاده از تبلیغات پیامکی به شمار می‌آید. اما یک نکته مهم اینجا وجود دارد، نکته‌ای که ممکن است کل بازاریابی پیامکی شما را از ریشه نابود کند.

مخاطبان شما باید خودشان بخواهند که چنین پیامک‌هایی را دریافت کنند، در غیر این صورت ارسال پیام‌های تبلیغاتی نه تنها تأثیر منفی بر روی برند تجاری شما دارد، بلکه هزینه‌ای اضافی را به شما متحمل می‌کند.

در کل جهان اولویت ارسال تبلیغات پیامکی، رضایت مخاطبان در دریافت چنین تبلیغاتی است.

ولی متاسفانه در کشور ما بیشتر کسب و کارها به رضایت مخاطبان توجه نمی‌کنند و تنها قصدشان از تبلیغات پیامکی معرفی و تبلیغ کسب و کارشان است. این در حالی است که تبلیغات پیامکی زمانی بیشترین اثرگذاری را خواهند داشت که شما به مرور خبرنامه پیامکی خود را گسترش دهید. مطمئناً فردی که به خواسته‌ی خود در خبرنامه پیامکی شما ثبت نام می‌کند، فردی است که مشتاق استفاده از خدمات و محصولات شماست و اگر از نحوه مشتری مداری شما رضایت داشته باشد، بدون معطلی برند تجاری شما را به دیگران معرفی می‌کند.

احتمالاً شما هم جمله معروف هدف، وسیله را توجیه نمی‌کند را شنیده‌اید. این جمله در قبال تبلیغات پیامکی کاملاً صدق می‌کند. این که هدف شما جذب مشتری و افزایش فروش است، دلیل نمی‌شود به هر قیمتی به سمت خواسته خود حرکت کنید.

بالاخره تبلیغات پیامکی خوب است یا نه؟

اگرچه خیلی از کسب و کارها با پیامک‌های تبلیغاتیشان روی اعصاب مردم هستند، اما دلیل بر این نیست که تبلیغات پیامکی روش خوبی نیست. مطمئناً اگر شما از این ابزار درست استفاده کنید و برای اهداف خود برنامه‌ریزی دقیق داشته باشید، پیامک یک راه ارتباطی فوق‌‌العاده و در دسترس برای ارتباط با مشتری خواهید داشت.

تکنیک فروش: دو انتخاب، بیشتر از یک انتخاب می‌فروشدحتما بخوانید: تکنیک فروش: دو انتخاب، بیشتر از یک انتخاب می‌فروشد

این موضوع درباره تبلیغات ایمیلی نیز صدق می‌کند. تبلیغات ایمیلی خیلی قبل‌تر از تبلیغات پیامکی توسط اسپمرها مورد سو استفاده قرار گرفتند. این موضوع باعث شد تا عده‌ای باور کنند که تبلیغات ایمیلی دیگر کاربردی ندارد. اما متاسفانه این جمله صحت ندارد. اگر شما بتوانید به درستی و اصول بازاریابی رضایت مشتریان خود را داشته باشید و کاری کنید که محاطبان خودشان با رضایت کامل ایمیل‌شان را در اختیارتان قرار دهند. مطمئناً بازخورد خوبی از این نوع تبلیغات خواهید داشت. تبلیغات پیامکی نیز دقیقاً به همین شکل است. رضایت مشتری همیشه حرف اول را می‌زند!

استفاده از اس ام اس خدماتی و تبلیغاتی

نرم‌افزارهای پیام رسان یا شبکه‌های اجتماعی جایگزین خدمات پیامکی نیستند، بلکه همسو با این خدمات در راستای اهداف تبلیغاتی شما حرکت می‌کنند.

10 مزیت مهم تبلیغات پیامکی را بشناسید

خب، اگر با تبلیغات پیامکی آشنایی ندارید باید بدانید که این روش از تبلیغات، مزایای مهمی دارد که شاید برخی از آن‌ها کاملاً منحصربفرد باشند. در ادامه با این مزایای تبلیغات پیامکی آشنا می‌شویم:

1. ارسال فوری

ارسال پیامک تبلیغاتی در مقایسه با سایر روش‌های بازاریابی به زمان زیادی نیاز ندارد. تنها کافی است یک متن خوب بنویسید و با فشار دادن یک دکمه، پیامک خود را به هزاران نفر ارسال کنید. علاوه بر این می‌توانید چند نوع پیامک با متن‌های مختلف بفرستید و ببینید کدام متن اثر بیشتری دارد. به این ترتیب شما می‌توانید پیشنهاد جذابی را در کسری از ثانیه به مشتری‌های خود بدهید.

2. تحویل و مشاهده سریع

همانطور که گفتیم پیام‌های متنی در مدت زمان کمی به دست گیرندگان می‌رسد و خوانده می‌شود. بر اساس آمارهای منتشر شده میانگین زمانِ تحویل پیامک به تلفن‌های همراه کمتر از 10 ثانیه است. از طرف دیگر بیشتر افراد گوشی‌هایشان در دسترس است و مرتب آن را چک می‌کنند. در حالی ایمیل را ممکن است یکبار یا دوبار در روز چک کنند.

می‌دانید این ویژگی مهم کجا به‌خوبی حس می‌شود؟

فرض کنید شما صاحب یک رستوران بزرگ هستید. در زمان ناهار که بهترین زمان ارسال sms برای شماست، یک پیام تخفیف یا یک پیشنهاد ویژه برای ناهار همان روز به مشتری‌ها می‌دهید؛ درست زمانی که افراد گرسنه‌اند و دلشان یک غذای خوشمزه می‌خواهد. اما زمانی تبلیغ شما اثرگذار است که همان موقع دیده شود.

می‌خواهیم باز هم تأکید کنیم که زمانی پیامک تبلیغاتی بیشترین اثر را دارد که کاربر برای دریافت پیامک رضایت داده باشد. در غیر این صورت دکمه‌ی حذف، تنها دکمه‌ای است که او میفشارد.

3. دریافت بازخورد سریع از مشتریان

شما می‌توانید از طریق نظرسنجی پیامکی از مردم فیدبک بگیرید و با استفاده از نتایج بفهمید که مخاطبان چه چیزی را دوست دارند و از چه چیز بیزار هستند. این امکان هم برای ارائه خدمات مطلوب به مشتریان مفید است و کمک می‌کند تا کارتان را بهبود دهید. بر اساس برآوردها میانگین زمانی پاسخ مشتریان به نظرسنجی‌های پیامکی کمتر از 6 دقیقه است.

نگران نباشید؛ بسیاری از مردم دوست دارند در نظرسنجی‌های پیامکی شرکت کنند و نظرشان را بگویند. نظرسنجی‌های برنامه 90 را یادتان هست که چقدر پرطرفدار بود؟ شما هم می‌توانید یک نظرسنجی برگزار کنید و از بین افرادی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند به یک نفر به قید قرعه جایزه دهید!

4. نرخ تبدیل بالا

شاید بشود گفت تبلیغات پیامکی اگر به درستی انجام شود، بالاترین نرخ تبدیل را دارند و کاربران گوشی‌های تلفن همراه در مقایسه با سایر روش‌های بازاریابی، بیشترین واکنش را به پیام‌های متنی نشان می‌دهند.

توجه داشته باشید که نرخ تبدیل بیشتر بر روی مشتریان فعلی تمرکز می‌کند، نه مشتریان جدید و بالقوه. برای مثال اگر شما پیامکی درباره یک محصول جذاب و جدید از فروشگاه مورد علاقه‌تان دریافت کنید، مطمئناً برای خرید آن محصول اقدام می‌کنید.  الان هم وب‌سایت‌های فروشگاهی معتبر با ارسال پیامک، کاربران علاقمند را از موجود بودن یک محصول مطلع می‌کنند.

5. سازگاری با انواع گوشی‌های تلفن همراه

تلفن‌های همراه سال‌هاست که در میان مردم هستند و بعید است تا سال‌ها وسیله‌ای جایگزین آن‌ها شود. خیلی وقت است که تمام کمپین‌های تبلیغات دیجیتالی برای تلفن همراه بهینه‌سازی می‌شوند.

یکی از مزایای پیامک این است که ابزار ارتباطی ساده‌ای است که با تمام گوشی‌های تلفن همراه سازگار است و بیشتر کاربران با کارش آشنا هستند؛ بنابراین دیگر لازم نیست نگران دیده نشدن تبلیغات باشید یا اینکه تبلیغات‌تان به درستی به مخاطبان نشان داده نشوند.

قیف فروش چیست؟ چطور فروش ما را زیاد می‌کند؟حتما بخوانید: قیف فروش چیست؟ چطور فروش ما را زیاد می‌کند؟

6. دوستدار محیط زیست

در مقایسه با تبلیغات کاغذی و محیطی، تبلیغات پیامکی کمترین تأثیر را در آلودگی محیط زیست دارد و هیچ ضرری به محیط زیست وارد نمی‌کند. پس اگر به دنبال شیوه‌ای پاک برای گسترش کسب و کار خود هستید تبلیغات پیامکی گزینه مناسبی به نظر می‌رسد. البته این ویژگی برای کلیه روش‌های بارزایابی دیجیتال هم صادق است.

7. ارتباط مستقیم با مخاطب

بسیاری از ما بدون گوشی تلفن همراه از خانه خارج نمی‌شویم. در حقیقت موبایل به طور دائم در 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه‌روز همراه ماست. به جز گفتگوی مستقیم هیچ راه ارتباطی را پیدا نخواهید کرد که به اندازه تبلیغات پیامکی خیلی سریع با مخاطبان مستقیماً در تعامل باشد.

نرخ بازگشت تبلیغات پیامکی رو می دونید؟

اگر می‌خواهید یک سیستم بازاریابی پیامکی موثر راه بیندازید، می توانید روی کمک ما حساب کنید.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

بازاریابی پیامکی

021-41897070داخلی 3

8. تبلیغات پیامک قابل پیگیری است

در صورتی می‌توانید اثربخشی یک کمپین تبلیغاتی را اندازه بگیرید که قابل اندازه‌گیری باشد و بتونید آن را پیگیر کنید و گرنه استفاده از آن تقریباً بیهوده است. بسیاری از سرویس‌های پیامکی، گزارش دریافت پیامک توسط گیرنده را به شما ارائه می‌دهند تا مطمئن شوید که پیامک‌تان با موفقیت به دست مشتریان رسیده است.

البته اگر به دنبال رهگیری هوشمندانه‌تری هستید بد نیست بدانید برخی شرکت‌های فعال در این زمینه‌ تنها به ارائه گزارش دریافت بسنده نمی‌کنند و با قرار دادن لینک‌های کوتاه شده در متن پیامک، مشتریان را به صفحات وب‌سایت یا شبکه‌های اجتماعی خود هدایت می‌کنند. همچنین شما می‌توانید با ارائه‌ی کد تخفیف به مشتریان خود، بازدهی کمپین تبلیغات پیامکی خود را به خوبی اندازه گیری کنید.

9. امکان شخصی‌سازی پیامک

در تبلیغات پیامکی می‌توانید پیام‌ها را برای مخاطبان شخصی‌سازی کنید. مثلاٌ پیام‌ها را بر اساس اطلاعاتی که از مشتریان خود نظیر نام، شغل، علاقه و میزان تحصیلات دارید، بفرستید. خوشبختانه در این راه محدودیت چندانی ندارید و اگر با رعایت ادب و با در نظر گرفتن نیازها و علایق هر گیرنده پیامک‌ها را شخصی‌سازی کنید نتایج بسیار بهتری می‌گیرید.

شخصی سازی کمپین تبلیغات پیامکی برای افراد، تاثیر بسیار بالایی در جذب اعتماد و رضایت مشتریان شما دارد. اگر در حال حاضر از پنل اس ام اس تبلیغاتی استفاده می‌کنید، حتماً این نکته را در پیامک‌های خود لحاظ کنید و تاثیر بازدهی آن را با پیامک‌های غیر شخصی‌سازی شده مقایسه نمایید.

10. مقرون به‌صرفه بودن تبلیغات پیامکی

تبلیغات پیامکی هزینه پایینی دارند؛ البته فکر نکنید که چون این روش ارزان قیمت است پس بی نتیجه خواهد بود. پیامک‌های تبلیغاتی با نرخ باز شدن (دیده شدن) 98% چیزی نیست که به راحتی بتوان از آن گذشت یا روشی دیگر را جایگزین آن کرد. در تبلیغات پیامکی شما می‌توانید با مبلغ بسیار کمی، تعداد بسیاری از مشتریان خود را هدف قرار دهید. این موضوع به این معنی است که شما با مبلغ بودجه خود می‌توانید با بیشترین تعداد مخاطب ارتباط داشته باشید.

اگر افزایش فروش و بهبود ارتباط با مشتریان از اولویت‌های شما محسوب می‌شود، اما زمان و توان مالی بالایی برای سرمایه‌گذاری در دیگر بخش‌های تبلیغات را ندارید، تبلیغات پیامکی می‌تواند برایتان ابزاری مفید، ساده و کم‌هزینه باشد.

 

هدیه سایت ما به شما:

کتاب رایگان آموزش بازاریابی پیامکی. می‌توانید این کتاب را از آکادمی سایت ما دریافت کنید.

نکاتی مهم برای موفقیت تبلیغات انبوه پیامکی

درست است که بازاریابی پیامکی خوبی‌های زیادی دارد و می‌تواند تأثیر زیادی در جذب مشتری داشته باشد؛ ولی همه این موفقیت‌ها در گرو نکاتی است که در ادامه خواهیم گفت تا موفقیت بازاریابی پیامکی شما حتمی باشد.

پیامکی ساده و قابل‌فهم ارسال کنید

پیامی که مخاطبان دریافت می‌کنند باید ساده و قابل فهم باشد و هیچ نکته مبهمی را در ذهن ایشان ایجاد نکند. با وجود نرخ باز کردن 98% تبلیغات پیامکی در مقایسه با نرخ 22% بازاریابی ایمیلی، بازخورد مخاطبان به میزان زیادی به متن پیام شما بستگی دارد. یک متن خوب می‌تواند فرد را عاشق شما کند یا برعکس سریع شما را در دسته بلاک‌شده‌ها قرار دهد.

با شناخت روش‌های قیمت‌گذاری کالا و خدمات، فروش خود را بیشتر کنیدحتما بخوانید: با شناخت روش‌های قیمت‌گذاری کالا و خدمات، فروش خود را بیشتر کنید

امکان یک گفتگوی دو طرفه را فراهم کنید

پیامک مثل یک خیابان دوطرفه است و کاربران می‌توانند به پیامک‌های شما به راحتی پاسخ دهند. ایجاد راهی برای گفتگوی آسان می‌تواند به تعهد، دلبستگی، رفع ابهام و پاسخ به سؤالات احتمالی مخاطبان منجر شود.

مشتری را به فروشگاه خود دعوت کنید

برخلاف ایمیل که اغلب به افزایش فروش آنلاین منجر می‌شود، تبلیغات پیامکی به دلیل ماهیت پرسرعت خود می‌تواند به حضور مشتریان بیشتر در فروشگاه‌های واقعی کمک کنند. با تبلیغ یک محصول مشتری را به فروشگاه خود دعوت می‌کنید ولی حضور مشتریان در فروشگاه تنها به خرید یک محصول خاص خلاصه نمی‌شود و ممکن است محصولات دیگری هم بخرند؛ تحقیقات نشان می‌دهد که به طور معمول، سبد خرید فیزیکی سه برابر بیشتر از میزان خرید آنلاین است.

اجازه دهید تا مشتریان شما را انتخاب کنند

در یک کمپین تبلیغاتی رضایت مخاطبان حرف اول را می‌زند. پس اجازه دهید تا خودشان برای بودن در یک کمپین پیامکی اعلام امادگی کنند. این ثبت‌نام اختیاری با روش‌های مختلفی انجام می‌شود. مثلاً هنگام یک نام‌نویسی اینترنتی یک چک باکس را پر کنند که می‌خواهند در خبرنامه شما باشند یا نه؟ یا می‌توانید یا فرستادن یک پیامک از  فرد اجازه بگرید که می‌خواهد ارسال پیام‌ها ادامه داشته باشد یا نه.

یعنی همان‌گونه که برای مشتریان امکان ثبت‌نام اختیاری را فراهم می‌کنید، امکان انصراف از شرکت در کمپین را نیز بدهید. این کار اگرچه در ظاهر موجب کاهش تعداد مخاطبان شما می‌شوند، اما در حقیقت از ایجاد یک موج اعتراضی در فضای حقیقی و مجازی علیه شما جلوگیری می‌کند.

مخاطبان خود را به انجام یک کاری دعوت کنید

در پیامک‌هایتان حتماً یک  Call To Action یا فراخوان به عمل داشته باشید یعنی از مخاطب بخواهید کاری انجام دهد. مشتریان شما باید بدانند که چرا پیامک شما را دریافت کرده‌اند و باید در قبال آن چه کاری انجام دهند. فقط سعی کنید درخواست‌تان از مشتریان واضح و گوبا باشد.

به مخاطبان خود به جای وعده الکی، پیشنهاد واقعی دهید

اگر چند سال پیش قصد ایجاد یک کمپین تبلیغات پیامکی را داشتید شاید میتوانستید با یک پیام «سورپرایز! شما برنده شدید!» افراد زیادی را به کسب و کار خود جذب کنید ولی الان دیگر کسی به این پیام‌ها توجه نمی‌کند و مستقیم به سطل زباله می‌روند.

الان کاربران تلفن همراه علاقه دارند تا پیامک‌هایی واقعی‌تری دریافت کنند. پیام‌های واقعی برخلاف تصور شما نتایج شگفت‌انگیزی دارند.

برای مثال فروشگاه‌های زنجیره‌ای به تازگی در قالب پیامک‌هایی کوتاه، قیمت اجناس تخفیف خورده خود را به اطلاع مردم می‌رسانند. اجناسی از برندهای معروف که واقعاً در فروشگاه موجود هستند. آنها نه کارت هدیه می‌دهند، نه اجناس بی‌کیفیت و تقلبی می‌فروشند و نه قرار است شما را در یک قرعه‌کشی بزرگ شرکت دهند، بلکه تنها کار خود را صادقانه تبلیغ می‌کنند. صداقت نوعی احترام به مشتری است!

در تبلیغات پیامکی وقت شناس باشید

برخی اغذیه‌فروشی‌ها با استفاده از تبلیغات پیامکی به مشتریان پیشنهاد به اصطلاح یکی بخر دوتا ببر! می‌دهند. اما حدس بزنید چه زمانی را برای ارسال آن انتخاب می‌کنند؟ حوالی بعد از ظهر، یعنی دقیقاً هنگامی که مخاطبان احتمالاً از سر کار به خانه می‌آیند!

اگر یک کتاب‌فروشی دارید زمان مناسب برای تبلیغ کتب درسی اوایل شروع هر ترم آموزشی است.  همچنین برای تبلیغ رمان‌ها و داستان‌های خود هم باید روی فصل تابستان و بهار حساب ویژه‌ای باز کنید.

به طور کلی تعیین زمان ارسال پیامک بسیار اهمیت دارد و باید با توجه به زمانِ نیاز مشتریان، تبلیغات خود را آغاز کنید. شما خودتان بهتر از هر کسی می‌دانید که مشتریان شما در چه زمان‌هایی بیشتر به محصولات شما نیاز دارند؛ متأسفانه در ایران بسیاری از کسب و کارها این موضوع را رعایت نمی‌کنند و در نیمه‌های شب یا اوایل صبح اقدام به ارسال پیامک‌های تبلیغاتی می‌کنند. حال شما تصور کنید که مخاطبان با قیافه‌های خسته و خواب‌آلود تا چه حد به این تبلیغات توجه می‌کنند!

زمان مناسب پیامک تبلیغاتی 1

نتیجه‌گیری

شاید روزهایی بود که شما می‌توانستید با خرید یک پنل اس ام اس تبلیغاتی به بانک‌های شماره متنوع دسترسی داشته باشید (هنوز هم می‌توانید!)، اما باید بدانید که این روش از تبلیغات دیگر مانند گذشته بازدهی ندارد. در حال حاضر تعداد پیامک‌های تبلیغاتی به قدری زیاد شده است که صدای اعتراض مردم بلند شده است. پس اول از همه کمپین تبلیغات پیامکی شما باید بر اساس رضایت مشتریان ایجاد شود و دوم اینکه به مخاطبان هدف خود پیام بفرستید نه کسانی که تبلیغ شما به دردشان نمی‌خورد.

پس اگر قصد گسترش کسب و کار خود را دارید اما زمان و توان مالیِ بالایی برای سرمایه‌گذاری در بخش تبلیغات ندارید، تبلیغات پیامکی می‌تواند ابزاری مفید، ساده و کم‌هزینه برای شما باشد.

در آخر باید گفت راه اندازی یک کمپین تبلیغات پیامکی و مدیریت آن بسیار آسان است و می‌توانید مخاطبان خود را بر اساس ویژگی‌هایشان هدف بگیرید؛ پس چرا شما از این امکانات نهایت استفاده را نکنید؟

این مقاله با حمایت وب‌سایت ملی پیامک منتشر شده است. اگر قصد خرید پنل اس ام اس و تبلیغات پیامکی را دارید، پیشنهاد می‌کنیم وب‌سایت ملی پیامک که در پایین لینک آن را قرار داده‌ایم را مشاهده نمایید.
http://www.melipayamak.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *